Статті

Від 12 тисяч за місяць. Як на Прикарпатті долучитися до суспільно-корисних робіт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська обласна служба зайнятості залучає безробітних на суспільно-корисні роботи.

Місяць такої непостійної роботи оплачується щонайменше у 12 тис грн. Варіанти є різні – від плетіння маскувальних сіток до заготівлі дров для стареньких та хворих мешканців області, пише Репортер.

Суспільно-корисні роботи на Прикарпатті

Армія відновлення

Проєкт під назвою «Армія відновлення» – для людей, які тимчасово втратили роботу, стартував восени 2022 року. В областях, близьких до зони бойових дій, безробітних, серед іншого, залучають до робіт з відновлення зруйнованої інфраструктури. На Прикарпатті суспільно-корисні роботи – більш соціального характеру.

В Івано-Франківській області проєкт стартував у лютому 2023 року з розпорядження голови ІФ ОВА Світлани Онищук, а фактично – з початку березня 2023. Тогоріч обласна служба зайнятості уклала 211 договорів, до суспільно-корисних робіт залучили 1200 людей.

Читайте: За стандартами НАТО. Як у Надвірнянській громаді шиють наплічники для військових

З початку цього року обласна служба зайнятості уклала 253 договори, за якими залучила до тимчасових робіт 1605 людей – з них 383 ВПО. Наразі в області діють 52 договори, за ними працюють 348 людей, зокрема 93 ВПО.

Найбільше договорів уклала Івано-Франківська філія служби зайнятості – 109, за ними працювали 526 людей. Далі Коломийська – 54 договори, 337 людей – та Калуська філія – 41 договір і 218 працівників. У Надвірнянській філії у 2023 році уклали 12 договір на 121 працівника. У Косівській та Верховинській уклали по 11 договорів, за якими працює 291 та 112 людей відповідно.

Суспільно-корисні роботи оплачуються щонайменше у 1,5 мінімальні зарплати на місяць. Зараз це 12 тис грн.

Суспільно-корисні роботи на Прикарпатті

Плести сітки та прибирати узбережжя

Види суспільно корисних робіт на Прикарпатті різні. У першу чергу, це допомога стареньким мешканцям, людям з інвалідністю, які не можуть подбати про себе самі. Або ж допомога ЗСУ.

Дуже популярний вид суспільно-корисних робіт – це виготовлення маскувальних сіток, – розповідає директор обласної служби зайнятості Василь Цимбалюк. – Цей вид робіт дуже використовується у Косівському районі, а саме у Космацькій громаді. Місцевий священник добре організував роботу з виготовлення сіток і люди працюють, щоб забезпечити військових.

Інші види суспільно-корисної роботи на Франківщині:

  • заготівля дров для опалювального сезону;
  • розвантажування, фасування та роздача гуманітарної допомоги;
  • роботи з підтримання готовності укриттів;
  • консервування продуктів та інші роботи на потреби ЗСУ;
  • роботи з пошиття та виготовлення військового одягу і засобів індивідуального захисту;
  • ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів;
  • упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок, укріплення дамб тощо.

На літній період працівників також залучатимуть до робіт у сільськогосподарських регіонах – Рогатин, Галич, Тисмениця, де розпочнеться збір ягід.

Читайте: Громада для промисловості. Як Калуш залучає релоковані підприємства

Щоб долучитися до суспільно-корисних робіт, потрібно стояти на обліку в обласному управлінні праці. Як виняток, можуть залучити людей, які не є на обліку, але якщо вони переселенці й мають статус ВПО.

Працівників на суспільно-корисні роботи у нас достатньо, люди зголошуються. Бо допомога по безробіттю – 4 тис грн на місяць, а тут можна отримати від 12 тис грн, – каже Василь Цимбалюк. – Тож відгуки людей позитивні. Громадам і громадським організаціям теж вигідно, бо їм нічого не коштує залучення таких працівників, хіба закупити матеріали. Оплата праці здійснюється за кошти фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття.

Договори укладають переважно на місяць, а далі переукладають. Але це залежить від виду робіт та їхньої тривалості.

Суспільно-корисні роботи на Прикарпатті

Безробітних поменшало, роботи вистачає

Зараз на обліку обласної служби зайнятості близько 3200 людей, з них 1900 отримують допомогу по безробіттю. Цього року служба вже співпрацювала з 2800 роботодавців і пропонувала 6700 вакансій. З них близько 5000 (75%) вже вдалося укомплектувати. По Україні це високий показник – третє місце серед усіх областей.

Зараз у базі даних служби зайнятості – близько 1400 вакансій.

Порівняно з минулим роком, кількість безробітних у нашій області зменшується, – каже директор обласної служби зайнятості. – А якщо порівнювати з початком 2022 року, то кількість шукачів роботи зменшилась удвічі. Є багато причин – воєнний стан, зменшення терміну отримання допомоги по безробіттю. А ще багато людей виїхали за кордон і не користуються нашими послугами.

Найбільше вакансій зараз, за словами Василя Цимбалюка, серед робітничих професій, працівників сфери послуг і туризму, продавців продовольчих і непродовольчих товарів, барменів, адміністраторів, підсобних робітників, швачок та водіїв.

Читайте: Підтримка з Франції. Волонтери з Парижа збирають допомогу для жінок та дітей з Краматорська

У нас на обліку 80% безробітних – це жінки, тому до робіт в основному залучаємо жінок, – розповідає Василь Цимбалюк. – Зараз є нестача чоловіків на деякі спеціальності. Але ми працюємо з навчальними закладами, зокрема старшими курсами, де акцентуємо на залучення молоді до роботи. А є такі професії, де колись працювали переважно чоловіки, а тепер – жінки, наприклад, водіями тролейбусів.

Середній розмір зарплати по вакансіях – понад 10 тис грн: від 7 тис для оброблювачів свійської птиці до 20 тис грн для операторів пульта керування залізобетонного виробництва.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.