Пройшло понад три місяці, відколи обвалився пішохідний міст на Пасічну в Івано-Франківську – конструкція не витримала через повінь. Тоді йшлося про можливі проблеми з фінансуванням, адже міст стоїть на території двох громад.
Зараз експертна комісія майже завершила обстеження опор. Тож незабаром місто обіцяє розпочати відновлення, пише Репортер.
Що зараз з мостом на Пасічну
За словами заступника міського голови Івано-Франківська Михайла Смушака, львівська фірма «НВП «Тріада» майже завершила обстеження обваленого мосту, експертний висновок має надійти з дня на день. Замовником робіт є Муніципальна дорожня компанія.
Попередньо ми спілкуємось з експертами, вони до нас приїжджали, приходили на місце, робили обстеження, – каже Михайло Смушак. – На підставі цього дали нам попередню інформацію, що загалом стан опор є задовільним. Тож міст підлягає відновленню. Але в експертному висновку вони вкажуть, що необхідно буде зробити, щоб не повторилася надалі така ситуація. На його підставі ми й прийматимемо рішення про його ремонт.
За словами Михайла Смушака, хто буде займатися відновлення мосту, поки невідомо, це залежатиме від складності робіт. Виконавцем може бути або Муніципальна дорожня компанія, або Локомотиворемонтний завод.
Сума робіт теж поки що невідома.
Треба буде робити проєктно-кошторисну документацію. У проєкті ми вже будемо бачити, які роботи потрібно зробити і яка буде ціна. А далі – тендерні закупівлі на безпосереднього виконавця робіт, – каже заступник міського голови.
Читайте: Порожня могила. Що можуть приховувати радянські монументи у Франківську
Все ж найближчим часом мешканці Пасічної не зможуть скористатися новим мостом, адже взимку роботи з відновлення проводити не будуть.
За зиму необхідно буде повністю виготовити проєктно-кошторисну документацію, провести експертизу, тендер на виконання робіт, – каже Михайло Смушак. – Очевидно, необхідно буде провести зміну русла річки. Це все буде вказано у висновку та у проєкті, який буде розроблятися.
З якого бюджету дадуть гроші
Незабаром після інциденту голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків говорив, що з відновленням мосту можуть бути проблеми через те, що він розташований на землі, яка територіально належить Загвіздянській громаді. Також на міст практично не було документів.
Виявилося, що на цей міст навіть ніякої документації немає, – говорив Марцінків. – Його колись будував університет нафти і газу, фактично господарським методом, із залученням організацій, які займаються нафтобурінням. Це було понад 20 років тому. Крім того, якраз те місце, де обвалилася опора, належить Загвіздняській громаді. Тому є проблема з використанням коштів, але будемо вирішувати. Можливо, цього разу знову хтось відбудує міст господарським методом.
За словами Михайла Смушака, Івано-Франківська громада була б не проти відновити міст за співфінансуванням.
Ми зробили технічні питання, як і були зобов’язані, – каже заступник голови громади. – Було б непогано, щоб до відновлення долучилися коштами і з обласного бюджету – бо це важливий об’єкт загалом для області, до того ж, він постраждав внаслідок повені. Звісно, виділимо кошти з Франківської громади. І ми б хотіли, щоб долучилася і Загвіздянська громада, оскільки цим мостом активно користуються і мешканці Загвіздя.
За словами голови Загвіздянської громади Володимира Ружанського, поки що ніхто з місцевої влади в Івано-Франківську не звертався з конкретними пропозиціями. Але Загвіздя готове до співпраці.
Ми готові розмовляти, я є відкритий до пропозицій, відколи міст упав, – каже Володимир Ружанський. – Цей міст дуже важливий, понад дві тисячі людей нашої громади ним користується. Тому його потрібно відновити. Ми готові розмовляти на цю тему.
Читайте: Пластик на лавки. Що роблять із кришечок з контейнера-серця у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)
Коли зруйнувався міст
Частина мосту обвалилася 7 липня 2023 року. Причина – негода та зливи, через які піднялася вода у Бистриці й розмила берег.
Жертв внаслідок падіння не було, поліція перекрила в’їзд. Тоді Руслан Марцінків повідомив, що на ділянці, де вода розмила берег, планують берегоукріплення. За словами міського голови, опори мосту останній раз перевіряли у 2020 році.
Яка фірма проводить обстеження
«Науково-виробниче підприємство «Тріада» зі Львова не вперше співпрацює з Івано-Франківськом. За словами Михайла Смушака, «Тріада» раніше обстежувала й інші мости у Франківську.
Підприємство займається обстеженням та оцінкою технічного стану будівель і конструкцій, автодорожніх мостів. Директорка фірми – Ольга Кіндратович. Засновник – професор, кандидат технічних наук Петро Коваль.
Загалом на Прикарпатті «Тріада» виграла 12 тендерів на послуги з технічного огляду об’єктів чи розробку проєктно-кошторисної документації. Обстеження пішохідного мосту через Бистрицю обійшлося, зроблене «НВП «Тріада» коштувало 88 240 грн. Тендер провели 7 серпня 2023 року.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.