Статті

«Вертеп світла» – франківська «Дрібнота» знову йде колядувати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вертеп, де колядували супермени, спайдермени та інші герої з приставкою супер. Або ж вертеп, де були лиш одні ангели – 40 різних маленьких ангеликів. Чи «Народження суперзірки». Вертепи від «Доброго табору» зуміли стати частиною різдвяних традицій Франківська.

Минулого року дрібноту у вертеп не збирали, у дорослих було занадто багато справ. І діти обурилися.

Стало соромно

Людмила Лінник, координаторка «Доброго табору», розповідає, що минулого року вертеп не робили, бо вся команда дорослих – активні волонтери. Кожен був настільки включений у роботу, що на «Добрий табір» фактично не лишилося ні часу, ні сил.

І минулого року ми отримали на горіхи від наших постійних учасників. Як це так? Різдво і без вертепу?! – каже Людмила. – Нам стало соромно. Але ми вже виправити нічого не могли. І вже цього року з останніх сил ми вирішили, що «Доброму табору» бути. Ми всі розуміли, що пошкодуємо, бо часу ні в кого нема, але Різдво раз на рік, діти ростуть і вони втрачають ці можливості.

Особливістю вертепів від «Доброго табору» є те, що вони не зовсім традиційні. Кожна дитина сама обирає, ким бути. І навіть якщо персонаж абсолютно невертепівський, нічого страшного, його впишуть у сценарій.

Читайте: Вертеп творить добро. Як у Франківську “Дрібнота” колядувала для онкогематології (ФОТО)

Вертеп у 2022 році

Наприклад, цього року у нас буде русалка, лисиця і гном, – каже Людмила. – Вони зовсім не мають стосунку до традиційного вертепу, але діти так захотіли. А філософія «Доброго табору» –  це все має бути в кайф – і нам, організаторам, і дітям. Тому, якщо дитина хоче бути гномом, вона буде гномом, і я придумаю, як вписати його у сценарій.

Кожен сценарій вертепу пишеться під конкретних дітей – на першому занятті малі учасники традиційно малюють і описують своїх персонажів.

Головне у вертепі, якою б не була тема, якими б не були персонажі, – це протистояння добра і зла, – пояснює Людмила. – Це народження Ісуса, який прийшов як супергерой, як суперзірка, як той, хто приніс себе в жертву заради порятунку людства. І є в нього помічники і вороги. Ворогами можуть бути різні персонажі, цього року власне оці нетрадиційні – гном, русалка, – на стороні Ірода та чортівні. І є у нас світлі персонажі – це і ангели, і павучок, наприклад. Діти самі обрали павучка, бо є легенда, що павук закрив вхід до печери, де була Діва Марія. Як правило ми стараємося зробити так, що всі негативні персонажі переосмислюють своє ставлення і повертаються на сторону добра. Цього року конкретно на сторону світла, бо у нас вертеп світла.

вертеп
Вертеп у 2022 році

Допомогти пораненим

Традиційно вертеп від «Доброго табору» буде благодійним. Цього року заколядовані кошти спрямують на реабілітацію поранених воїнів. А ще хлопців планують запросити на прем’єру.

Наталя Найда – ідейна натхненниця «Доброго табору» і нині її сфера волонтерства – це реабілітація військових, в тому числі через ремесло, через те, що вони роблять руками, – пояснює Людмила Лінник.  – І це також потребує як мінімум витратних матеріалів. Бо ж якщо вони шиють гаманці зі шкіри, то ту шкіру треба купити. Це дорого. І Наталі досить складно  переконати людей, що  треба донатити на це. Хоча, чесно кажучи, зараз людей важко переконати донатити на дрони, на автівки, на такмед. А коли ти пояснюєш, що мені треба купити шкіру, щоб я з пораненими військовими пошила гаманці, то взагалі дивляться на тебе, як не знати на кого.

Читайте: Наталя Найда: “Ці кольорові футболки – це такий меморіал про Юрка”

Але тема реабілітації дуже важлива, продовжує Людмила. Ми не маємо права відвернутися від того, хто втратив здоров’я на цій війні. І маємо зробити все, що можемо для того, щоб зробити їхнє перебування в лікарні якимось трошки світлішим, комфортнішим, на щось їх відволікти, дати можливість переключитися.

В тандемі з «Пенсією»

Прем’єрний показ вертепу від «Доброго табору» запланували на 28 грудня. Бо традиційного уже хочуть поєднати дитячий вертеп та «пенсійну» колядую.

Ми з ними колабимося в такий спосіб, що на завершення нашого виступу приходить «Пенсія» і підхоплює цю коляду і далі вже люди колядують з «Пенсією». Цього року вони ідуть колядувати 28, то й ми так», – пояснює Людмила Лінник.

вертеп
Вертеп у 2022 році

Читайте: Франківців кличуть на “пенсійну” коляду за наших захисників

Виступ буде на «Промприладі», як уже казали, всі заколядовані кошти підуть на допомогу пораненим захисникам. Малим колядникам організатори закликають приносити солодощі та фрукти.

Чи підемо ми ще кудись – тут мають прийняти рішення батьки. Цього року у нас виступ 28 грудня – це канікули щойно почалися, – пояснює Людмила. –  Я боюся, що багато діток роз’їдуться по селах. Наше завдання зараз зробити от цей показ на Промприладі. І якщо буде інтерес дітей, батьків, то, звісно, ми раді будемо піти далі.

Авторка: Женя Ступ’як

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.