Війна

Без поламаних списів на фініші або Як прощалася франківська міськрада

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня відбулося останнє засідання сесії Івано-Франківської міської ради шостого скликання. Щоправда, відбутися воно мало ще тиждень перед тим, якраз перед виборами, але тоді сталася цікава колізія – депутати просто не прийшли.

Як виявилося потім, їх усіх обдзвонили з відділу сприяння діяльності депутатів і сказали, що сесію перенесли. Сам же міський голова Віктор Анушкевичус запевнив – жодного розпорядження про перенесення сесії він не підписував, хоч йому таке й подавали. А ініціатором цього був секретар міської ради Микола Вітенко, до слова, йому і підпорядковується відділ, з якого телефонували…

Міськрада

Зрештою сесія відбулася після виборів, робити проблему з того незрозумілого «переносу» вже ніхто не став, та й узагалі те засідання пройшло під лозунгом «Колеги, давайте не ламати списів» – ці слова у залі лунали найчастіше. Рада доробляла термінові хвости і прощалася.

Після традиційного гімну та молитви міський голова Віктор Анушкевичус подякував громаді міста за дев’ять з половиною років, які провели разом, закликав франківців прийти на другий тур виборів, пообіцяв допомагати своєму наступнику, хто б ним не став, а також «працювати для громади і далі» – уже в ролі простого депутата міської ради.

Далі підняли порядок денний – понад 50 питань, зрозуміло, що всі розглянути просто не встигнуть. Анушкевичус запропонував поділити сесію на два засідання. Зараз розглянути ті, які вже горять, а з рештою нехай розбираються уже депутати наступного скликання. Але начальник юридичного відділу міськвиконкому Надія Кедик зазначила, що тоді може виникнути чимало юридичних колізій, тож краще вже сформувати новий порядок денний, проголосувати й завершити сесію.

Мер вибрав зі списку 18 питань, що вимагали негайного рішення, і виніс цей порядок на голосування. Депутат Сергій Борзов, який на цих виборах не отримав нового мандата, обурився переносом деяких питань. Для прикладу, заявив, що йому не зрозуміло, чому зараз не можна голосувати за припинення діяльності КП «Сервіс-Авто». Адже є рішення виконкому, збитки від його діяльності вимірюються у 1,5 млн. грн., а гроші за парковку з людей і далі знімають, бо ж для його ліквідації треба рішення сесії.

Натомість голова бюджетної комісії депутат Роман Онуфріїв, який пройшов у нову раду, зауважив – погоджувальна рада зійшлася на тому, аби розглядати на сесії лиш ті питання, від яких залежить поточна життєдіяльність міста, а решту лишити новим депутатам.

«Колеги, давайте не ламати списи», – наполягав він на розгляді лиш тих 18 питань.

Навіть склад громадської ради, яка має бути створена при міськраді, відклали на потім. Хоча на засідання прийшли представники громадських організацій, які мали увійти в ту раду. Їм нічого не лишалося – тільки тихенько вийти з зали.

Далі робота пішла як по маслу. Без суперечок і максимум за півгодини депутати прийняли всі ті 18 питань. Серед них виконання бюджету за дев’ять місяців, внесення змін до нього, виділення залишків депутатських коштів – хто на спорт, хто на ЖКГ, медицину, освіту і т. д.

Але на цьому ж «лагідному» засіданні, нарешті, внесли ясність у пільги для бійців АТО. Тепер усі діти тих, хто воює чи воював, мають забезпечуватися гарячим харчуванням у школах і садках міста безоплатно. А якщо сім’я бійця з якихось причин не отримує 75 % пільги на сплату комунальних з державного бюд­жету, то місто дає їм пільгу не у 25 %, а в цілих 100 %.

Прийняла рада і «дуже термінове» рішення про електронні петиції – тепер ініціювати питання, які в компетенції міської влади, зможе кожен мешканець міста. Відповідні петиції можна розміщувати на їхньому сайті. Аби отримати якусь реакцію, петиція має набрати не менше 250 підписів протягом 90 днів. Щоправда, реагувати на них повинна уже нова влада.

На завершення Анушкевичус подякував усім за роботу і запросив до спільного фото. До речі, чимало із цих обличь ми невдов­зі побачимо знову в тому самому інтер’єрі.

У раді сьомого скликання буде 42 депутати – було 60. Вони представлятимуть шість партій. За результатами виборів, найбільше мандатів отримала «Свобода» – 14, серед них і найбільше «повторних». Список очолює Руслан Марцінків, який ще змагатиметься за посаду міського голови. Нагадаємо, що перед тим, як стати нардепом, він був секретарем міськради. Мандати отримали і теперішній секретар Микола Вітенко, і голова фракції Роман Онуфіріїв, і ще як мінімум семеро депутатів уже минулого, шостого скликання.

Другою за чисельністю буде фракція «Солідарності» – дев’ять багнетів. Список очолює депутат облради минулого скликання і боєць АТО Петро Шкутяк. Тут «повторні» мандати отримають Володимир Кушнір і Володимир Балагура.

Далі є по шість депутатів від Укропу та «Самопомочі» – всі обличчя для міськради нові. Четверо представлятимуть «Батьківщину», із них двоє – Руслан Терешко і Василь Ревчук – були у складі попередньої ради. І найменше мандатів, лише три – в Української народної партії. Очолює її список усім нам добре відомий Віктор Анушкевичус.

Як у них складуться стосунки, хто проти кого дружитиме, побачимо вже згодом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.