Без категорії

Таємниця старого болта

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ця історія дещо нагадує дитячу страшилку, але ж, тим не менше, має право на існування. Років 15 тому один молодий бізнесмен купив собі квартиру – на початку вулиці Мазепи. Раніше вона називалась Казимірівською. Там залишилося багато австрійських будинків із височезними стелями.

Старий єврей-господар, перед від’їздом на історичну батьківщину, дав новому власникові одну пораду. «Ти можеш зробити повне перепланування квартири, валити стіни чи міняти опалення. – сказав він. – Одне тебе прошу – ніколи не відкручуй болт з підлоги у великій кімнаті». Бізнесмен погодився, але згодом пожалкував. Клятий болт стирчав прямо з паркету у центрі кімнати. Причому видавався з підлоги настільки, що його неможливо було застелити килимом. Молодик постійно чіплявся за нього, забивав пальці на ногах, а одного разу, будучи напідпитку, зашпортався та впав. Нарешті господар набрався рішучості, взяв інструменти та викрутив чортів болт.

Як не дивно, нічого надзвичайного не трапилось: стеля не впала, війна не розпочалась. Задоволений бізнесмен усівся у крісло дивитися телевізор, і тут у двері подзвонили. На порозі стояла сусідка знизу. Вона була з голови до п’ят залита кров’ю, а в руках тримала велику криш-талеву люстру. Точніше те, що від неї залишилось.