Цього року Святий Миколай прийде швидше – 6 грудня. Тож подарунки – як дітям, так і дорослим – варто готувати вже. А до традиційного подарунка можна додати щось від місцевих виробників, до того ж, якщо кошти від продажу підуть на ЗСУ, – вигода подвійна.
«Репортер» зібрав кілька корисних посилань.
Футболки від Юрка
«Антидепресанти від Юрка» – спільний проєкт франківської майстерні шовкотрафаретного друку Bukvica, Івано-Франківської обласної клінічної лікарні та родини художників Яреми й Наталії Стециків. Так, усі охочі можуть придбати яскраві футболки з оригінальним дизайном. Вони присвячені Юрку Стецику, синові Яреми та Наталії, який загинув наприкінці минулого року на фронті.
Ціна однієї футболки – 1000 грн. З купівлі кожної франківський бренд жіночого одягу Framiore шиє один комплект адаптивного одягу для поранених військових. Замовити футболку можна за посиланням.
Станом на кінець жовтня покупці задонатили 310 тис грн на адаптивний одяг, з них 75 тис грн – з проєкту «Антидепресанти від Юрка». За ці гроші у Framiore виготовили й передали 424 одиниці адаптивного одягу в лікарні та стабілізаційні пункти.
Читайте: Чудо твориться людьми: у Франківську триває акція «Миколай іде до сиріт»
Як розповідає засновниця майстерні Bucvica Наталія Найда, потреба в адаптивному одязі є завжди. До прифронтових госпіталів військових привозять часто без одягу – його просто зрізають і викидають. А коли є опіки чи інші травми, звичайний одяг не підійде. Тож проєкт триває і всіх небайдужих просять долучатися.
Є у Bucvica й інші футболки з різними патріотичними принтами. Їх теж можна придбати на подарунки й підтримати франківського виробника.
Подарунки своїми руками
Творча майстерня і швейний коворкінг «Клаптик» в Івано-Франківську давно допомагає військовим. Зокрема, тут теж шиють адаптивний одяг для поранених. Також проводять заняття для дорослих і дітей з пошиття різного одягу, іграшок чи інших цікавих речей.
У «Клаптику» можна купити подарунки – сертифікати на майстер-клас, абонементи на 1,4, 8 занять або ж на індивідуальні заняття. Якщо ваша дитина давно хотіла пошити собі іграшку чи торбинку, це шанс подарувати їй таку можливість.
Також тут проводять безкоштовні курси для дорослих. Наприклад, з 18 листопада, у «Клаптику» стартував такий безкоштовний курс для дорослих з пошиття адаптивного одягу. Участь безкоштовна.
Читайте: «Котики України»: Як у Франківську дитячі емоції перешивають у донати військовим
Торти від дружин воїнів
Зимові свята важко уявити без солодкого. Смачні торти та пляцки можна замовити у соціальній кав’ярні «4.5.0.», яку відкрила чотири роки тому громадська організація «Дружина воїна». До неї входять франківки, чиї чоловіки воюють у ЗСУ.
Замовити смаколики можна заздалегідь на Facebook-сторінці ініціативи. Асортимент міняється, наприклад, зараз є «Спартак», сирник з маком і вишнями, торти «Сльози ангела», «Мурашник», «Фруктовий», «Яблучна хмаринка», медовий пляцок з чорносливом. А ще – еклери та капкейки. Ціна торта за кілограм нижча, ніж у комерційних кав’ярнях – в середньому 350 грн.
Кошти з продажу випічки спрямовують на потреби бійців, яким допомагає громадська організація, зокрема на маскувальні сітки. Також зараз «Дружина воїна» дарує торт на день народження для дітей загиблих військових Івано-Франківської громади.
Книги дітям і дорослим
Книжки – чудові подарунки і для дорослих, і для малих. Зокрема, під час замовлення книжок у «Видавництві Старого Лева» накопичуються бонуси – «букси» – які потім можна перерахувати на ЗСУ, а саме у благодійний фонд «Повернись живим». Від кожної купівлі накопичуються 10% суми на букси.
Зокрема, нині там є дві книги авторства франківки Любові Загоровської, а ще – «Нові казки Старого Лева» від Тараса Прохаська. Та багато інших книжок, зокрема й від українських авторів. Наприклад, дитячі «Шоколадний кіт і Цукеркова відьма» Тетяни Стрижевської, «Муся і Різдво» Галини Кирпи, «Одного разу на Різдво» Надійки Гербіш.
Також у «Видавництві Старого Лева» можна придбати поетичну збірку військового Артура Дроня «Тут були ми». Весь прибуток з продажу збірки передадуть благодійному фонду «Голоси дітей», який опікується малими українцями, що постраждали від війни.
Також можна купити книгу від франківського видавництва «Лілея-НВ». Або у видавництві «Наш формат» – з кожного проданого примірника тут передають 10% на друк статутів на посібники для ЗСУ.
Ще є проєкт «Книжкові сили України». Тут можна придбати книгу, кошти з продажу передають на збори благодійного фонду «Коммон Гуд».
