Війна

Бідному туристу покажіть дорогу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З квітня міжнародний аеропорт Львова через ремонт летовища не працюватиме по вівторках. Його готують до прийому Євро-2012. Частину авіарейсів зі Львова мають перенести до Івано-Франківська. «Репортер» вирішив з’ясувати, чи легко буде туристам дістатись до нашого аеропорту?

Завжди готові

Коментувати ситуацію навколо ремонту чи закриття львівського летовища керівництво Міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» не береться. Але запевняє про готовність летовища.

«Ми можемо прийняти міжнародні авіарейси хоч зараз, аеропорт був готовий до цього і вчора, – запевняє перший заступник директора аеропорту Петро Осипенко. – Для цього в нас є і відповідна злітна смуга, і перон, є всі умови для пасажирів: зали очікування, готель, кілька кафе».

За словами Осипенка, Івано-Франківськ не зможе прийняти лише міжконтинентальні рейси, бо злітна смуга для таких літаків у нас закоротка. Вже були розмови з представниками авіа­компаній про можливі польоти до Івано-Франківська, але наразі справа до конкретних пропозицій не доходила. «Проте попередньо можна говорити – якщо Львівський аеропорт тимчасово зачиниться, міжнародні авіарейси будуть літати з Івано-Франківська, – каже Осипенко. – Справа в тому, що жоден інший аеропорт в регіоні цього робити не може».

Якщо керівники аеропорту запевняють, що Івано-Франківськ легко впорається з новими авіа­рейсами, то доїхати до нього туристам буде непросто. Трасу зі Львова до Франківська поки що відставимо вбік, то зовсім інша історія. А як їм їхатиметься, власне, в нашому місті?


Довга дорога до неба

Львівський напрямок. Угринів. Поїхали. Вже на першому перехресті після в’їзду до Франківська (біля радіозаводу) туристи стикнуться з проблемою, куди ж повертати – праворуч на Калуське шосе, ліворуч до центру, чи прямо по Горбачевського до автостанції? Єдиний вказівник – стрілка на «Буковель». Така сама ситуація на перехресті вулиць Тролейбусна – Галицька – Пасічна.

Перед мостом через Бистрицю-Солотвинську туристів чекає ще одна несподіванка – правий ряд дороги вщерть покритий вибоїнами і практично непридатний для руху. Від нього «тікають» вліво як легковики, так і громадський транспорт.

Виїжджаємо на міст. Тут вказівник справа говорить про повороти на Яремче, Мукачеве, Тисменицю, Тернопіль, «Парк Готель». Прямо над ним на електроопорі нас запрошують до «Епіцентру», а невеличка табличка вгорі показує, що прямо ми доїдемо до центру, а повернувши праворуч, попрямуємо на Рахів, Чернівці, Чортків. А де ж той аеропорт?

До речі, вибоїни на Галицькій будуть тільки першим випробуванням для наших гостей. Можна бути впевненим, що поворот на Набережну своїми ямами справить на них жахливе враження. Хоча, початок самої Набережної відносно недавно ремонтували. Натомість, нині на цьому свіжому покритті вже є достатньо глибоких ран типу «смерть німецького водія».

І знову шукаємо шлях. Білбордів, реклами – купа. До «Panorama Club» – запросто, до банкомату – прошу дуже, 300 м. А от звичайного вказівника, щоб там було хоча б українською написано «Аеропорт», – нема.

Втім, відсутність інформації – квіточки. Бо після Кармелюка починається справжній жах – авто раз по раз тиняються зліва направо, оминаючи ями. Тут уже «вмирають» навіть українські шофери.

Доїжджаємо до кільця Набережна – Мазепи – Довженка. Перед ним – вказівник. Тисмениця, Тернопіль – в один бік, Яремче, Чернівці, Мукачеве – в інший, а з самого низу – знову на «Парк Готель». Їдемо по Довженка. Така сама ситуація перед кільцем на розі Чорновола – Петлюри: про все згадують інформаційні таблички, тільки чомусь забули про аеропорт.

На виїзді з Петлюри на Коновальця дорога не перестає вражати ямами. Але ось, нарешті. Перед самим поворотом до аеропорту є велике табло, де зазначено, що до летовища треба повернути праворуч. Але й тут не обійшлося без конфузу – складається враження, що івано-франківський аеропорт називається «Арсбуд», так близько написані ці два слова.


Чиє майно?

Отже, ми проїхали до аеропорту лише одним, найзручнішим та найкоротшим шляхом. Побачили один вказівник, перед самим летовищем. Витратили на дорогу близько 25 хвилин – без заторів. Та важко уявити, скільки часу потрібно буде «чужому» водієві, якщо він не знає дороги та заїде у центр Франківська.

Як виявилося, недарма в місті така біда із вказівниками. «Репортеру» так і не вдалося знайти, хто ж ними завідує. Як розповів Віталій Царьов, старший інспектор ДАІ з організації дорожнього руху міста Івано-Франківська, усі такі інформаційні вказівники встановлює міська влада за погодженням з ДАІ.

А що влада? Як відомо, дороги в нас ремонтує КП ДРЕУ. Його директор Володимир Юсипів каже, що наразі з дорожніми знаками підприємство не працює, бо не має на це права.

Головний інженер міського управління ЖКГ Микола Ковальчук, у свою чергу, говорить, що місто наразі займається звичайними дорожніми знаками, а от до вказівників стосунку не має.

Отже, вони нічиї? Якось дивно. А в Києві, наприклад, до Євро-2012 планують замінити абсолютно всі вказівники вулиць та інформаційні щити на дорогах…

До теми

Авіакомпанії, що літають до Львова, вже в курсі майбутніх обмежень і почали коригувати свій розклад. Ще в лютому «Міжнародні авіалінії України» без пояснення причин скасували всі свої рейси зі Львова. Також вівторкові рейси Львів-Мюнхен відмінила «Lufthansa». Скасування рейсів Львів-Відень по вівторках підтвердила і «Austrian Airlines».

А «Turkish Airlines» розглядає можливість тимчасового переведення рейсу Стамбул-Львів в аеропорт Івано-Франківська.

За даними Державної авіаційної адміністрації України, минулого року пасажиропотік Міжнародного аеропорту «Львів» становив 481,9 осіб.



Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.