Без категорії

Калушани

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу у нашій традиційній рубриці «Репортер» вирішив відзначити не одну особу, а цілу громаду міста Калуш. За єдинодумство та наполегливість.

Минулої неділі одночасно із президентськими виборами в Калуші пройшов місцевий референдум. У людей запитували – «Чи вважаєте ви, що територія міста Калуша є зоною надзвичайної екологічної ситуації?». «Так» – відповіли 30 436 калушан або 97,27 %.

Нагадаємо найбільші проблеми міста. По-перше, це ситуація на території ДП «Калійний завод», яка ускладнилася після повені 2008 року. По-друге – швидко просідає земна поверхня над шахтними виробками, на яких стоять сотні житлових будинків. По-третє – у місті розташоване єдине у Європі сховище токсич-них відходів.

Влада Калуша неодноразово зверталася до Секретаріату Президента України, уряду, Верхов-ної Ради, Ради національної безпеки та оборони з проханням допомогти з вирішенням екологічних проблем міста. Жодних результатів це не дало.

Тож одностайна позиція калушан на референдумі має стати основ-ним аргументом, аби місту таки надали статус зони надзвичайної екологічної ситуації. І уряд виділив необхідні кошти. Разом з калушанами «Репортер» сподівається, що влада нарешті прислухається до думки людей.