Розтачане мужніми руками тісто, з душею наскладана начинка, запечена до хрумкої скоринки – так піцу для франківців готують ветерани. Недавно на площі Міцкевича з’явилася Veterano Pizza.
Відкрили її два побратими-азовці, аби самим без діла не сидіти і своїх влаштувати, пише Репортер.
Фото: SMM| WOM agency
Кухня на повну
Veterano Pizzа – це мережа піцерій, яку заснував атовець Леонід Остальцев, після служби у 30 окремій механізованій бригаді. Засновником бізнесу (власником франшизи) може стати лише ветеран, а от працювати – будь-хто. Піцерії цього бренду є в багатьох містах України і мають вони шалений попит.
У Франківську її відкрили Ярослав Вакалюк і Влад Жакун. Обидва служили в «Азові».
О 10.00 у піцерії вже повним ходом йде робота. Хоч відчиняються вони за годину. На відкритій кухні роблять заготовки, хтось щось звіряє по документах, чекають на завіз замовленої продукції.
Читайте: Безконтактні дезінфектори і додаток від натовпу. Як франківські школярі воюють з пандемією
За словами Ярослава Вакалюка, поки вони працюють у такому собі тестовому режимі й відкриті лиш на 50 %. Але піци готують на повну. Вже от-от мають запускати в меню ще салати й десерти. Буде й кава.
Ще в роботі інтер’єр, який зробить художник Ярема Стецик, а також ще мають запустити зал для відвідувачів. Зараз працюють лише на виніс і доставку.
Розбавляти колектив
Ярослав Вакалюк звільнився цього року, служив з 2017-го, артилерист. Каже, перед звільненням чітко поставив собі запитання, чим далі займатися, аби справа була до душі й могла приносити прибуток? Вирішив звернутися до франшизи Veterano Pizzа.
Ідею проговорював з побратимом Владом Жакуном, який її підтримав і став бізнес-партнером. А потім підтягли й решту своїх.
У піцерії працюють четверо ветеранів-азовців. На роботі поки не всі. Лише Ярослав і Влад, який нині на кухні. Не надто говіркий – весь у роботі.
«Ще мають прийти двоє побратимів – Стетхем і Пумба». – кажуть чоловіки. Кличуть один одного за позивними, якось так уже звикли.
За словами Вакалюка, аби тут працювали тільки військові, не йшлося.
«У франшизи є таке правило – військові в пріоритеті, – наголошує Ярослав. – Але що буде доброго, коли люди, які звільнилися зі служби і яким треба соціалізуватися й далі закриються у своєму колективі? Треба цей колектив розбавляти. Плюс коли у нас будуть відвідувачі в залі, вони зможуть спілкуватися з більшою кількістю людей і це теж позитивно».
Читайте: Сто років без зла. 100-літня Ганна Монастирецька з Маняви ще миє підлогу, любить читати та каже жити чесно (ФОТО)
Біля кухні за роботою піцайол спостерігає Марія Гладка. Вона кур’єрка. Сміється, що тут найстарша за всіх, але з таким колективом почувається молодою. «Хлопці дуже відповідальні, – каже жінка. – Колектив дружній, з ними добре й цікаво. Аби так було й надалі».
Вона працює на пару з Юрієм Феданом – «Стетхемом». Він на роботу прийде пізніше. Родом він з Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ). У Франківську вже чотири місяці і доволі добре орієнтується у місті. Юрій на службі з 2015, звільнився рік тому.
«Він дуже схожий на Джейсона Стетхема – один в один, – говорять побратими. – Єдине, що актор в усіх фільмах борзий, а Юра добряк і дуже скромний».
Не відволікаючись на гостей, тісто розминає піца-шеф 20-річний Олег Кушнір. Хоч він наймолодший, але на кухні за старшого. Військові його слухають, адже Олег три роки працював у Veterano Pizzа в Києві. Коли почув, що піцерію хочуть відкривати у Франківську, то попросився сюди. Сам родом з Косівщини.
Моє місце
У свій вихідний в піцерію приходить танкіст «Пумба» – Андрій Бутковський. В «Азові» служив з серпня 2015 до грудня 2017 року.
Каже, після служби шукав себе у різних напрямках – у ковальській майстерні, займався кресленням і моделювання вишивки, виготовляв макети для погонів і шевронів.
«А тут саме те місце, яке я шукав, – із захватом говорить Андрій. – Тиждень відпрацював і воно настільки затягнуло, що зрозумів – моє. Ти берешся за роботу і воно тобі приносить задоволення. Ти отримуєш задоволення, починаючи від заготовки й закінчуючи випіканням, коли ставиш піцу у коробку і розрізаєш її».
Бутковський сміється, що перша піца, яку він готував, була саме під час служби – під Маріуполем. З того, що було. Каже, після каші з тушонкою дуже добре зайшла. Він взагалі надалі планує робити кар’єру кухаря.
От і Влад Жакун трохи звільнився і розговорився. Його тут ще кличуть «Жак» чи «Жан-Поль». За плечима п’ять років служби. Звільнився у травні цього року, а у червні переїхав до Франківська. Сам з Рівненщини.
Читайте також: Добро робити легко. У Запоріжжі «ізольованим» допомагають студенти
Каже, з кухнею завжди був на ви, саме у Франківську готував свій перший борщ і гриби під вершковим соусом. Ну, і звісно, піцу. Знову йде на кухню, бо є замовлення. Хочуть «Одуванчік» і «Для Буслаєва». Це дві авторські піци засновника Veterano Pizza Леоніда Остальцева.
«Одуванчік» – це позивний Льоні, – пояснює Ярослав Вакалюк. – Це не стосується квітки, бо багато прискіпується до назви, мовляв, правильно кульбаба. Піца «Для Буслаєва» – її Леонід назвав в честь свого загиблого побратима, друга дитинства Олексія Буслаєва. Таким чином вирішив увіковічнити його ім’я. Він дуже любив італійське м’ясо di Parma і в цій піці його багато».
Цікаво, що франківцям полюбився саме «Одуванчік». Її, до речі, люблять у всіх піцеріях Veterano. Вона має дуже багато інгредієнтів – моцарела, салямі, бекон, шинка, курка, гриби і цибуля. Смакота!
До речі, у піцерії є знижки для військових – 25 %, а також для патрульних за програмою «Тонка синя лінія». Також готують знижки для донорів, адже Ярослав часто ходить здавати кров. Ще є така акція, як «підвішена піца». Коли людина проплачує піцу для когось.
«В Маріуполі, наприклад, «підвішені піци» везуть хлопцям на фронт, – говорить Вакалюк. – У Києві піцерія на Дехтярівській возить щочетверга в Охматдит. Тобто кожна піцерія вирішує, кому й куди везти благодійні піци. У нас вже накопичилося п’ять «підвішених піц». Поки є робоча версія, що це – для медиків інфекційної лікарні».
Comments are closed.