Війна Соціум Статті

Няні шукають доброчинців. Про спільнокошт та виклики для “Ба і Ді клуб” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Україні з 2009 року працює платформа під назвою Спільнокошт або Big idea.

Там автори публікують проєкти, які хочуть реалізувати, та чекають на людей, яким сподобалась ідея, тож вони готові підтримати її грошима. Про проєкт «Вдома у Ба і Ді» – у розмові “Репортера” з його керівницею Галиною Плотницькою.

 

– Пані Галино, як відбувається кампанія на Спільнокошті?

– Суть самої платформи проста – ти можеш опублікувати свій проєкт і запросити людей допомогти коштами. Спільнокошт дозволяє бачити проєкти по всій Україні, а не лише в регіоні. Також там є блог, де можна спілкуватися з доброчинцями – ми відповідаємо на всі запитання, що їх цікавлять.

Кампанія зі збору грошей триває від одного до восьми тижнів, там є різні види послуг. Більшість проєктів – навчальні чи пізнавальні – опубліковані на тривалий час. Наприклад, ми подалися на Big idea 13 липня і тривалість нашої кампанії 45 днів. Але ми виставили не всю суму, яка нам потрібна.

– Скільки ви запросили?

– Фактично, аби облаштувати хаб «Вдома у Ба і Ді», треба понад 300 тис грн, а ми зареєстрували 69 750 грн. По-перше, виставили меншу суму, бо зараз багато людей у відпустках. По-друге, за правилами платформи, якщо ми назбираємо менше половини з задекларованого, то гроші просто повернуться доброчинцям. Звісно, меншу суму назбирати легше.

За кілька днів назбирали близько 13 тис грн – 16 %. Сподіваюся, що вийде добити до половини, тож наш проєкт пройде «бар’єр».

– Яка користь тим, хто кидає гроші?

– Якщо говорити про матеріальну вигоду, то жодної. Просто люди вибирають проєкт і підтримують його. Я недавно говорила, наприклад, з однією менторкою зі Львова, то вона каже, що зазвичай заходить на сайт Спільнокош­ту, довго переглядає різні проєкти, а потім підтримує той, що їй сподобався. Людині припадає до душі якась ідея і вона хоче допомогти втілити її в життя.

Більшість людей, що стають доброчинцями, просто хочуть бути причетними до створення та запровадження чогось нового й доброго в нашій країні.

– Ви вже знайшли приміщення для свого хабу?

– Нам, дякувати Богу, минулого тижня прийшла звістка про те, що мер підписав наш лист і нам виділили приміщення. Воно буде на Довженка, 55 – в «Культурно універсальній території «Кут». Ми ще, направду, не зв’язувалися з директором, але то в планах на цей тиждень. Зате ми точно знаємо, що мусимо зробити і що там має бути.

– Поділитеся планами?

– Перша кімната буде дитячою. Вона буде облаштована для того, щоб туди приводили дітей. Там з ними займатимуться наші няні – бабусі та дідусі.

Друга кімната – це простір для літніх людей, саме для клубу «Ба і Ді». Він матиме два напрямки. Перший – навчальний: підвищення комп’ютерної грамотності, тренінги, майстер-класи, психологія. Недавно, наприклад, запрошували викладача з університету нафти й газу читати лекцію про виклики XXI століття. Це буде виключно навчальний напрямок і ще порадимося, що вчити, бо кожному подобається різне.

Хочемо навчити пенсіонерів реалізовувати свої ідеї, які вони колись не змогли втілити в життя. Буде своєрідна покрокова інструкція з різними пропозиціями та шляхами вирішення проблем, розробкою реклами тощо. Така собі «Школа БА І ДІ змінотворців».

Другий напрямок – вільне дозвілля. От, наприклад, хочемо подивитися всі оскароносні фільми за останні роки й потім їх обговорити. Хочемо створити також інтелектуальний клуб на зразок «Що? Де? Коли?». Це все будемо підсумовувати постійним спілкуванням і вечірніми посиденьками. До всього ми ще й хочемо додати елементи якоїсь гімнастики на каріматах. Це все вже занесено в бюджет на Спільнокошт.

Крім того, у третій кімнаті зробимо своєрідний комп’ютерний клас. Будемо вчитися та навчати комп’ютерної грамотності.

Тобто це два таких основних напрямки – садок і цифровий розвиток. Ще, можливо, як лишиться місце, хочемо облаштувати невеличку кухню. На це й не потрібно багато місця, просто, аби було для перекусів дітям. Чи, якщо мами не хотітимуть, щоб ми готували, то поставити там мікрохвильову й розігрівати їжу з дому. Процесу приготування можна навіть навчати діток, наприклад, ліпити разом вареники. Думаю, воно було б цікаво і водночас корисно – як для нянь, так і для малечі.

– Знаю, що раніше у вас працювали курси для нянь. Вони ще є?

– Так, набір раз на три місяці. Цього разу плануємо стартанути з вересня. Якщо по ходу виникатимуть якісь ідеї з інших напрямків, то ми готові опановувати всі сфери діяльності й різні професії. Будемо вчитися самі та учити інших. Можливо, навіть будемо вивчати графічний дизайн, бо воно зараз дуже затребуване.

– Маєте підтримку якихось парт­нерів?

– Є в нас домовленість з відкритим цехом «Парасолька» й з MetaLab, що базуються на Промприладі. Перші розроб­лять дизайн інтер’єру хабу, а другі допоможуть переробити частину старих меблів під нові.

Також на цьому тижні відкриваємо філіал хабу в творчій швейній майстерні «Клаптик», що на Шевченка, 11. Поки будемо там працювати в тестовому режимі, по пів дня. Там будуть три наші бабусі.

– Де візьмете решту коштів – 230 тис грн?

– Понаписую ще проєктів (сміється – авт.) – усе як завжди. Я реалістка, тож розумію, що за такий короткий термін неможливо назбирати цю величезну суму. Тому 70 тис грн на старт, а далі якийсь із написаних проєктів точно має вистрелити!

В будь-якому разі цих коштів мало б вистачити десь на пів року, а там далі звідусіль й потрошки. Дуже хочемо стати самоокупними, бо це дуже важливо. Усе прораховуємо, стараємось так робити, щоб дійти до моменту, аби вже нареш­ті бути на самофінансуванні. Хоч ми й, відверто, і зараз самі. Але вже хоча б маємо приміщення, то вже величезне полегшення. Рухаємось далі.

Автор: Богдан Мисюк

Проєкт «БА І ДІ клуб» стартував за підтримки «Малих грантів Теплого міста».

Проєкт соціального підприємства «Вдома у БА І ДІ» впроваджується за фінансової підтримки ZagoriyFoundation.

Благодійний фонд ZagoriyFoundation був створений у 2015 році Глібом, Катериною та Володимиром Загоріями для реалізації благодійних проєктів. ZagoriyFoundation системно впроваджує накопичений поколіннями сім’ї Загорій досвід благодійництва, що дозволяє робити винятковий внесок в розвиток України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.