Уже понад тиждень на вулицях лежить сніг. Зима почалася немов за розкладом, у перші дні грудня. Морози, що вдарили у вівторок, обговорюють чимало людей, а ще більше говорять про роботу комунальних служб. Найпопулярніша теза — служби ті знову виявилися неготовими.
У травмпункті міської лікарні № 1 на Матейки такого напливу постраждалих не пам’ятають давно. За словами завідувача травмпункту Ігоря Непорадного, відлік зимового травматизму почали 3 грудня, коли ввечері випав сніг. Наступного дня до травмпункту звернулися шість пацієнтів. У середу, 5 грудня, хворих не було, та це було затишшя перед бурею. Вже 6 грудня, коли сніг трохи розтанув, лікарі прийняли 26 осіб, 7 грудня зафіксували рекорд — 34 пацієнти, 8 грудня — 16, 9-го — 24. Загалом за перший тиждень — 106 травмованих. І це, зауважимо, лише ті, хто звернувся у першу добу з часу падіння. А скільки ще франківців пішли у поліклініки, а скількох дітей повезли до лікарів у травмпункті обласної дитячої лікарні?
«Такого в нас ще не було, — каже Непорадний. — Попередньої зими за перший тиждень снігу, 16-22 січня 2012‑го, до нас прийшли 62 пацієнти. За другий тиждень — 72 травмованих».
За словами травматолога, у попередні роки люди травмувалися переважно в центрі міста, де сніг на тротуарах розтоптаний та утворюється крига. Цього ж року у «фронтових зведеннях» травмпункту вже 57 вулиць і провулків.
Натомість комунальники не вбачають у цій ситуації нічого екстраординарного. На оперативній нараді у міськвиконкомі у вівторок, 11 грудня, улюбленою фразою стала «ситуація під контролем».
«На боротьбу зі сніговими наносами та ожеледицею ми задіяли усіх наших працівників благоустрою та наявну спецтехніку, — доповів Віталій Бурко, заступник начальника КП ДРЕУ. — Із 3 по 8 грудня на вулицях в середньому одночасно працювали три плужнощіткових, три тротуароприбиральних і чотири піскорозкидальних механізми. 9-10 грудня, коли випав особливо великий сніг, цілодобово працювало 18 одиниць спецтехніки».
За словами Бурка, спецтехніка та люди здебільшого працюють вночі та зранку, але при сильних снігопадах та ожеледиці продовжують робити і вдень. За тиждень КП ДРЕУ використало 500 тон піщано-соляної суміші. Кажуть, що замовили ще три вагони солі з Алчевська, та вони затримуються. «Через брак спецтехніки та працівників ми не можемо одночасно розчистити та посипати всі вулиці й тротуари міста, однак робимо все можливе, щоб не допустити надзвичайної ситуації на дорогах», — заявляє Віталій Бурко.
Микола Вітенко, заступник керівника ЄРЦ також переконує, що їхні підрядники справляються з роботою. «Більшість прибудинкових територій прибрані та посипані піщано-соляною сумішшю, — каже він. — Ми звертаємо увагу підрядних організацій на території, які ще не розчищені».
Як розповів Віталій Бурко, у перший тиждень снігу до ДРЕУ надійшло 15 скарг від мешканців на незадовільний стан тротуарів. За його словами, на підприємстві намагалися оперативно на них реагувати.
Може, комунальні служби і тримають все під контролем, однак статистика — річ невблаганна. У попередні роки люди падали рідше. Очевидно тому, що посипали вулиці краще, а ожеледиці було менше.
Лікарі радять
Якщо паде сніг, не виходьте без нагальної потреби на вулицю. Тим більше, якщо у вас немає відповідного взуття. Тим більше, якщо ви літня людина.
Якщо вже впали, не відкладайте, а одразу звертайтеся до лікаря. До того, як травмоване місце огляне медик, його треба знерухомити та прикласти холод, але з перервами, не більше як на 15-20 хвилин.
Допоможемо комунальникам?
З огляду на те, що відбувається нині в Івано-Франківську, «Репортер» звертається до читачів із пропозицією разом нагадувати комунальникам про нерозчищені вулиці. Надсилайте фото ваших засніжених вулиць на редакційну електронну пошту gazeta@report.if.ua, ми публікуватимемо їх на нашому сайті. Але… Якщо маєте можливість почистити сніг біля своєї хати самі — теж було б добре.
Comments are closed.