Війна

У Франківську підготують сховища на випадок бомбардувань

Google+PinterestLinkedInTumblr
Про це йшлося під час оперативної наради в Івано-Франківської міській раді 7 грудня.

Перед доповіддю начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігоря Влізла, міський голова Руслан Марцінків заявив, що місто має бути готовим до нальотів стратегічних бомбардувальників, пише Репортер.

“Це так, для інформації. Стратегічний бомбардувальник досягає Івано-Франківська від 45 хв до 1 год 15 хв. Це чи від Москви, чи інших територій. Тому досвід Сирії, Ічкерії, інших гарячих точок доводить те, що дуже важливі місця переховування людей. Тому важливо послухати цю інформацію. Маємо ще трохи часу для того, щоб привести до відповідності ті місця. Ми усі молимося, щоб нічого не було. У разі якоїсь НС маємо знати, що робити”, – сказав Марцінків.

Після чого Ігор Влізло розповів, що у місті є 48 споруд цивільного захисту, у яких, теоретично, можна розмістити 25 500 осіб. Також є три протирадіаційні укриття, де можна розмістити 500 людей та одна споруда подвійного призначення для 542 людини. За його словами, з усіх сховищ, які ще будувалися за часів Союзу, більш-менш придатні тільки 11.

Також він додав, що у підвалах житлового фонду міста можна розмістити 55 тисяч людей, а шкільних закладах – 25 тисяч.

Після чого Марцінків додав, що треба врахувати момент паніки.

“Сьогодні війна – це тільки 20% іде зброєю, а 80% – це психологія. Чому ми говоримо про бомбардування? Війна ж психологічна, триває 5-7 днів. Де найсильніша проукраїнська позиція? На західній Україні. Що треба робити? Ну, дальше не буду розказувати. Тобто, вибирається пару точок, робиться паніка. Дай Боже, щоб такого не було. “, – сказав Марцінків.

Тож у підсумку мар дав доручення комунальним підприємствам навести лад у приміщеннях, які є в їх підпорядкуваннях і які можна використати як захисні споруд.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.