Війна

Цьогоріч на Прикарпатті збільшилася кількість ДТП з велосипедистами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
 У 13-ти аваріях загинуло двоє роверистів, ще 11 – травмувалися. Про це повідомили в управлінні Патрульної поліції області.

За інформацією поліцейських, за перше півріччя минулого року таких аварій в області було дев’ять. Двічі у ДТП потрапляв франківець Володимир Чернишенко. Велосипедиста збила автівка на пішохідному переході. Ця аварія сталася три роки тому на вулиці Галицька перед мостом до мікрорайону Пасічна, пише Суспільне.

“Я виходжу з-за машини, а він мене зносить. Тоді в мене був перелом ключиці. Була операція, на два місяці я вийшов зі строю”, – розповідає Володимир Чернишенко.

Справу Володимира передали до суду. Водій, який його збив, оплатив лікування. Проте, каже Володимир Чернишенко, у першій ДТП, яка сталася чотири роки тому, до суду не дійшло – не вдалося знайти водія. Тоді велосипедист їхав марафон трасою Н-10 “Стрий-Мамалига”. Коли до фінішу залишалося приблизно 40 кілометрів, чоловік зіткнувся із вантажівкою.

“Якби на той момент на мені не було шолома, то я б просто отримав травми, які несумісні з життям. Чому? Тому що я просто по прямій головою влетів в далекобійник. У мене був компресійний перелом семи хребців. Чотири місяці я просто лежав”, – зазначив велосипедист, співзасновник ГО “Franko Bicycle Club” Володимир Чернишенко.

Голова ГО “Franko Bicycle Club” Юрій Симчич вважає, що найбільша небезпека для велосипедистів – момент обгону автівками або їхній різкий виїзд з повороту. Проте, каже Юрій Симчич, рівень культури на дорогах підвищується.

Читайте також: Чому обирають ровер або Три велоісторії з Івано-Франківська (ФОТО)

“Залежить від того, яка ти людина, який в тебе рівень культури. Якщо ти хочеш підрізати, то ти підріжеш. Якщо ти хочеш об’їхати – завжди об’їдеш, пригальмуєш і обійдеш”, – розповідає велосипедист.

Щороку кількість велосипедистів збільшується, каже голова ГО “Franko Bicycle Club”. Тому людей потрібно більше навчати культури поведінки на дорозі.

“Найбільш проблемні ситуації, які велосипедисти створюють самі для себе, – це пішохідний перехід. Права сторона обов’язково! У нас є унікали, які їдуть по лівій стороні, тому що йому так зручніше, бо він так виїхав, не буде нікуди повертати, йому так зручно. Є такі, які можуть просто взяти і не показати поворот”, – розповідає Юрій Симчич.

Іноді велосипедистам доводиться порушувати правила та їхати тротуаром чи проїжджою частиною. За його словами, часто на велосипедних доріжках паркують автівки. Наприклад, на вулиці Тролейбусна. Там журналісти Суспільного запитали у водіїв, чому порушили правила.

“Ні, я не знаю, що тут доріжка. Я її тут не бачу. Я не знав, переїду зараз, припаркуюся кудись”, – каже водій Олег Лукіянчук.

Начальник міського управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що про ділянку на Тролейбусній знає. Проте зараз грошей на ці роботи в управлінні немає.

“У нас є окрема стаття, в якій ми передбачаємо, що є потреба на це. Є список, є працівники, які ведуть цей список. Відповідно, ми з ними вирішуватимемо першочергові ділянки, де необхідно провести роботи. Зараз тендер по цій ділянці не проведений”, – прокоментував Андрій Гіглюк.

Начальник управління комунальної політики, велосипедист Мирослав Федорків розповідає, що якісна велоінфраструктура у місті полегшила б життя усім учасникам дорожнього руху. Проте останнім часом у Франківську не реалізовують такі проєкти.

“Шкода, що в нас згорнулася програма розвитку велоінфраструктури і будівництва. Вона дала хороший імпульс з 2015-го року. Ті ж реально великі проєкти велодоріжок на Набережній або на Галицькій. Велосипедні контрсмуги на Тичини, наприклад. Це був дуже крутий результат, тому кількість велосипедистів збільшилася. На жаль, в нас немає офіційних цифр, але велосипедистів побільшало вдвічі”,- додав Мирослав Федорків.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.