Статті

У Франківську готові до мультипредметного тесту: як усе буде

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 У понеділок, 3 квітня, розпочалася реєстрація учасників національного мультипредметного тесту (НМТ). Вона триватиме до 3 травня. Вперше в історії України реєстрація учасників НМТ проходить у безпаперовій формі, пише Репортер.

Як зареєструватися на мультипредметний тест?

Аби зареєструватися на мультипредметний тест, потенційні вступники мають скористатися спеціальним сервісом, що розміщений на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua.

На порталі випускники повинні створити свій персональний кабінет та в цьому кабінеті виконати певні дії, – пояснює заступник директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іван Любінець.

Зокрема, необхідно:

  • внести особисті дані та інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити сканкопії (фотокопії) реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь в НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Обов’язково треба вказати інформацію, де випускник буде знаходитись на час проведення тестування. Залежно від того, яке місцеперебування вказане, він буде розподілений на пункт тестування, – говорить Любінець. – Щодо сканкопій реєстраційних документів, то потрібно завантажити документ, що підтверджує особу, для випускників попередніх років – атестат про повну загальносередню освіту, для цьогорічних випускників – довідку з закладу освіти.

Далі регіональний центр оцінювання якості освіти опрацьовує реєстраційні документи. Для цього в центру, як правило, є сім днів з моменту їх надсилання.

Якщо під час опрацювання виявлять неточності та помилки в реєстраційних документах, то інформація про них буде розміщена у персональному кабінеті. У такому випадку особа, яка хоче пройти НМТ, зобов’язана повторно надіслати документи, усунувши неточності та помилки.

Реєстрація триватиме до 3 травня, тому часу виправити помилки є вдосталь. Якщо учасник не виправить неточності, після 3 травня ми будемо відмовляти в участі в мультипридметному тесті, – говорить Іван Любінець. – Але часу є багато, тому сподіваємось, що відмов буде мало.

Після того, як документи опрацює регіональний центр, учасник самостійно формує Сертифікат НМТ в особистому кабінеті та видруковує його.

Тобто, ми нічого не надсилаємо на пошту, а все спілкування з учасником відбувається через його персональний кабінет, – додає Любінець.

Іван Любінец

В Івано-Франківському РЦОЯО прогнозують, що участь в НМТ візьмуть 35 тисяч випускників і майбутніх абітурієнтів з чотирьох областей обслуговування центру: Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької.

Статистика змінюється щосекунди, бо, поки ми з вами спілкуємось, хтось надсилає документи. Але станом на 9:00 5 квітня було 1600  заяв. З нинішнього дня ми почали їх опрацьовувати й 5 квітня будуть перші зареєстровані учасники НМТ, – каже заступник директора Івано-Франківського РЦОЯО.

Які предмети включає  мультипредметний тест?

Під час НМТ кожен учасник зможе пройти тестування з трьох предметів. Обов’язкові предмети – це українська мова, математика. Третій предмет  вибирає учасник. Це може бути історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика, хімія.

Перелік предметів НМТ – це політична воля Міністерства освіти та депутатів Верховної Ради. Щодо цього була дискусія в суспільстві, але я не хочу її коментувати. Це є політичне рішення і ми його виконуємо, – говорить Іван Любінець. – Що робити учаснику? Потрібно звернутися до приймальної комісії і дізнатися, які предмети потрібні на обрану спеціальність та які предмети мають більш вагові коефіцієнти. Тому, дуже важливо, аби учасники робили свідомий вибір, бо змінити предмет після 3 травня буде неможливо.

Триватиме тест – 180 хвилин. Учасник сам розподіляє черговість і тривалість виконання завдань з кожного предмета.

Тобто під час роботи над тестом, учасник сам вибирає, з якого предмету починати й скільки часу на нього витрачати. Головне – встигнути виконати завдання за 180 хвилин, – пояснює Іван Любінець. – В будь-який момент можна повернутися до відкладеного питання чи виправити помилку. Але після того, як натиснете на кнопку «надіслати на оцінювання», щось виправити буде неможливо.

На офіційному сайті УЦОЯО вже опубліковані характеристики кожного предметного тесту та є можливість пройти демонстраційний тест з кожного предмета.

Основна сесія проходитиме з 5 до 23 червня 2023 року. Її результати будуть розміщені у персональних кабінетах учасників до 28 червня 2023 року.

Додаткова сесія (для осіб, які з поважних причин не змогли зареєструватися або взяти участь в основній сесії) триватиме 11-24 липня 2023 року. Її результати будуть визначені до 29 липня.

З питань безпеки, ми не оприлюднюємо ні конкретні дати, ні перелік пунктів проведення. Кожен учасник отримає запрошення в той чи інший екзаменаційний центр в особистому кабінеті, – Любінець. – Зараз ми визначаємо міста, де відбудуться тестування і школи, де є відповідні умови. Організаційних ризиків наразі не бачимо – програма адаптована і ми маємо вдосталь часу на підготовку. Є ризики, пов’язані з війною. Наприклад, під час тестування може зникнути електрика та інтернет, але сподіваємось, що все буде добре. Далі все залежить від учнів, від їхньої мотивації.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.