Без категорії

Кого вважати штучним утворенням?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Після висловлювання екс-президента Росії Володимира Путіна з приводу того, що «Україна — це не держава», фракція «Наша Україна — Народна самооборона» вирішила надіслати в «українські етнічні землі», що входять до складу Росії,  гуманітарну літературу, яка доводить, що Російська держава — це штучне утворення.Що думають з цього приводу відомі українські політики та політологи, вирішила з’ясувати газета «Репортер», звернувшись до них із такими запитаннями:• 1. Чим, на Вашу думку, закінчиться ця акція?• 2. Як Ви вважаєте, чи доцільно в наш час піднімати питання, хто чиїм є штучним утворенням, молодшим братом і т.?д.?• 3. Україна і Росія: хто чиїм, на Вашу думку, є штучним утворенням?  

Дмитро Корчинський,
лідер партії «Братство»:

1. Будемо сподіватися, що хтось їх прочитає. Ця література дійде до першого-ліпшого російського міліціонера, і всі зрозуміють, що Росія — таки держава, на відміну від України.

2. Росія піднімає такі питання для власного внутрішнього вжитку. Річ у тім, що Росії потрібен, як і будь-якій значній державі, ворог, який був би достатньо безпечним і якого можна було б бити. Для США таким ворогом є міжнародний тероризм, з яким можна боротися і обгрунтовувати необхідністю цієї боротьби якісь свої дії. Для Росії таким безпечним і водночас дратуючим ворогом є Україна. Її можна покусувати, не боячись одержати що-небудь у відповідь. Україна теж має вибрати собі такого ворога, але ним має бути не Російська Федерація, занадто велика й небезпечна, а, скажімо, Молдавія чи ще хтось менший.

3. Взагалі, будь-яка держава — це штучне утворення, яке створювалося мистецтом і волею своїх будівничих. В цьому контексті Росія теж є штучним утворенням, як і Україна, Сполучені Штати, Франція, Німеччина.

Юрій Ключковський,
народний депутат України:

1. Смішна реакція. Не знаю, чим воно закінчиться. В принципі це треба б було не закінчувати, а постійно підтримувати, тому що населення цих територій, чесно кажучи, потребує уваги з боку укранської держави і українських політиків. Але мені здається, що вся ця «бодяга» закінчиться тим, що Росія капітулює перед натиском Китаю, і це буде доказом того, що не зовсім цілісна є держава Росія. Кожному російському політикові, починаючи з Путіна, який, наприклад, претендує на Крим і хоче святкувати 250?ліття Севастополя, хочеться нагадати, що український князь Володимир хрестився в Херсонесі, сучасному Севастополі, більше тисячі років тому.

2. Та ні. Я думаю, що всі ці балачки є не дуже серйозні і спрямовані виключно на роздмухування певних шовіністичних і ксенофобських тенденцій. Я думаю, що краще усвідомити, що в кожної з цих держав є свої внутрішні проблеми і краще ними займатися, а менше думати про те, як опанувати своїх сусідів. Я розумію, що в російських великодержавних політиків є ностальгія за часами російської імперії, Сталінської імперії, але вони повинні усвідомлювати, що ті часи минули, і хай думають про те, як цілісність Росії зберігати, а не погрожувати іншим.

3. Скажімо так: якщо йде мова про Російську Федерацію, то, без сумніву, це штучне утворення. А якщо йде мова про Росію в етнічних російських кордонах, то, ради Бога, хай існує, ніхто не заважає.

Дмитро Шлемко,
народний депутат України:

1. Нічим. Росія навіть не помітить цієї акції, тому що акції популістського характеру — це тільки для тих людей, які їх придумали. Ми надто серйозно ставимся до тих речей, які стосуються взаємовідносин між Україною і Росією. У нас немає цілеспрямованої політики у цьому напрямку. Керівники нашої держави не формують стратегію національної ідеї, не відстоюють її. Тому сьогодні акції подібного характеру тільки можуть тішити самолюбство якоїсь політичної сили. А щоб цього позбутися, нам треба формувати свої стандарти.

2. Я думаю, що у це гратися не потрібно. Є загальні політичні домовленості. Після того, як розпався Радянський Союз, ті території, які належать кожній державі, є недоторканними, і з цим погодилося світове співтовариство. Ми маємо Українську державу в рамках тих територій, які сьогодні є, так само як і Росія.

3. Кожна держава є свого роду штучним утворенням, тому що всі мають свою певну історію. Тому термін «штучного» утворення можна застосувати до кожної держави. Я думаю, що це вже в минулому, а нам треба дивитися у майбутнє.

Інна Богословська,
народний депутат України:

1. Я думаю, що ця акція є продовженням великої антиросійської кампанії, яка розгорнута в Україні. Це погано для України і для того, щоб формувати сильну державу, тому що ми повинні розуміти, що сьогодні Євросоюз, Росія, Китай, Сполучені Штати є тими країнами, з якими треба рахуватися. А намагатися зараз розбурхувати в Україні антиросійську кампанію — це невірний крок. Тому, оскільки немає офіційного підтвердження таких розмов Російського Президента, треба, як це роблять люди, які думають, закінчити розбурхувати це і переходити до сильних кроків. В зовнішній політиці треба не через пресу, радіо та телебачення з’ясовувати відносини, а через кваліфікованих фахівців, які будуть вести переговори на рівні урядів та президентів.

2. Ця риторика — це залишки комплексу неповноцінності, яким хворіють багато наших українців і досі. Ми повинні остаточно зрозуміти, що ми є незалежною суверенною державою. Ми себе повинні так і вести — достойно, сильно, грамотно відстоювати свої інтереси, а не через пресу казати хто яким є. Повірте мені, що будь-яка європейська держава взагалі б зробила вигляд, що не було такої провокації. У протистоянні, наприклад, Франції і Великобританії було стільки пліток, але ці країни піднялися над цим і робили нормальну політику. Ми плутаємо попсу і популізм з дійсно нормальною політикою. Як нормальна сильна людина не реагує на плітки, які про неї розпускають, так і нормальна, сильна, самодостатня держава не реагує на провокації. Треба йти, як білий великий пароплав, не змінюючи курс від того, що якась жаба там щось прокричала.

3. Хто штучний, хто нештучний, кому яку територію подарували — це ті питання, які ми не повинні підтримувати жодним чином і не реагувати на такі провокації.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.