Статті

Працюють на перемогу. Франківські ініціативи отримали відзнаки Фонду родини Богдана Гаврилишина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

22 січня, в День Соборності України, Фонд родини Богдана Гаврилишина вручив «Премію відповідальності 2023». Нею відзначили громадські організації, які в часи повномасштабної війни є найкращими прикладами міжсекторальної взаємодії.

Цьогоріч до короткого списку учасників, крім інших, увійшли дві франківські волонтерські ініціативи – «Один день на місяць працюю для ЗСУ» координаційного центру Save Ukraine Now (SUN) та «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» від ГО «Спрямована дія», пише «Репортер».

Премія відповідальності 2023

Про премію

Премію «Responsibility Award 2023» організовує Фонд родини Богдана Гаврилишина у партнерстві з Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!». Премія заснована у 2021 році, щоб відзначати організації громадянського суспільства, які базують свою щоденну діяльність на цінностях, закладених у Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина.

Загалом цьогоріч на премію подалися 168 проєктів, а лауреатами стали:

  • організація «Залога “Чорноморці”» з проєктом «Прихисток ТТ» у номінації «Історія відповідального партнерства: громади»;
  • організація Ukraїner із проєктом «Хоробрі міста» в номінації «Національний партнерський проєкт»;
  • організація Docudays із проєктом «Архів війни» в номінації «Взаємодія без кордонів: Україна до світу».

Разом з тим, у номінації «Історія відповідального партнерства: громади» відзначили Координаційний центр Save Ukraine Now з ініціативою «Один день на місяць працюю для ЗСУ». А в номінації «Національний партнерський проєкт» – ГО «Спрямована дія» з проєктом «Перший добровольчий хірургічний шпиталь».

Про проєкти

«Один день на місяць працюю для ЗСУ»

Ініціатива щомісячного перерахунку одноденного заробітку для ЗСУ є особливістю координаційного центру SUN, каже його представниця Ярина Мельник. На сьогодні внески від ініціативи одноденного заробітку становлять близько 80% усіх надходжень SUN.

Програма «Один день на місяць працюю для ЗСУ» націлена на збір коштів. Внески одноденного заробітку колективів організацій та установ йдуть на забезпечення військових підрозділів з Івано-Франківської області на передовій. Це сили ТрО, спецпризначенці, 10 гірсько-штурмова бригада, авіаційна бригада, нацгвардійці та окремі стрілецькі батальйони, – розповідає Ярина Мельник. –  На сьогодні до ініціативи долучилися близько 20 компаній. Якщо говорити цифрами, то завдяки ініціативі «Один день на місяць працюю для ЗСУ» нам щомісяця вдається акумулювати приблизно 3 млн грн.

Ярина Мельник

Регулярні щомісячні внески дозволяють планувати закупівлі, бронювати дефіцитні товари, замовляти окреме виробництво, купувати гуртом за кращою ціною, а також закривати вартісні позиції, які самотужки придбати дуже складно.

Зокрема, ми закуповуємо оптику, засоби зв’язку, дрони, розвідувальне обладнання. Також транспортні засоби, запчастини. Останні місяці дуже багато запитів на засоби РЕБ, – говорить Ярина. – Буквально днями ми закупили партію ручних гранатометів – їх отримали всі підрозділи з якими співпрацює SUN. Також недавно був проєкт, спрямований на забезпечення снайперського підрозділу однієї з бригад.

Читайте: Франківські волонтери купили 100 гранатометів для військових

Приєднатися до ініціативи з перерахунку одноденного заробітку можна за посиланням.

«Перший добровольчий хірургічний шпиталь»

Проєкт «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» з’явився 24 лютого 2022 року. Саме тоді приватна клініка естетичної хірургії «Брасс» перепрофілювалася, аби допомагати пораненим. Зараз це одна з небагатьох клінік, де не просто оперують, але й здійснюють реабілітацію наших воїнів.

У перший день повномасштабного вторгнення керівник клініки Станіслав Онищук зрозумів, що заклад має навчитися працювати у нових реаліях. Увечері 24 лютого 2022 року відбулася перша нарада з колективом. Вирішили адаптувати клініку до роботи з травмами воєнного часу.

Станіслав Онищук

Думаючи, що війна не триватиме довго і нам вистачить ресурсів, я запропонував надавати безплатну допомогу тим, хто отримав поранення на війні – військовим та цивільним, – розповідає Станіслав Онищук. – Колектив мене підтримав і погодився перейти у волонтерський режим роботи. Ми вирішили, що будемо допомагати армії та Україні справитись з викликами, допоки вистачить наших сил і ресурсів.

Спершу Станіслав побоювався, що у шпиталі не вистачатиме рук, але вже через тиждень в команді було 40 нових медиків із різних куточків України, які були готові працювати на волонтерських засадах.

7 березня в нас були перші пацієнти цивільні, 15 березня були перші пацієнти – поранені військові. На кінець березня усі ліжка стаціонару були зайняті, – пригадує Станіслав Онищук.

Читайте також: «Вперше побачив гори». Як у Франківську поранених військових лікують духовно і фізично

Премія відповідальності 2023 Спрямована дія

Станіслав розумів, що довго лікарі не зможуть працювати без зарплати, команда почала подавати заявки на різні українські та міжнародні грантові проєкти. Роблять це й тепер.

В кінці літа 2022 року ми отримали перший грант і це додало сили, – каже Станіслав. – У 2023 році виграли три великі гранти, що дало нам можливість працювати як повноцінна лікарня – мати зарплату, купити необхідні медикаменти, збільшити ліжкомісця. Ми почали працювати на повну силу. До основної діяльності додали фізичну реабілітацію та розширену психологічну допомогу. Наша мета – вилікувати не лише поранення, а вилікувати людину.

За час роботи шпиталю допомогу отримало близько 400 військових. Більшість з них пройшли комплексний курс лікування, включно з фізичною та психологічною реабілітацією. Також у шпиталі отримали допомогу 5000 цивільних.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.