Минулої п’ятниці разом із бюджетом депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли дві дуже цікаві програми. Перша — забезпечення діяльності облради на 2013-2015 роки. Друга — забезпечення діяльності господарського підрозділу управління ОДА з питань ресурсного забезпечення на ті ж три роки.
Обидві програми недешеві. Облрада — скромніша, на три роки вона коштуватиме платникам податків 6,6 млн. грн. На 2013 рік передбачено 1,8 млн. грн. Левова частка цієї суми піде на обслуговування транспорту: ремонт авто, зарплата водіїв, пальне. Тут слід сказати, що, за законом, кожен депутат має право скористатися автомобілем для виконання своїх обов’язків перед виборцями. Однак, цим правом мало хто користується. Тож виглядає, що голові облради та його заступникам, щоб освоїти ці кошти, треба буде постаратися.
Облдержадміністрація має значно більший штат, тому й витрат написали більше. На 2013 рік — 13,9 млн., а на три роки — 45,7 млн. грн. Тут є багато різного. І комунальні послуги, і канцтовари, і мінеральна вода, і короваї, і кошики з квітами, придбання гігієнічних і миючих засобів тощо. Прийняття цієї програми, підозрюємо, принаймні на наступних три роки забезпечить туалетні кімнати милом і папером. Бо, як правило, усе це у Білому будинку відсутнє.
Але це ще не все. ОДА також не забула включити у програму заміну віконних конструкцій на металопластикові, заміну ліфтів, встановлення міні-АТС. Ще тут окремим рядком йдеться про реконструкцію системи теплопостачання. Якщо врахувати, що тут ще у 2011 зробили «автономку», то можемо лише здогадуватися, куди підуть ці гроші. Може, робили в кредит?
Із 114 депутатів обласної ради знайшовся аж один, який вирішив виступити проти. Однодумців у залі він не знайшов. Отже, Сергій Адамович спитав: як це — діти у школах і садках обходяться зі старими вікнами, а ОДА думає встановлювати собі нові? Те саме стосується й ліфтів. Наприклад, у пологовому будинку є аварійний ліфт, який вийшов з ладу. І якщо там вагітні жінки чекають, то й чиновники могли б не поспішати. Було в Адамовича зауваження і до встановлення АТС. Мовляв, зараз є дешевий мобільний зв’язок, щоб думати про цю послугу. Він навіть запропонував залишити кілька телефонів і для економії відрізати «міжміські розмови».
Заперечувати йому першою пішла Зінаїда Болюк, яка, крім депутатства, ще є начальником управління освіти і науки ОДА. «Адміністрація відповідає за життєдіяльність області в цілому, — сказала Болюк, — і всі речі, виписані в програмі, потрібні. Відрізати «вісімку» — це одне, а якщо в державного службовця 1000 грн. зарплата, і він ще має дзвонити зі свого телефону, то це буде дуже накладно».
А генеральний директор телебачення «Галичина» Ольга Бабій більше перейнялася ліфтами. «Ліфти аварійні, вони в жахливому стані і їх подальша експлуатація є неприпустимою, — сказала Бабій. — Якщо хтось хоче взяти на себе відповідальність хоча б раз за такий ліфт, то я не думаю, що це правильне рішення. До нас приходять люди, ми самі є людьми й нікому не дамо ризикувати здоров’ям чи життям».
Врешті, програму таки прийняли. Напрошується лише одне питання — чим наші депутати кращі за тих, що народні? Адже нардепи також завжди мають аргументи щодо своїх витрат.
Comments are closed.