Війна

Тактика випаленої землі. Як росія воює за Луганщину

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
“Ситуацію на півночі Луганської області я оцінюю як критичну. Бо противник там має велику перевагу. Але не розумію, чому такий галас піднявся”.

Ми й раніше відводили свої війська на інші рубежі оборони з метою збереження збройних сил. Це — головне завдання. Єдине, що політична ситуація може погіршитися, пише військовий експерт Олег Жданов на порталі НВ. В тому сенсі, що росія розмахуватиме прапором і кричатиме, що виконала хоча б частину тих політичних завдань, які ставив Путін перед ЗС РФ.

росія тактика випаленої землі новини Івано-Франківська

Якщо наші можливості дозволять нам вистояти і утримувати ці рубежі, то ми таки повинні там залишитися і захищатися. Але якщо ситуація буде критична, то й відійти. Зараз надходять повідомлення, що російські війська йдуть по власних трупах. Ніхто не прибирає вбитих та знищену техніку. І вони просто між ними по тілах ідуть в наступну атаку наших позицій. Там коїться дійсно жах. І вони не зупиняють штурмові дії наших позицій.

Щодо боротьби за дорогу Бахмут-Лисичанськ. Її можна назвати «дорогою життя». Бо це один із шляхів (не скажу, що єдиний) але він основний, постачання нашого угрупування, яке зараз у Сєвєродонецьку й Лисичанську. По цій дорозі ми постачаємо боєприпаси, пальне та їжу для наших військ. Тому ця дорога вкрай важлива. Російські війська не перекрили дорогу, але вона ними прострілюється з різних видів зброї, тому є небезпечною в експлуатації.

Читайте: Окупанти вдарили по полігону Нацгвардії на Дніпропетровщині, є 10 загиблих – Корбан

Росіяни застосовують тактику випаленої землі, як ми бачимо, зокрема, на прикладі Рубіжного. В світі так воювали тільки США у В’єтнамі в 1960-ті роки. І Росія перейняла цю тактику з Другої чеченської війни. Вони першу Чеченську війну з тріском програли, потім вони пішли шляхом випаленої землі. Тобто війська, коли починають наступ чи атаку, якщо вони зустрічають якийсь опір, то вони відкочуються назад і викликають артилерію чи авіацію. І так вони викликають артилерію і авіацію стільки разів, поки опір не припиниться або буде достатньо слабким, щоб вони могли атакувати наші позиції.

Росіяни беруть вогневим валом і кількістю, йдуть один за одним, не рахуючись з втратами. Вони не можуть прорвати нашу оборону, в них не вистачає сил, ми набагато ліпше воюємо. Але отаким вогневим валом і постійною навалою з особового складу і техніки, вони просто видавлюють нас з наших позицій.

Ось британська розвідка випустила зведення, присвячене великим втратам серед елітних військово-десантних військ Росії, які гинули і в Гостомелі, і на ізюмському напрямку, і при переправі через Сіверський Донець. Британці абсолютно праві. Ми фактично знівелювали десантні війська, як такий дуже ефективний рід збройних сил РФ. Справа в тому, що ми їм не дали провести жодної успішної десантної операції, і далі вони були змушені використовувати десант, як більш підготовлену частину своїх збройних сил, як звичайну піхоту.

Читайте: Ворог намагається розвинути успіх на Бахмутському напрямку – Генштаб

А далі, коли загинув перший склад повітряно-десантних військ, які вони виставили сюди, там були майже 100% контрактників, мали досвід висадки, досвід спецоперацій в різних країнах, в тому числі і в гарячих точках, в бойових умовах. Коли ми знищили цей перший, найбільш ефективний склад, сьогодні там фактично молоді пацани, які трошки послужили, підписали контракт. Це вже не ті десантні війська. Фактично можна констатувати, що вони перетворилися на звичайну піхоту, їх так і використовують. Хоча десантні війська ніколи навіть в бойовій підготовці не проходять тематику атаки об’єкта, як це атакує піхота.

Повну версію слухайте у спеціальному ефірі Війна в Україні на Радіо НВ:

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.