Війна

Консультувалися з істориками й геральдистами. Бійці 78 батальйону з Франківщини мають шеврон

Google+PinterestLinkedInTumblr

Військовослужбовці 78 батальйону 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини обрали шеврон для підрозділу. За основу взяли ідею та символи війська Мстислава Удатного та Данила Галицького, повідомили на сторінці батальйону, пише Репортер.

Вибираючи дизайн шеврона, бійці консультувалися з істориками й геральдистами.

Дійшли до висновку, що за основу беремо найстарішу військову формацію Галичини. Завдяки історичним джерелам ми наштовхнулися на найдавнішу згадку про галицьке військо, а саме військо Мстислава Удатного та Данила Волинського, який згодом став королем Галицько-Волинської держави. Занурившись в період правління Короля Данила, віднайшли історичний факт, що саме Король Данило започаткував професійну, добре вишколену кінноту і виокремив її з поміж своєї дружини наділивши її привілеями та особливим статусом у своїй державі, — йдеться у дописі.

Читайте також: Діти сонця і степу. Як живуть херсонці на Франківщині

На шевроні зображена постать ймовірного кіннотника часів Короля Данила, який сидить верхи на коні в кольчузі, зі списом у руці та в гостроверхому шоломі. На його щиті зображена галка.

Галка з’явилася на щитах галицьких воїнів у Грюнвальдській битві, як ознака приналежності до Галичини. Кольори шеврона, а саме — зелений та червоний, також є історично відповідними тим часам та традиціям, — пояснюють у дописі.

Оскільки 78 батальйон є військовим формуванням Сил територіальної оборони, у верхній частині розмістили зображення оборонних зубців стіни. Військовослужбовці обрали на нашивці-відзнаці гасло — «Equitatus Regis», що означає «Кавалерія Короля».

Читайте: Коридор за шевроном. Науковиця з Франківська працює у Мюнхені й досліджує таємниці пірамід

Якраз тогочасна кавалерія найбільше відповідає сучасній формації та формату ТРО: легка, мобільна, швидка, — пишуть на сторінці батальйону.

Нашивка «Equitatus Regis» буде особливою відзнакою тим, хто прослужив у батальйоні не менше шести місяців, брав участь у виконанні бойових завдань та не має стягнень за шість місяців до дня вручення. Також ним нагороджуватимуть за особливі заслуги перед батальйоном та Батьківщиною.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.