Війна

Пам’ятник за смітником

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У жовтні 1943 року, коли Станіслав був окупований німцями, у міській філармонії, під час однієї з вистав, було вчинено облаву. Окупанти мали дані, що у залі знаходяться активісти ОУН. Їх схопили і розстріляли прямо навпроти філармонії — перед стіною синагоги…

Пройшли десятиліття і зараз на тому місці стоїть пам’ятник загиблим. Не будемо приєднуватися до дискусії про його скульптурне оформлення. Ця стаття присвячена іншому.

Монумент загиблим активістам ОУН по вулиці Страчених є, безумовно, одним з пам’ятних місць обласного центру. Воно вимагає шанобливого ставлення. Та видається, що у Франківську не шанують цю пам’ять.

В декількох метрах від монумента, якщо йти в напрямку до Ратуші, рівною шеренгою простяглися баки для сміття! Їх тут не два-три, а з десяток. Майже на кожному гордо красується чорний напис «ЖЕО-9».

Ці смітники ніяк не оминути, якщо рухатись від Ратуші до пам’ятника розстріляним або назад. Вони стоять буквально стіною, яку треба обходити. Інший вихід — пробиратися між ними. Найдивніше те, що так ставляться до пам’ятників активістам ОУН в Івано-Франківську.

Тож яке майбутнє матимемо, якщо пам’ятки минулих днів оточуємо смітниками?.. Видно, не вистачає поваги до себе та до свого минулого, якщо допускаємо таке.

 

На фото:

1. Пам’ятник загиблим у 1943 році активістам ОУН (на задньому плані – смітник).

2.  Йдучи від ратуші, пам’ятник загиблим ОУНівцям знайдете одразу за цим смітником…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.