Без категорії

Економія бензину. Правда і міфи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У нинішні непрості часи все актуальнішим стає питання економії. Для водіїв це перш за все економія пального. Та у цьому питанні побутує багато хибних думок. Про міфи і правду щодо економії пального «Репортер» розпитав старшого майстра одного із провідних автосервісів Івано-Франківська Ігоря Тишка.


?  У «пробці» двигун краще глушити.
► Це зовсім неправильна думка. Економія пального – це перш за все максимально ефективне використання ККД двигуна. Якщо ми глушимо чи заводимо двигун, відбуваються затрати енергії та збагачення суміші. У пробці глушити двигун має сенс лише при довгому перебуванні на одному місці.

?  Рух на нейтральній передачі зменшує споживання пального.
► Це виправдано тільки для старих авто. На нових машинах, де стоять інжектори та комп’ютери, у блоці управління двигуном закладено, що при скиданні газу та обертах вище за 1500 подача пального припиняється сама. До того ж нейтральна передача небезпечна взимку на ожеледиці. Машина стає некерованою.

?  Спойлер (антикрило) знижує розхід пального.
► Колись ще за часів СРСР випускали багато книжок про автомобілі. Там писали: «Не заважайте вітру». Усі спойлери, квіточки, додаткові дзеркала – це додаткові перешкоди вітру. Пам’ятаю ще про багажник на даху «Жигулів» писалося, що це – додатковий літр бензину на 100 км.

?  Для економії пального розганятися потрібно повільно.
► Так, це справедливо. Додам, що їзда має бути плавною, щоб якомога менше користуватися педаллю гальм. Кожного разу, коли тиснемо на гальма, ми, можна сказати, виливаємо з баку на дорогу склянку пального.

?  Прогрітий двигун витрачає менше пального.
► Абсолютно вірно. Усі двигуни, як в інжекторних, так і карбюраторних авто, розраховані на робочу температуру 90°С. У карбюраторних машинах для компенсації низької температури є так званий «підсос». З його допомогою збагачується суміш, збільшується відношення бензину до повітря. Двигун працює краще, але пального витрачається більше. Особисто я «підсосом» намагаюся не користуватись.

В інжекторному двигуні стоїть датчик температури. Він видає на блок управління постійну інформацію про температуру двигуна. Також фіксується температура повітря. На основі цих даних програма в автомобілі сама регулює подачу пального.

?  Рух на підвищеній передачі економить пальне.
► Це не завжди виправдано. На підвищеній передачі передаточні числа є більшими. Від двигуна передається менший обертовий момент. Тобто за рахунок передаточних чисел ми втрачаємо силу двигуна.

До прикладу, максимальний обертовий момент для жигулівського двигуна – 3500. Тобто від 2500 до 3500 двигун має максимальну потужність, почуває себе нормально та витрачає найменше пального. Якщо оберти заходять вище або нижче, вже потрібно більше палива.

Вища передача виправдовує себе тільки на трасі. Тоді треба підтримувати рівномірну швидкість, і буде економія.

«У людей є неправильна думка, що розхід пального залежить тільки від карбюратора чи інжектора, – каже Ігор Тишко. – Насправді, на розхід палива впливає все: тиск у шинах, гальмівна система, геометрія коліс, а також сам двигун».

Додамо: треба бути уважним не тільки до авто, а й до свого стилю керування. Тільки так можна досягти економії пального. Шануйте свого чотириколісного друга, і він обов’язково вам віддячить.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.