Статті

Операційні столи й пудинг на фронт. Як німецька благодійна організація допомагає Франківську та Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 3 серпня, Івано-Франківська обласна дитяча лікарня отримала ліжка та операційні столи з Німеччини, які надала благодійна організація Netzwerk Maidan. Це – один із багатьох виявів підтримки від європейців.

Обладнання привіз Норберт Кале (Norbert Kahle), мешканець німецького міста Райне, який з початку війни допомагає українцям, зокрема, Івано-Франківську, пише Репортер.

Як німецька організація допомагає Франківську та Україні
Тарас Мельник, Норберт Кале і Марина Боюк

Біженці всім забезпечені

БО Netzwerk Maidan (Мережа Майдан) заснували 25 лютого у місті Райне на основі кількох громадських, робітничих і соціальних спілок, місцевого центру допомоги біженцям та ініціативи Maidan, яку очолює Норберт Кале. Зараз організація збирає пожертви від місцевих мешканців і дружніх ГО та направляє їх на потреби України.

Наша організація не політична, всі працюють на громадських засадах, – розповідає Норберт Кале. – Всього є 35 людей. Це юристи, вчителі, політики, техніки, представники місцевої влади, домогосподарки, пенсіонери… І не лише українці та німці. Наприклад, дуже допомагає сирійська громада. Бо сирійці після варварського руйнування Алеппо добре уявляють, що таке – втікати зі зруйнованих міст.

Починали з допомоги українським біженцям. Одразу після початку російського вторгнення у Райне привезли 1000 жінок, дітей та людей старшого віку.

Як німецька організація допомагає Франківську та Україні_2
Норберт Кале

Ми пишаємось тим, що всі біженці одразу по прибутті були забезпечені всім необхідним, у тому числі й з місцевого бюджету. У Райне це спрацювало дуже швидко, не так як в інших містах Німеччини, – розповідає Норберт Кале. –  Ми забезпечили їх житлом, меблями, супроводили по різних інстанціях для вирішення формальностей. Влаштували дітей у школи, дитсадки. Також підтримуємо культурні ініціативи українських переселенців. Біженці у нашому місті добре забезпечені.

Після допомоги тим, хто переїхав, організація зосередилась безпосередньо на співпраці з Україною, в основному – з Івано-Франківськом. Зокрема, 3 серпня, в обласну дитячу лікарню привезли два операційні столи та троє лікувальних нош. Також привезли кілька лікарняних ліжок, які направлять в інші медзаклади міста. З організацією допомогла франківська лікарка Олена Боднарук, яка зараз мешкає у Райне, а також її мама Марина Боюк, отоларинголог лікарні.

Картини від стресу. Лікарка з Франківська малює емоції та робить виставку для благодійності (ФОТО)

Ніхто нічого не купує

За словами генерального директора лікарні Тараса Мельника, наразі медзаклад забезпечений практично всім. Але допомога благодійників дуже помічна. Зокрема, це німецьке обладнання допоможе облаштувати додатково дві операційні.

новини Івано-Франківська

Як німецька організація допомагає Франківську та Україні_3

Тепер ми зможемо одночасно проводити 10 операцій, – каже Тарас Мельник. – При якомусь, не дай Бог, масовому поступленні дітей, наш заклад повинен бути готовий. Ми зараз забезпечені всім: медикаментами, перев’язками, розхідними матеріалами. Також зберегли персонал, у нас ніхто лікарню не покинув.

Зараз лікарня отримує багато гуманітарної допомоги від місцевих депутатів і бізнесменів, але в основному – з-за кордону. Допомагають Швеція, Швейцарія, Голландія, Німеччина, Австрія, Румунія, Чехія, Словаччина, Польща, Болгарія, США, Канада. Наступного тижня  чекають делегацію з Нової Зеландії.

«Об’єднані любов’ю». Як особливі франківці до перемоги долучаються (ФОТО)

Це не тільки через війну. У нас було багато довгострокових проєктів і раніше, тож після закінчення війни гуманітарна допомога не припиниться, – каже директор лікарні. – Зараз немає нестачі ні в чому. Навіть продукти привозять з-за кордону: макарони, фрукти, овочі, предмети догляду. Батьки приємно вражені – зараз у лікарні ніхто нічого не купує.

Особливо, за словами Тараса Мельника, від цього радіють внутрішньо переміщені мешканці Франківська, діти яких лікуються в медзакладі. Тут уже пролікували 800 малих переселенців і надали допомогу більше 3000 малим пацієнтам поліклініки – це лише тим, хто зареєстрований офіційно.

новини Івано-Франківська

Дружба міст

Райне розташоване на північному заході Німеччини, у регіоні Штайнфурт, земля – Північний Рейн-Вестфалія. Місто невелике, 80 тисяч населення. Але його мешканці дуже допомагають втричі більшому Івано-Франківську. Справа в тому, що і Франківськ, і Райне мають спільне місто-побратим – Тракай у Литві.

Через мера міста Тракай ми отримали контакти мера Франківська. Так почали допомагати саме Івано-Франківську, – розповідає Норберт Кале. – У мене завжди були особисті стосунки з Україною. Моя дружина – з Одеси, там вчилась і працювала, а народилася у Вінниці. Політичні процеси, які відбувалися тут, – з часів ще першого Майдану, Помаранчевої революції – вразили не тільки мене, а й багатьох німців. Це й надихнуло на назву нашої організації. Захоплює ваше прагнення до свободи і готовність пожертвувати собою за свою країну, демократію, воювати за неї. У нас, на заході, це відчуття трішечки втрачене. Ми знаємо ціну у грошах, але забули вартість у цінностях.

Після початку повномасштабного вторгнення росії БО «Netzwerk Maidan» сфокусувалася на гуманітарній допомозі біженцям та тим, хто залишився в Україні.

Біда гуртує. Як українці в Європі допомагають тримати фронт (ФОТО)

Ми навіть привозили продукти харчування – понад 600 кг шоколадного пудингу для солдат на фронт. Солдати мають бути добре нагодовані, щоб ефективно воювати, – каже Норберт Кале. – Звичайно, ми значною мірою допомагаємо лікарням і медичним закладам. Ми змогли організувати оцю поставку медичних речей у співпраці з Humanitas. Це дочірня гуманітарна організація фірми Riela, яка виробляє техніку.

За словами Норберта, зараз Україна заслуговує на повну підтримку Заходу – у першу чергу, військову. Бо наша країна самотужки бореться за всю Європу.

організація Netzwerk Maidan новини Івано-Франківська

Я не дуже задоволений офіційною політикою французького і німецького урядів, – зізнається Норберт Кале. – Ми занадто довго дивилися тільки у напрямку Москви. Ми довго вважали, що якщо ми будемо вести хороший бізнес, світ буде в порядку. Але виявилось не так. На Заході ніхто не міг уявити, що путін таке вчинить, а Східна Європа все це знала. Україна потребує повної підтримки Заходу. Путін повинен знати, що цю війну він виграти не може.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.