На території Тлумаччини ввели карантинний режим через шкідника – кукурудзяного жука. Такого жука виявили на полях села Озеряни.
Спеціалісти держпродспоживслужби здійснили фітосанітарний моніторинг посівів кукурудзи за допомогою феромонних пасток та виявили карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука, передає Репортер.
Тому Івано-Франківська районна держадміністрація видала розпорядження №130 від 26.08.2021 «Про запровадження карантинного режиму по західному кукурудзяному жуку» на території земель, що перебувають у користуванні на праві оренди ТзОВ “ШТЕРН АГРО” в селі Озеряни на площі 36,92 га з 27 серпня.
“З метою локалізації і ліквідації вогнищ західного кукурудзяного жука передбачається вжиття відповідних фітосанітарних заходів”, – повідомляють у держпродспоживслужбі.
Західний кукурудзяний жук ( Diabrotica) – небезпечний шкідник кукурудзи. Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи. Але при їх відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатні повноцінно розвиватись. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння та ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки є переносниками різноманітних збудників захворювань кукурудзи: грибкових, бактеріальних, вірусних. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника.
Comments are closed.