Без категорії

Школярі — в гостях у військових пілотів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Близько тисячі старшокласників із 15 районів Івано-Франківщини побували на військовому аеродромі 114-ї бригади тактичної авіації. Організатори такого масштабного заходу не прогадали: у прикарпатської молоді наразі є великий інтерес до військової служби.

«Обласний центр зайнятості має завдання щодо професійної орієнтації молоді, її патріотичним вихованням займається обласне управління освіти. Ці завдання однаково важливі. Адже саме у нас відбувається поєднання цих двох понять, — говорить начальник 160‑го центру комплектування військовослужбовцями за контрактом полковник Сергій Косяк. — Цей захід важливий тим, що ми можемо «вживу» показати військову зброю юнакам, які бачили її лише по телевізору. Сподіваюся, що після спілкування з військовослужбовцями, які проходять службу в цій частині, хлопці та дівчата зрозуміють, скільки неправдивих байок ходить серед населення про Збройні сили України».

До проведення цього заходу військові авіатори ретельно підготувалися. Вони організували сім навчальних місць, де школярам не тільки показали і дали торкнутись руками до справжнього бойового винищувача, але й дозволили посидіти в кабіні літака, потримати в руках автомат, роздивитись висотний костюм пілота, вдягнути його шолом та кисневу маску. Чимало зацікавленості викликали в учнів і автомобілі паливної та кисневої заправки, а також те, як проводиться на ділі радіолокаційне спостереження за польотом літаків.

«Хітом» відвідування стала фотографія з вогнеборцем, одягненим у високотемпературний костюм. Біля кожного з демонстраційних місць стояв начальник того чи іншого підрозділу, який фахово пояснював дітям специфіку служби.