Війна

У франківському управлінні поліції порушують права затриманих, – офіс омбудсмена

Google+PinterestLinkedInTumblr
Працівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області провели моніторинговий візит до Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області, з метою перевірки додержання прав громадян, у тому числі заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2.

В управлінні поліції не виконуються заходи, спрямовані на попередження неналежного поводження із затриманими, передає Репортер.

Зокрема, наявні кімнати для затриманих не використовуються. Затримані особи тривалий час перебувають у службових кабінетах працівників поліції без забезпечення необхідного харчуванням та питної води, що призводить до порушення їхніх прав на гідні умови тримання.

Відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманих із захисниками. Побачення затриманих з адвокатом проводяться в службових кабінетах слідчих, коридорах або інших приміщеннях без забезпечення конфіденційності.

Під час вивчення інформації, яка міститься в Журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених управління поліції, встановлено  факти неналежного його ведення, невнесення даних про осіб, які були доставлені до управління.

В управління поліції не забезпечено безперешкодний доступ до управління людей з інвалідністю.

Працівники поліції управління не пройшли відповідне навчання та не отримали сертифікати з надання домедичної допомоги. Управління поліції не забезпечено у необхідній кількості медичним інвентарем для надання домедичної допомоги, універсальна аптечка не укомплектована та має медикаменти з простроченим терміном використання.

Також під час візиту встановлено, що в управлінні поліції не вживаються протиепідемічні заходи запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема не проводиться температурний скринінг для персоналу управління, відвідувачам та доставленим і затриманим особам, порушується масковий режим.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до центральних органів виконавчої влади для вжиття заходів щодо усунення виявлених недоліків.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.