Люди Статті

Подарунок для воїна. Що роблять франківські школярі, аби свято відчули на фронті (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Аби свято відчули на сході, майже всі школи Франківська зорганізувалися й зібрали чимало подарунків для військових. Продукти, солодке, кава, чай, теплі шкарпетки, вологі серветки, а найголовніше – дитячі листи та малюнки.

Все це до Різдва поїде на Донбас та зігріє руки й серця наших воїнів, пише Репортер.

Не все втрачено

Ініціювала акцію громадська організація «Дружина воїна». Ідея, каже координаторка Наталія Демяник народилася три роки тому.

«Ми, як ніхто, розуміємо, що воїни там потребують чогось добренького, солодкого, теплого, – говорить Наталія. – От, сиділи й обговорювали, як ми можемо помогти. Розуміли, що власними силами не в змозі зробити багато і тут виникла ідея залучити школи. Чому? Бо дітям потрібно доносити той патріотизм і розуміння того, що у нас йде війна, що хлопці воюють, віддають свої життя, аби ми тут жили у мирі та спокої. Вони багато бачать по телевізору, в соцмережах, але те, що розкаже вчитель, мама з татом чи вони поспілкуються між собою, буде набагато душевніше, зрозуміліше, ніж те, що доведе телебачення».

Читайте також:

Ветерани йдуть у бізнес. Як у Франківську атовців навчають основ підприємництва

Тоді три роки тому просто розіслали по всіх школах Франківська офіційні листи від організації. За словами Демяник, першого року долучилися шість шкіл, наступного 12, а цьогоріч – 25. Наталія додає, що вже навіть не треба відправляти листи, заклади самі звертаються.

«Я думаю, що свідомість людей чи суспільства десь уже на такому етапі, що вони розуміють – підтримка один одного дуже важлива, – говорить Наталія. – Коли така велика згуртованість вчителів, батьків і дітей – це показує, що не все ще втрачено».

Діти до дітей

Приватна школа «Перша ластівка» до акції долучається третій рік поспіль. За словами директорки Тетяни Мирошниченко, це справжня подія в їхній школі, від якої всі отримують задоволення.

Пригадує, що одразу, як отримали лист від «Дружин воїнів», то повідомили шкільне самоврядування, а це старшокласники.

«І діти одразу відгукнулися, – говорить Мирошниченко. – Вони самі ходили по класах й самі агітували інших, аби переказували своїм батькам. Фактично у нас діти керують цим процесом більше, ніж вчителі. Ми хіба можемо направляти. Коли діти йдуть до дітей, то вони їх швидше послухають, ніж класного керівника чи іншого вчителя».

Директорка показує на великі коробки в учительській. Каже, про збір подарунків для військових вони оголосили 6 грудня і буквально на наступний день вже почали зносити чимало смаколиків, засобів гігієни, теплих шкарпеток та іншого.

За словами пані Тетяни, цього року батьки дуже активізувалися і допомоги набагато більше, ніж раніше.

«Тривожний зараз час, навіть, видно було по тих подарунках, що батьки намагалися якомога більше туди запхати, аби військовим дісталося більше, аби всім вистачило, – говорить директорка. – Долучилися всі класи. Для дітей це було якоюсь навіть нагородою – принести щось, намалювати. Хлопці записували нам відео звідти й дякували, тримали малюнки і деякі діти впізнали свої. Це було якось так… що це дійсно потрібно. Діти побачили, що це не просто так».

Подумає, що він вдома

«Листи там розходяться на-ура, – говорить Наталія Демяник. – Хлопці відсилають фотографії з тими дитячими роботами і в них світяться очі. Ми розуміємо, що це їх надихає. Вони набираються того духу, що роблять це недаремно, що вдома чекають, вони потрібні».

В учительську заходить цілий клас першокласників. Серед купи малюнків шукають свої, аби похвалитися, що вони написали для воїнів.

Також читайте:

Картини від стресу. Лікарка з Франківська малює емоції та робить виставку для благодійності (ФОТО)

«Я намалював прапор України і бойовий танк, – говорить малий Артем. – Це малюнок про те, що Україна перемогла. Я це швидко намалював і написав; «Повертайтеся живими».

«А я свій не можу знайти», – зітхає хтось з дітей. «Я теж. О, це Христини», – говорять усі на купу.

«А мій малюнок взагалі у мене під партою, – каже Ярема. – Я намалював воїнів, які перемагають злих росіян».

А Богданка розказує, що намалювала ялинку з подарунками, «аби у воїнів трохи був новорічний настрій» і написала дуже багато різних побажань. Ще розказує, що принесла велику коробку печива, яку купила за свої кишенькові гроші.

«Їм печива дуже бракує, я так думаю, – каже дівчинка. – Дорослі також люблять печиво і цукерки! Може він з’їсть цукерку і подумає, що він вдома».

Старшокласники листів не писали й нічого не малювали. Кажуть, долучилися більше матеріально й організаційно.

«Коли почалась війна, ми тільки закінчили початкову школу, – говорить одинадцятикласниця Настя Збруй. – З роками більше зрозуміли, що відбувається, бо читаємо новини. Це впливає психологічно, що війна може дійти до нас, тож ми намагаємося підтримати військових, аби запобігти тому».

Розказує, що вони з однокласниками, як шкільне самоврядування, помагали організовувати збір, складали все по пакунках. Самі долучалися грошима, сім’ями приносили щось до школи.

Хлопці чекають на горішки

Наталія Демяник каже, військові дуже чекають цих подарунків, уже їм пишуть.

«Питають, що ви нам цього року відправите, ми так хочемо солодкого, – усміхається Наталя. – Наша кав’ярня «4.5.0» також активно готується і буде випікати різдвяне печиво, горішки. Боже, хлопці такі відгуки пишуть про ці горішки! Їм вони так смакують! Також готуємо новорічні майстер-класи. Дівчата будуть розмальовувати мішечки і в них будемо пакувати трохи солодощів, засоби гігієни, шкарпетки тощо».

Роботи ще багато, тому «Дружини воїнів» кличуть усіх, хто хоче долучитися до доброї події й допомогти з пакуванням подарунків. Частину презентів відправлять до Нового року, а решту до Різдва, аби кожен відчув трохи свята.

Також якусь частину допомоги віддавали на «Бандерівський схрон», адже там постійно є військові і їм так само потрібно допомогти. Так будуть робити й цьогоріч.

«Коли один одному помагаєш – це піднімає дух, – каже Наталя. – Одна вчителька спитала, чи закрутки приймати? Звичайно! Якщо мама чи тато передав дитинкою і вона принесла, бо хоче допомогти, ти не можеш їй відмовити. Ми знайдемо, куди це відправити».

Деякі подарунки “Дружини воїнів” будуть відправляти Новою поштою, тому будуть потрібні кошти на пересилку.

Усім, хто захоче допомогти реквізити ГО “Об’єднання дружин учасників АТО (ООС) Івано-Франківська “Дружина воїна”

Поточний рахунок

№UA653365030000026006300239657

Код ЄДРПОУ 42723358

МФО 336503 (не заповнюється)

Авторка: Світлана Лелик
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.