Війна

Соловей заявляє про фальсифікації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 2 листопада, на прес-конференції голова «Громадського форуму», кандидат у мери Юрій Соловей заявив про масові фальсифікації на виборах івано-франківського міського голови. «Бачачи неминучість поразки, міська влада вдалася до єдиного простого механізму – фальсифікації, – сказав Соловей. – За людей, які на момент виборів були за межами країни, вкинули бюлетені. Фактично голосували мертві душі».

Він показав 30 актів із зафік­сованими порушеннями. Десь видали 1429 бюлетенів, а проголосувало 1457, десь проголосував чоловік, який 12 років як помер, а десь – люди, які зараз є за кордоном…

Мешканка Івано-Франківська Іванна Дубильовська розповіла, що, прийшовши на вибори, вона побачила, що навпроти її прізвища вже стоїть чийсь підпис. Вона поскаржилася, написала заяву в міліцію та прокуратуру, а пізніше знову прийшла голосувати. І тут, за словами Дубильовської, з неї «зробили дурну». Бо ніхто її на дільниці не пам’ятав. Усі вели себе так, начебто нічого не сталося. Натомість, уже був надрукований інший бланк, завдяки чому вона таки проголосувала.

За словами Уляни Чікач, представника компанії «Research & Branding Group», яка проводила у Франківську екзит-пол, вона зустрілася біля дільниці з «каруселями», про що теж повідомила міліцію.

А довірена особа одного з кандидатів у депутати до міськради на дільниці № 7 Лідія Постоловська розповіла, як побачила біля одного зі столиків приблизно два десятки молодиків, які не мали запрошень на вибори і не соромилися їй про це сказати. Далі вона побачила, як молодий чоловік дав паспорт зовсім іншої людини і завдяки цьому отримав право на голос…

Юрист «Громадського форуму» Володимир Чорноус називає механізм фальсифікації досконалим. І стверджує, що загалом на кожній дільниці було сфальсифіковано від 7 до 10 % голосів. Саме такий «ліміт» передбачає закон.

«Законодавство не дозволяє визнати результати голосування недійсними на кожній окремій дільниці, навіть якщо там виявлені зайві бюлетені, – говорить Чорноус. – Якщо фальсифікації не перевищують 10 %».

За словами Чорноуса, практично на кожній дільниці вони зафіксували факти, коли до столу підходили люди, які показували паспорт з певною ознакою. Документ був скріплений кольоровою скріпкою – вона була сигналом, що цій людині треба видавати бюлетень за будь-якого іншого, як правило відсутнього в Україні, виборця. Чорноус каже, що це було масово.

Юрій Соловей заявляє, що на кожній дільниці проголосували від 50 до 100 людей, яких наразі нема в Україні. Відтак, він вимагає в міської ТВК проведення перерахунку всіх бюлетенів по кандидатах на посаду міського голови, а також, щоб комісія звернулась у прикордонну службу за списками людей, які на момент голосування перебували за межами держави. Далі, вважає Соловей, треба звірити списки відсутніх виборців з тими бюлетенями, які були видані на руки. Мовляв, тільки після цього можна оприлюднювати результат.

Якщо ж ТВК не зверне увагу на вимоги Юрія Солов’я, то він залишає за собою право йти до суду. «Якщо діючий міський голова збирається таким способом прийти до влади, то хай не розслабляється, – говорить Соловей. – Йому до цієї влади ще доведеться довго йти».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.