Соціум Статті

Знайти себе. Як у Івано-Франківську безкоштовно навчають атовців та їхніх рідних

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уже 17 років Норвегія допомагає гідно знайти себе у цивільному житті звільненим у запас українським військовим і членам їхніх родин у рамках проєкту «Україна-Норвегія», який за цей час став наймасштабнішим на території нашої держави.

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу проєкт реалізовується з 2015 року. За цей час вже є близько 300 випускників і багато успішних історій, пише Репортер.

«Знайти себе в цивільному житті після довготривалої служби в армії важко. А що вже говорити про учасників АТО, які часто приходять з понівеченими не лише тілами, але й душами та із загостреним почуттям справедливості, – каже проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш. – Ми робимо потрібну справу, допомагаючи нашим захисникам здобувати нові знання, робити успішну кар’єру, шукати роботу».

Про затребуваність програми говорить і цьогорічний слухач курсу «Підприємництво та лідерство» Назарій Кішак. За його словами, курси допомагають не лише адаптуватись до цивільного життя, а й досягти успіху. Незважаючи на те, що заняття проходять онлайн, він дуже задоволений навчанням.

«Саме такі програми дають можливість військовим, які повернулися з зони АТО, відчути, що вони не забуті, що про них пам’ятають і вони потрібні…. Що існує інше життя – цивільне, – говорить Назар Кішак. – Для себе з курсів я почерпнув дуже багато: правильно формулювати думки, будувати команду, писати проєкти, раціонально використовувати свій час. Крім того, багато дізнався про управлінські та юридичні аспекти власної справи. Усі ці навики у цивільному житті дуже потрібні».

Зважаючи на карантинні обмеження, цьогоріч навчання слухачів виглядає дещо по-іншому, ніж зазвичай, але це не стало перешкодою в опануванні нових знань і навиків. Так, за два попередні місяці слухачі курсів уже опанували онлайн різні навчальні платформи, отримали достатню теоретичну та практичну базу.

«Під час дистанційного навчання виникає проблема, як провести практичні заняття. Але з розвитком технологій відеозв’язку ми не тільки можемо спілкуватися онлайн, але й спільно працювати в режимі реального часу, – розповідає викладач дисципліни «Фанд­рейзинг і пошук актуальних грантів», доцент Артур Воронич. – Так, на нашій дисципліні ми проводили практичні вправи з написання логіко-структурної матриці та основних елементів проєкту за допомогою окремих кімнат на платформі ZOOM. Спочатку слухачі групами обговорювали та виконували завдання, а потім робили презентації для всіх у загальній кімнаті. Також під час одного з занять ми використали онлайн версію бізнес-гри Business Canvas Cards Game, розробленої учасниками проєкту в рамках програми Creative Spark спільно з університетом Ковентрі (Велика Британія)».

Цікаво й інтерактивно відбуваються заняття з дисципліни «Механізми власної справи». За словами викладача курсу, професора Святослава Кіся, під час курсу слухачі вирішують економічні задачі та шукають оптимальні рішення.

«На кожному онлайн занятті ми моделюємо умови реального бізнесу та намагаємось спільно знаходити рішення для підприємців, які базуються як на теорії економіки та менеджменту, так і на успішних практиках підприємницької діяльності», – пояснює Святослав Кісь.

“Ми це любимо”: як футбол допомагає ветеранам АТО продовжувати жити далі (ФОТО)

Загалом, за період навчання учасники вже отримали чимало знань і з інших предметів: основи підприємництва, управління проєктами, менеджменту, фандрейзингу, інформаційних технологій, ділової англійської мови, а також практичні навики у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Крім того, вони брали участь у психологічних тренінгах задля соціальної адаптації, розвитку психологічної рівноваги та здоров’я. Також важливо, що протягом цілого року після закінчення курсів проєкт передбачає менторську підтримку: кожен з учасників може звернутись за допомогою до будь-кого з викладачів.

Відзначимо, що проєкт «Україна-Норвегія» є дуже важливим для його учасників, особливо в наш час. Він змінює їхнє життя в тій чи іншій мірі, але завжди в позитивний бік. Випускники попередніх курсів завжди діляться своїми позитивними враженнями про хід та результати реалізації навчальної програми, відзначають актуальність набутих знань, високий професіоналізм професорсько-викладацького складу, який допомагає слухачам не лише адаптуватись до мирного життя, а й стати успішними.

Вже нині можна говорити про багато успішних стартів колишніх слухачів попередніх програм, які започаткували власну справу, реалізували власний проєкт чи отримали ґрант. Завдяки цьому програма перепідготовки набирає все більшої популярності. Її учасником може стати кожен демобілізований або військовослужбовець останнього року служби. Крім того, мають змогу долучатись і члени сімей – чоловіки, жінки, дорослі діти.

Пластика на татамі. Навіщо франківські атовці безкоштовно навчають джиу-джитсу (ФОТО)

Фінансує проєкт Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія.

Фото з архіву проєкту

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.