Люди Статті

Чому обирають ровер або Три велоісторії з Івано-Франківська (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Франківці все частіше пересідають з автомобілів чи громадського транспорту на велосипед.

Про плюси й мінуси пересування на двох колесах Репортер поговорив з трьома із них.

Фото Олександра Рахміля

Олексій Мельничук на велосипед сів ще у сім років. У дитинстві просто катався, а нині для нього це основний, щоденний, засіб пересування.

«Це швидко, економно, мобільно та зручно, – каже Олексій. – Можна і з друзями десь на природу вирушити, і нічним Франківськом покататися. Найчастіше я їжджу ним на роботу, щодня, та й узагалі – всюди. В мене немає місця, куди б я не поїхав на велосипеді».

Фото Олексія Мельничука

Серед головних проблем для роверистів у Івано-Франківську чоловік називає недостатню інфраструктуру. За його словами, місту ще суттєво бракує велодоріжок і велопарковок. Хоч їх і стає все більше, але досі замало. Є місця, де велосипед просто нема до чого причепити. Також, як і більшість, роверистів, скаржиться на водіїв автівок, які не вважають велосипедистів повноправними учасниками дорожнього руху. І окрема тема – злодії.

«У нас велосипед можуть викрасти просто будь-де, – говорить Мельничук. – Де б ти не припаркував, охочі завжди знайдуться».

Франція на роверах. Як франківці проїхали 1200 км за 90 годин (ФОТО)

Каже, у нього нещодавно саме так і сталося. Позичив ровер другові, той поїхав у справах, і біля ресторану Profitrole велосипед вкрали. Товариш Олексія лише на хвилину поставив його біля входу та пішов домовлятися з адміністрацією, щоб йому дозволили завести ровер всередину. Злодій виявився швидким.

За словами Олексія, знайти велосипед допомогли записи з відеокамер, а також поширення фото крадія по соціальних мережах. Виявилося, що ровер уже в іншої людини, вона його купила, тож довелося ще домовлятися по викуп. Цікаво, що злодія шукають і досі…

Фото Олександра Рахміля

Олександр Рахміль велосипед має давно, але використовувати його саме як транспорт почав лише з 2014 року. Вважає, що ровер має бути в кожного, і що раніше, то краще. З переваг зазначає здоровий спосіб життя та можливість економити час. Велосипед Олександр розглядає не як щоденний транспорт, а більше як інструмент для подорожей.

«Правда, я б залюбки використовував його кожного дня, – каже Рахміль. – Але у повсякденному житті частіше користуюся машиною, адже щодня долаю відстані, які велосипедом ніяк не проїдеш. Та й діти, покупки. Втім, лише з велосипедом можна дізнатися щось нове про себе самого й відкривати нові місцини».

На вихідних він завжди намагається виїжджати за місто на ровері. Напрямки – гори, Буковель, околиці Ворохти, район Галича.

Ровером в гори і по колу. Франківськ запрошує на велоперегони

«Також люблю Городенківський район, а Дністровський каньйон – це просто моя любов! – говорить Олександр Рахміль. – Крім того, щороку їжджу навколо Бурштинського водосховища. Там неймовірна природа, різноманітні птахи та просто запаморочливі краєвиди. Це, напевно, мій улюблений маршрут. Але щодо подорожей по області, то потрібна хороша фізична підготовка, бо дуже багато підйомів і спусків. Та голов­не – бажання!».

З мінусів у Франківську він теж ­зітхає про велоінфраструктуру. Мовляв, робиться багато, але цього мало. Бракує велодоріжок, стоянок і «свідомості пішоходів».

Фото Вадима Гоменюка

Вадим Гоменюк останній рік їздить на ровері кожного дня – на роботу. Каже, це доволі комфортно і дуже швидко. Чоловік живе на Каскаді, до центру доїжд­жає за 15 хвилин.

«Якщо ж порівнювати з маршруткою, то там я спершу 10 хвилин йду до зупинки, потім стільки ж чекаю автобус, десь 20-30 хвилин їду та ще десять йду пішки», – розповідає Вадим.

Із мінусів Гоменюк відзначає складні стосунки з водіями автомобілів. Каже, велосипедистів на дорозі не сприймають.

Як відчайдухи на роверах Франківську сотку долали (ФОТО)

«У нас не такі хороші дороги, щоб люди за кермом були добрими, – сумно посміхається Вадим Гоменюк. – До речі, на велодоріжках теж далеко не завжди добре: люди ігнорують, просто йдуть назустріч і не вступаються».

Також, за словами Вадима, у Франківську таки не надто безпечно залишати ровер без нагляду, а постійно тримати його біля себе точно не вийде.

Фото Вадима Гоменюка

Звісно, не обходиться і без неприємних ситуацій, але велосипед – це і економія часу, і зручність і здоровий спосіб життя.

Авторка: Світлана Бойко
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.