Війна

Головне — зберегти атмосферу свята

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Область готується до святкування 20-ї річниці Незалежності. А напередодні цього дня, 23 серпня, ще один важливий день — Державного Прапора.Саме про це йшлося на останній колегії ОДА.

Так, за словами керівника апарату ОДА Романа Струтинського, у зв’язку з цим у всіх селах, селищах та містах Прикарпаття має відбутися підняття державних прапорів. Їх встановлять не тільки на установах та підприємствах різної форми власності, а навіть на будинках, де проживають держслужбовці.

«Дуже важливим є виховання пошани до прапора, — сказав Струтинський. — Ця робота має проводитися щоденно та передаватися з покоління в покоління».

Він зауважив, що в області є багато випадків, коли виявляються вицвілі або порвані прапори. Також є випадки недбалого ставлення до пам’ятників і могил борцям за волю України, Січовим стрільцям тощо.

«Тому зараз маємо підняти всі служби ЖКГ, трудові колективи підприємств, установ та організацій, населення, — наголосив Струтинський, — і впорядкувати наші міста й села. При чому цю роботу не слід сприймати як одноразову, а як спрямовану в рамках програми «Прикарпаття — писанковий край».

За словами Романа Струтинського, треба, як до свята, так і до кінця року, збільшити в області випуск промислової продукції, ліквідувати заборгованість по зарплаті, зробити рівень середньої заробітної плати не менше, ніж 2,5 тис. грн., активізувати створення нових робочих місць та залучення інвестицій…

Міський голова Віктор Ануш­кевичус, у свою чергу, планує максимально залучити іванофран­ківців до святкувань. Наприклад, сиротам-першокласникам міська влада вручить перші портфелики, молодь стоятиме на перехрестях із синьо-жовтими прапорами, а всі мешканці, незалежно від віку та статі, які будуть у національному вбранні, їздитимуть в автобусах безкоштовно. Ще плануються конкурси малюнка на асфальті, концерти та урочисте віче на Вічевому майдані.

Крім цього, Анушкевичус запропонував 20 серпня провести загальнообласну толоку. Мовляв, нехай це буде питання не тільки комунальних служб, а й кожного громадянина. І хай наведуть лад скрізь: починаючи від узбіч і закінчуючи могилами своїх предків. У цьому контексті мер навіть згадав про християнський обов’язок.

Його підтримав голова ОДА Михайло Вишиванюк і категорично не підтримав міський голова Калуша Ігор Насалик.

«Вікторе Андрюсовичу, як я вас слухав, то мені плакати хотілося, — вколов франківського мера калуський. — Бо не толоки треба проводити — треба, щоб комунальні служби кожен день працювали. А про цвинтар треба думати не в переддень Незалежності і згадувати про християнську любов, а кожного дня».

Крім того, Ігор Насалик запропонував за рахунок партій, які представлені в обласній раді, виготовити державні нагороди (медалі) та нагородити ними людей, які виборювали Незалежність. Насалик акцентував: партія, яку він представляє, готова виділити кошти з партійної каси. Натомість, голова облради Олександр Сич зауважив, що державна нагорода має фінансуватися виключно за рахунок бюджету. А фінансуючи такі речі з «інших джерел», можна наштовхнутися на закон про корупцію. Відтак, Сич запропонував над цим питанням ще добре подумати.

А підсумував голова облради словами про атмосферу свята. «Треба дати об’єктивний аналіз того, як ми йшли ці 20 років на загальнодержавному та обласному рівні, — сказав Сич. — Наша область має політичну специфіку, світогляд. Ви знаєте ті процеси, які зараз є навколо Бандери, Шухевича, й те, що відбувається навколо Юлії Тимошенко. Але не зважаючи на це все, хотілося б докласти зусиль, щоб атмосфера свята залишилася атмосферою свята. А на святі, щоби звучали і успіхи, і помилки, і об’єктивний аналіз».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.