Відео Війна

У Франківську провели першу операцію з лікування чоловічого безпліддя (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У «Прикарпатському центрі репродукції людини» МОЗ України лікар Іван Куйбіда провів операцію з лікування чоловічого безпліддя за технологією мікрохірургії. Таку операцію на теренах Прикарпаття провели вперше – раніше для цього не було відповідного обладнання.

Про те, що державній клініці необхідний новий мікроскоп, наполіг лікар-уролог Прикарпатського центру репродукції людини Іван Куйбіда. Тут він працює два роки. Загалом, урологом практикує протягом семи років. У таких малоінвазивних операціях раніше був асистентом. Минулого тижня вперше успішно сам провів операцію за допомогою цього мікроскопа. Каже, зараз його пацієнт з позитивними показниками перебуває вдома, повідомляє Суспільне, пише Репортер.

«За допомогою мікрохірургічного обладнання та інструментів вдається взяти під мікроскопом частинки пульпи, в яких можуть знаходитися самі сперматозоїди. Далі їх можна використати для запліднення, або їх консервувати, – розповідає Іван Куйбіда. – Пошкоджується дуже мало самої тканини, на якій і знаходяться клітини, які відповідають за вироблення в майбутньому тестостерону. Тому йде менше пошкодження для організму чоловіка і в майбутньому. Результативність цієї операції 63 %».

«Прикарпатський центр репродукції людини» заснований у 1993-му році. Тут лікують безпліддя як у жінок, так і у чоловіків.

«Коли у жінки виявили проблеми безпліддя, які можна вирішити оперативним шляхом, такі пацієнтки скеровуються у це відділення. Там розгорнуто 40 ліжок. У рік ми проводимо приблизно 600 лапороскопічних і 800 гістероскопічних операцій. Тобто, в середньому, це 1400-1500 оперативних втручань. Це втручання, які направлені на покращення і на відновлення репродуктивної функції жінки», – розповів директор ДЗ «Прикарпатський центр репродукції людини» МОЗ України Ігор Головчак.

Окрім того у клініці проводять штучне запліднення. У цьому маніпуляційному кабінеті у пацієнтки забирають яйцеклітини. Через віконечко передають у сусідній кабінет – ембріологічну. Згодом поміщають зразки у спеціальний бокс, де і відбувається запліднення. Через п’ять днів запліднені яйцеклітини поміщають у матку. Безкоштовно проводять запліднення жінкам, у яких відсутні маткові трубки. Таких пацієнток фінансує держава.

«Результат настання вагітності по відділенню допоміжних репродуктивних технологій складає 45-48 %, що є досить хорошим результатом. Наш заклад уже протягом 15-ти років успішно виконує так звану Державну програму з лікування безпліддя. Ця програма передбачає виділення коштів і проведення однієї спроби штучного запліднення за рахунок держави, за бюджетні кошти, але при певних показаннях», – пояснив Ігор Головчак.

Загалом, завдяки лікуванню безпліддя у жінок медики «Прикарпатського центру репродукції людини» протягом останніх 14-ти років допомогли з’явитися на світ 800 дітям.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.