Люди Статті Фото

Картини від стресу. Лікарка з Франківська малює емоції та робить виставку для благодійності (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Франківка Олена Боднарук у будні допомагає людям лікувати проблеми шкіри, а у вихідні виплескує емоції на полотно.

Недавно відкрилася виставка її робіт. Картини допоможуть не тільки надихнути інших малювати, але й зібрати гроші на добру справу, пише Репортер.

Кожен бачить своє

Олена Боднарук – з лікарської сім’ї й сама завжди хотіла стати лікаркою, тож вступила у франківський медуніверситет. Навчання було стресовим, тож дівчина зрозуміла, що не має, куди викидати зайві емоції. Тоді вирішила спробувати малювати. Друг подарував на Миколая мольберт і фарби – з цього все й почалося.

«Був суботній ранок, я сама вдома. Увім­кнула музику та вирішила спробувати щось намалювати, – розповідає Олена. – Потім готову роботу скинула в інтернет. Мій друг каже: переверни картину, це птах. Я перевернула і там справді був намальований птах».

З того часу суботні малювання стали традицією. Дівчина виходить зранку на прогулянку цент­ром, коли там майже безлюдно. Полотно купує тільки у той самий день, якщо відчуває натхнення, наперед – ніколи.

«Я фотографую будинки, випиваю гарячий шоколад або какао – роблю ті речі, які люблю, – говорить Олена Боднарук. – Потім повертаюся додому, включаю улюблену музику – Queen, Patricia Kaas – і починаю малювати. Що малюю, ніколи не знаю наперед. Потім розумію, що вийшло щось внутрішнє, якраз те, що я хотіла передати».

Картини дівчина ніколи не домальовує, кожна – одноразовий викид емоцій. Також вона ніколи не вчилася малювати. Тому художницею себе не називає.

«У мене є своя кольорова гама: фіолетовий, рожевий, синій. В усіх картинах відчувається присмак моря і води. Мене це дуже захоп­лює, – говорить Боднарук. – Я не завжди розшифровую свої картини з психологічної точки зору, але мені від них стає легше, вільніше. Коли показую іншим людям, вони знаходять там щось таке, що я дивуюся».

За словами Олени, малювання допомагає не конфліктувати з близькими і не закопувати в себе переживання та негативні емоції. Адже робота з людьми та їхніми хворобами – це постійний стрес.

«В університеті в моїх картинах була одна тематика, а на роботі, коли я почала стикатися з різними людьми і проблемами, то помітила, що стиль змінюється, – каже дівчина. – Він стає агресивніший в плані кольору, бо за цілий день я беру людську енергетику собі, тож виливаю це на картину. Згадую історії людей, які шокують, дивують – і воно все виходить назовні. З часом це, певно, будуть не тільки мої картини, а мої та моїх пацієнтів».

Результат залежить від пацієнта

Зараз професія Олени Боднарук – дерматолог, трихолог і косметолог. Вона має свій кабінет на Вовчинецькій, а також працює у клініці «Медхауз». Але з напрямом діяльності вона визначилася не одразу.

«У 12 років я зіткнулася з проблемою акне. Дуже важко це сприймала, тому вже тоді вирішила, що працюватиму в дерматології, – говорить Олена. – Коли пішла в університет, закінчила курси з косметології та знайшла роботу. Але там зрозуміла, що людям потрібне не лікування, а щось у собі змінювати. Це не співпадало з моєю філософією, бо мені було цікаво вирішувати проблеми і допомагати людям».

Тож на інтернатурі дівчина обрала інший напрям – офтальмологію – навіть проходила практику у Вроцлаві. Та під час карантину стався переломний момент.

«Я вирішила, що не встану з ліжка, поки не вирішу, чого дійс­но хочу. Так остаточно зрозуміла, що хочу займатись космето­логією, – каже лікарка. – Звісно, тут величезна конкуренція. І, на жаль, люди хочуть швидких змін і не готові працювати в довгу гру на результат. Бо лікар тут – лише провідник, а основне залежить від пацієнта. Буває, я досі не вірю в себе. Але отримую задоволення, коли бачу результат».

Крім того, вона завжди цікавилася психологією. Тож уже кілька років вивчає гештальт-терапію. За її словами, це допомагає зрозуміти свою поведінку та емоції. А також зрозуміти настрій пацієнта і встановити з ним зв’язок.

Допомагає і творчість. Крім малювання, Олена ще зі школи займається фотографією. Найбільше любить фотографувати будівлі. Навіть організовувала виставку своїх робіт у франківській «Просвіті». Там були зібрані фото з подорожей, які також є частиною життя дівчини. Вона вже встигла відвідати 28 країн.

Читайте: Картини з мармуру і смальти. У Франківську Олег Дунаєвський робить мозаїку, як в Італії (ФОТО)

«Я жила у пустелі в Йорданії, ми готували їжу з місцевими, – розповідає Олена Боднарук. – Жила в Канаді, у США. Я люблю їхати в країну і не бути там туристом, а старатися зрозуміти місцевих і влитися в те середо­вище. Найбільше мене вразила Канада. Я захоплена нашою діаспорою – цією інтелігенцією, яка, на жаль, виїхала з України. Ці люди дуже відкриті, зацікавлені в майбутньому країни, навіть не живучи тут».

Саме на сходах парламенту в Оттаві Олена намалювала одну з картин. А ще у подорожах вона збирає натхнення у музеях.

«У мене є традиція: я йду в музей і лягаю там поспати на пів години, на лавочці, які там у кожному залі, – ділиться дів­чина. – Робила так у музеях сучасного мистецтва у Барселоні, Вроцлаві. Це дуже захоплює. Тоді я стаю частинкою творчого світу, до якого я себе насправді боюсь відносити».

Побачити й допомогти

Олена Боднарук майже ніколи не продає картини. Зізнається, їй важко розлучатися з ними. Так само досі не влаштовувала виставок: було страшно настільки оголити перед людьми свою душу, бо в картинах заховані особисті переживання. А ще було страшно зіткнутися з критикою від професіоналів.

Втім, тепер Олена таки вирішила відкрити сокровенне іншим та організувати виставку. Не просто так – з благодійною метою. Спочатку планувала зробити все до Миколая і зібрати гроші на подарунки з листів дітей-сиріт та позбавлених батьківського пік­лування, які щороку доставляє Мальтійська служба допомоги. Але тоді б залишалося дуже мало часу на збір коштів.

«Я хочу, щоб картини були приверненням уваги до можливості допомогти іншим, – говорить Олена Боднарук. – І йдеться не лише про благодійність. Можливо, когось це заохотить малювати, хтось купить фарби своїй дитині. Буде скринька, куди можна буде вкидати пожертву. А ще буде можливість купити якусь із картин і ця сума піде на благодійність».

Знайти місце було нелегко: перед святами вже всюди зайнято. Тож вирішили зробити виставку в холі клініки «Медхауз» – на Грушевського, 22А. Картини виставили у середу, 13 грудня, побачити їх можна буде до Різдва.

Мистецтво на стінах. Які картини висять у домах та офісах франківців (ФОТО)

Але поєднати виставку зі збором коштів у клініці не вийшло. Тож на початку січня (точної дати ще немає) Олена Боднарук проведе зустріч, де розкаже про себе і де можна буде пожертвувати гроші й купити картини. Зібрана сума піде на потреби обласного геріат­ричного пансіонату в Івано-Франківську. Його мешканців часто обділяють увагою на свята, на відміну від дитячих будинків.

Чекатимуть всіх охочих.

Авторка: Ольга Романська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.