Війна

Віртуальні садочки усіх не вмістять

Google+PinterestLinkedInTumblr

На минулій сесії Івано-Франківської міської ради депутати завзято «виховували» з цього приводу заступника міського голови Михайла Вереса.

Електронна реєстрація івано-франківських дошкільнят у садочки потребує доопрацювання. Це вже знають усі, хто має до неї стосунок – батьки, освітяни, влада. Але замість шукати конкретні шляхи оперативного вирішення проблеми депутати змагаються в ораторському мистецтві.

Уже вдруге міські депутати допитують заступника міського голови Михайла Вереса про реалізацію цієї програми. Минулого тижня Верес доповідав годину. В результаті його роботу визнали недостатньою. Мабуть, це нова форма оцінки діяльності чиновників. Адже дотепер була тільки «задовільна» й «незадовільна».

Як розповів Михайло Верес на сесії міськради, станом на кінець липня зареєстрували 9173 дітей віком до п’яти років. Із них 3605 мали би поступити у садок цьогоріч. Та усім місця не вистачить. Адже звільнилося (діти пішли до школи) тільки 2230 місць.

Крім цього, каже Верес, з 1 вересня відкриють дошкільні групи у ДНЗ № 36 (вулиця Целевича) та у школі-садку № 3 (Набережна). По 30 дітей у кожній. Також скоро мають завершити капремонт другої черги у ДНЗ № 17 (Вовчинецька). Сюди підуть ще 150 дітей. І, акцентує віце-мер, якщо буде нормальне фінансування, то у 2014 році відкриють новий садок у селі Вовчинець – ще на 150 місць. Усі ці заклади приймуть додатково 350‑400 дошкільнят.

Але й тим проблему не вирішиш. Приблизно 900 дітей все одно залишаються «збоку». Михайло Верес пропонував дати можливість завідуючим дитсадків поговорити з батьками. Адже 1247 дітей є віком від двох до трьох років. І багато з батьків могли б не давати їх у садок цього року, якби мали гарантію, що не втратять чергу. Але наразі програма створена так: якщо дитина не потрапила у садок цього року, то в наступному в неї просто немає шансів. Пот­рібні зміни до програми.

«Електронна реєстрація надто ускладнена, – констатував віце-мер. – Ми не повинні ставити завідуючу в рамки: цю дитину не беріть, бо вона не погоджена з реєстратором. Прошу: дайте можливість завідуючим попрацювати з тими списками, а у вересні проаналізуйте – кого взяли, а кого не взяли, й чому».

Однак депутатів таке не влаш­тувало. «Як вони мають працювати? – обурилася Оксана Савчук. – Якщо проходить 30, то вони що – викинуть когось із списку?! Є прийняте положення, нам треба діяти за ним. Якщо будуть внесені зміни, то будемо діяти згідно зі змінами».

Крім цього, Савчук обурилася тим, що Верес не подав календарний план, згідно з яким він планує збільшити мережу ДНЗ у наступні роки. І дорікнула заступнику мера тим, що він не зробив нічого, аби виселити центр зайнятості (вулиця Набережна) та повернути в те приміщення дитсадок.

Колегу підтримав Роман Онуфріїв. Нагадав, що сесія ставила перед Вересом завдання – до 1 липня подати проект програми сприяння приватним дошкільним навчальним закладам міста. Однак такої програми наразі нема.

Михайло Верес відповів, що над цим питанням в управлінні освіти працює конкретна людина. І програма тут зайва.

«Ви, будь ласка, виконуйте рішення сесії, а не трактуйте її по-своєму, – відрізав Онуфріїв. – Треба визнати, що програми нема, рішення сесії не виконане».

Ще Михайла Вереса «допитували»: секретар міськради Микола Вітенко, депутати Роман Харук, Юрій Соловей та Олег Капустяк. Врешті вирішили, що внесуть у положення про електронну реєстрацію необхідні зміни. Крім того, дали Вересу час до 6 вересня – підготувати інформацію про максимальну наповненість дошкільних груп у 2013‑2014 роках. Також зобов’язали його на наступну сесію подати план розширення мережі ДНЗ із прописаними чіткими термінами.

«Хочу наголосити на тому, що ми маємо вживати запобіжники щодо недопустимості невиконання посадовцями рішень міської ради, – суворо підсумував Роман Онуфріїв. – Маємо давати оцінку. Пропоную роботу заступника міського голови щодо проекту програми сприяння приватним дошкільним навчальним закладам міста визнати недостатньою. Рішення міської ради потрібно безумовно виконувати».

На тому й погодили. Нагадаємо, це вже чергова сесія, на якій міські обранці «виховують» віце-мера Михайла Вереса. І не остання. Бо у вересні його знову збираються слухати. Та все це виглядає трохи награно. Бо конкретного результату нема і в найближчому майбутньому, певно, не передбачається. Криком справу не поправиш. І батькам дітей, які «пролетіли» повз електронну чергу, від депутатських розмов легше не стане.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.