Подарунки від Gig Shop – від гільз до браслетів
У волонтерській мистецькій крамничці «GIG Shop» можна знайти подарунок на будь-який смак. Тут є гарні українські сувеніри та аксесуари. З виторгу магазину 50% передають на потреби ЗСУ. Переважно – на автомобілі, дрони й тепловізори, але бувають різні збори. Ініціативу запустили наприкінці 2022 року франківські волонтери з «Громадської ініціативи Галичини».
Наприклад, тут можна придбати цікаві браслети в етностилі, шопери з картинами художниці Оксани Тригуб-Мілашевич та синьо-жовті брошки. Також є багато оздоблені намиста в українському етностилі й фрагменти мозаїки.
Читайте: Діти, музика, благодійність: «На шапку» закрили сезон у Франківську
З дорожчих подарунків є розмальовані гільзи, авторства художників Нікіти Тітова та Валерія Твердохліба. І навіть справжні ікони від різних митців.
З простішого можна знайти листівки, календарі та шопери, теж з роботами Нікіти Тітова. А на Facebook-сторінці магазину можна знайти теплий шарф ручної роботи, брелоки у формі малюка Йоди та різдвяні підсвічники.
Дерев’яні іграшки та шкіряні гаманці
В Івано-Франківську є немало брендів, яких можна підтримати, придбавши у них подарунок для близьких.
Шкіряна мануфактура «Shuflia» виготовляє вироби зі шкіри. Тут є гаманці, портмоне, сумки, блокноти, фартухи. Бізнес регулярно допомагає ЗСУ, зокрема тут шиють тактичні триточкові пояси для захисників. Ці ремені призначені для забезпечення максимальної комфортності при перенесенні зброї в позиції підвищеної боєздатності.
Пояси відправляють бригадам з Івано-Франківська, а виготовляють їх за донати небайдужих. Тож до подарунка можна ще пожертвувати гроші для бійців.
Також франківська художниця Марта Пітчук малює містичних ляльок-мотанок. Купити можна або картину, або календар на 2024 рік – на кожен місяць зображена інша мотанка. Час від часу художниця проводить аукціони своїх робіт, щоб зібрати кошти на потреби бійців.
Дітям сподобаються дерев’яні іграшки від сімейної майстерні «Чарівна карета». Її відкрила сімейна пара з Городенки, щоб зібрати гроші на лікування сина. На жаль, дитина померла. Але родинна справа живе й далі.
Крім лялькових будиночків і рожевих скриньок для малих дівчаток, різнобарвних холдерів для школярів, у «Чарівній кареті» можна замовити гарні іграшки на ялинку, дерев’яні шопки та інші різдвяні композиції для дорослих дітей.
Подарунки-смаколики
Франківський бренд яблучних чипсів Newton’s Apple Chips уже п’ять років виготовляє корисні перекуси для дорослих і дітей. Є звичайні чипси, а є – з карамеллю, лавандою, корицею, карамель-чилі. Чипси роблять з натуральних інгредієнтів, компанія має сертифікат якості й відправляє продукцію не лише по Україні, але й за кордон.
Читайте: Яблучні чипси на фронт і в магазини. Франківський бренд Newton’s Apple Chips долає виклики війни
Також компанія регулярно відправляє свої чипси військовим на передову. А влітку навіть робила кабачкові чипси – щоб урізноманітнити раціон бійцям-веганам.
А подружжя Оксани і Богдана Бартків у Галичі виробляє натуральні чаї, спеції та варення. Їхня марка «Міх чаю» пропонує «Ягідну вітамінку», «Гірський», «Лісовий аромат», чаї з ферментованого листя, варення з персика, соснових шишок, ожини та інших фруктів. А ще – різні спеції, як до їжі, так і до глінтвейну.
Читайте: «Міх чаю». На Прикарпатті виготовляють напій, який пахне природою (ФОТО, ВІДЕО)
Сировина для виробництва чаю до Бартківих надходить із Закарпаття, Волині, Львівщини й, звісно, з Прикарпаття. Чай екологічно чистий, адже двічі на рік сировину віддають на перевірку у Держстандартметрологію.
А франківський магазин кави «Coffee Lab Roasters» уже рік має акцію «Кава відважних». З її продажу 30% передають на ЗСУ. А можна одразу купити каву для бійців – компанія передасть її на фронт.
А волонтери з “Бандерівського схрону” пропонують особливу каву “Різдвяну”, вирощену в Танзанії.
Кава вирощена на схилах Кіліманджаро, на висоті 1200-1600 метрів над рівнем моря, на сприятливому вулканічному грунті, – пише голова організації Ігор Чернецький. – В цьому регіоні кілька фермерів вирощують, збирають, та обробляють цю високоякісну арабіку. Це кава класу АА, тобто зерна найвищої якості із врожаю. Запашна м’яка арабіка з присмаком сухофруктів, шоколаду та мигдалю чудово смакуватиме у морозні зимові ранки та навіть пообіддя.
Ціна – 70 грн за 100 грам. Весь прибуток іде на підтримку ЗСУ.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.