Без категорії

«Ураган» робить шоу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Микола Волков Незабаром шанувальники міні-футболу на кожному матчі народного футбольного клубу «Ураган» бачитимуть справжнє шоу. Справа в тому, що клуб вирішив створити свою власну групу підтримки. Футбольне дійство буде тривати і у перерві між таймами, коли на майданчик виходитимуть ці запальні дівчата.Про створення групи підтримки і підготовку до виступів ми поспілкувались з її керівниками Тетяною Бойчук та Наталею Тужеляк.

 

Справжні вболівальниці

Досі футбольний клуб за підтримкою звертався до самостійних танцювальних колективів, які, зрештою, у різних випадках могли відмовити у виступі. Під час матчів між виступами ці хлопці та дівчата здебільшого просто сидять збоку, а це зовсім не те, що хотілося б бачити глядачам. Тому вже давно у керівництва «Урагану» виникла ідея створення своєї групи підтримки.

«Дівчата з групи підтримки мають бути справжніми вболівальницями, — кажуть Тетяна і Наталя. — Якщо буде так, то і танцювати вони будуть по?справжньому, і підтримуватимуть команду весь матч». У світі дівчата з груп підтримки знають турнірне становище команди, які матчі є найвідповідальнішими для неї, знають футболістів, і так невдовзі буде в Івано-Франківську.

 

Підтримувати стане модно

У західних країнах (особливо США) дівчата беруть участь у різних групах підтримки ще зі школи. Танцювати у такій групі вважається дуже престижно, за місце на спортмайданчику є сильна конкуренція. В Україні ж історично з цим не склалося. Причина, напевне, у ставленні до командних видів спорту в школах та університетах. Команди існують від матчу до матчу, і не розглядаються як можливість згуртування навколо них учнів та студентів.

Очевидно, що через це страж­дають і професійні футбольні та баскетбольні команди. Як розповіла Наталя Тужеляк, яка відповідає за адміністративні питання у групі, навіть помпони, які тримають в руках дівчата, в Україні не виробляються. Їх доводиться замовляти за кордоном.

Водночас сьогодні танцювати в групі підтримки стає модно. В Україні вже є відомі колективи «Фокс Тім», «Черкаські мавпи» (група підтримки однойменної баскетбольної команди).

Дівчат з тих команд знають по всій Україні, на них під час виступів дивляться тисячі людей, їх показують по телебаченню, вони представляють свої міста і команди.

Тому там це справді престижно і модно. Скоро так буде і у Франківську.

 

Видовище вже незабаром

Перший виступ «ураганної» групи запланований на січень. Зараз у репетиціях беруть участь вже шість дівчат, а буде їх дванадцять. Набір у групу продовжується. Хореограф-постановник Тетяна Бойчук каже, що кожен номер групи буде просто вибухом. Глядачі бачитимуть і танець, і навіть акробатичні трюки. Дівчата зроблять нову постановку і на гімн «Урагану».

Видається, що тепер далеко не всі вболівальники під час перерви будуть залишати свої місця. Група підтримки «Урагану» просто їм не дозволить цього зробити!