Без категорії

Ціна п’яти мільярдів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня у Москві відбулися переговори між представниками Міністерств фінансів Росії та України щодо позики у 5 млрд. доларів. Цей кредит має допомогти залатати діру в бюджеті України. За словами прем’єра Юлії Тимошенко, крім переговорів з Росією, уряд надіслав листи США, Євросоюзу, Китаю та Японії з проханням надання позики.Президент України Віктор Ющенко розкритикував переговори уряду з Москвою. А дефіцит українського бюджету став каменем спотикання на переговорах із Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо видачі другого траншу із позики обсягом 16,4 млрд. доларів. Перший транш 4,5 млрд. доларів МВФ переказав у листопаді минулого року.З цього приводу кореспондент «Репортера» звернувся до відомих політиків та політологів із такими запитаннями:• 1. Які, на Вашу думку, економічні чи політичні умови кредитної угоди може висунути Росія?• 2. Як можливе отримання кредиту від Росії чи інших країн може позначитись на відносинах України та МВФ?

Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:

«1. Будь-яка країна, коли має плановий дефіцит, зобов’язана його покривати, але в умовах теперішньої фінансової кризи, яка є надзвичайно серйоз­ною, це буде надто складно зробити. Тому залишається запозичити кошти в інших держав, що аналогічно роблять багато країн світу.

Україна сьогодні звернулась до всіх, хто має можливість надати позику. Росія, як і інші держави, маючи великі фінансові можливості, погодилася взяти участь у переговорному процесі. Йшли переговори лише з приводу того, на яких умовах надається кредит. Це загальновідома світова практика: спочатку ведуться переговори, конкретно визначаються умови, і тільки після того підписується договір. Тому Україна веде сьогодні переговорний процес, який би був вигідним як для України, так і для Росії. Адже держава, яка надає кредит, перш за все дбає про те, аби розмістити ці гроші так, щоб вони приносили їй дохід.

2. Отримання кредиту від інших держав зовсім не позначиться на відносинах із МВФ. Він вирішує зараз одне питання: щоб зазначені умови — виконувались».

Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:

«1. Почнемо з того, що брати кредити під час кризи — це в загальному не є добре. Тому що невідомо, скільки вона триватиме в державі, і невідомо, яким чином вдасться цей кредит погасити. І ще одне, як заявив Євросоюз, ніякого офіційного листа від України не було. Тому, я думаю, що це або чергова неправдива інформація, або, відверто кажучи, блеф нашого урядує. Тим більше, що такі листи розсилались всюди.

Обурює те, що цей весь процес є непрозорим, ми не знаємо, на яких умовах виділяється цей кредит і яким чином ми збираємось його виплачувати. Дуже легко взяти гроші для своїх проблем, а потім ці гроші будуть відпрацьовувати наступні покоління українців. Такі важливі питання, як брати гроші чи ні, мають обговорюватись в суспільстві.

2. Я думаю, що скільки би кредитів ми не брали, про які б реформи не йшлося, та муляжна й несправжня українська держава, яка існує в цій країні, не вирішить жодної проблеми. Тому бажано, щоб ця держава та її представники не брали жодних кредитів».

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. Брати великі гроші у багатих людей — це означає залазити у боргову яму. Коли це робить сильна людина, вона використовує ці кош­ти у власних інтересах, а коли слабка — потрапляє у боргову кабалу. Росія добре розуміє, що не про інше, як про боргову яму, не йдеться.

Думаю, що сплачувати все прийдеться активами НАК «Нафтогаз України.

2. Я думаю, що відносини між Україною і МВФ погіршаться в разі, якщо наша країна візьме російський кредит».

Василь Марчук, політолог, м. Івано-Франківськ:

«1. Можу сказати, що Росія просто так кредити не видає. Умови можуть бути найрізноманітніші, але в цьому випадку мова йде про те, що наш уряд і уряд Росії будуть переслідувати лише російські інтереси.

2. Мова не йде про Росію чи про валют­ний фонд. Мова йде про те, що ми повинні переслідувати свої інтереси, бачити своє місце в світі».

Зіновій Шкутяк, народний депутат України, фракція «НУ-НС»:

«1. Я не можу знати, а здогадуватися не хочу. Тому не можу відповісти на це запитання.

2. Я не думаю, що це може позначитись на відносинах з МВФ. Він має свою виважену політику, а це означає, що коли даються гроші, мають виконуватись умови».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.