Без категорії

Тарифи підняли, перевізники розділились

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Від 1 грудня в дію ввійшло рішення Івано-Франківського міськвиконкому про підвищення граничного розміру на тариф для івано-франківських перевізників. Відтак проїзд у маршрутках тепер коштує 2 грн. Правда, з 10 до 16 години усім пенсіонерам дозволено їздити безкоштовно. Когось таке вирішення проблем тішить, інших – не дуже.

Перевізники розділилися: одні возять людей за 2 грн. і згідні шість годин возити всіх пенсіонерів безкоштовно, інші – тариф не піднімають, а тому пенсіонерів задарма возити не збираються.

Голова «Громадського форуму Івано-Франківська» Юрій Соловей вважає, що в Івано-Франківську до питань тарифів ставляться нелогічно. Адже тарифи вчергове піднімають без проведення громадських слухань. «В кінцевому результаті це дійшло до того, що наше місто стає рекордсменом з підвищення тарифів не тільки за комунальні послуги, а й за оплату проїзду в громадському транспорті», – наголосив Соловей.

За його словами, попри те, що перевізники дійсно мають серйозні фінансові проблеми, питання можна вирішити ­по‑іншому. На думку Солов’я, слід відшкодовувати водіям (а на це начебто виділяються значні субвенції з державного бюджету) перевезення пільгових категорій пасажирів. «Кошти, які б мали надійти в результаті цих субвен­цій, не доходять до пересічних перевізників. Якби їм відшкодовувалася плата за перевезення, то можна було б говорити не тільки про підвищення тарифу, а й про його зниження», – сказав Соловей.