Люди Статті

Олександр Сич – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» вирішив відзначити Олександра Сича, який втретє став головою обласної ради. Просто безальтернативним. Адже Сич був єдиним кандидатом на посаду, і за нього проголосували 100 % присутніх на сесії депутатів. Такого для всіх прийнятного голови у нас ще не було. Домовились? Та напевно ж.

Почнемо з короткої біографічної довідки. Олександру Сичу 56 років. Родом він із села Дерть, що на Рівненщині. Має дві вищі освіти – закінчив історичний та юридичний факультети. Один семестр провчився на докторантурі Українського вільного університету в Мюнхені. Кандидат історичних наук.

Свою професійну діяльність Олександр Сич розпочав у 1986 році. З того часу був і вчителем у сільській школі, і віце-прем’єр міністром України. Пластун. З 2006 року – член Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Вперше головою Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича обрали у 2010 році. У 2012 від пішов з посади, адже був обраний народним депутатом, а у 2015 знову очолив облраду.

Що Олександр Сич стане головою втретє, в принципі, можна було здогадатися. По-перше, «свободівці» отримали найбільше мандатів. По-друге, Олександр Сич має певний авторитет серед прикарпатських політиків, а по-третє – він ніколи не був учасником гучних скандалів і ще жодного разу себе не скомпрометував.

Читайте також: Наталія Ліхошерстова стала “людиною тижня” за версією “Репортера”

Виглядає, нині Сичу мав би трохи заздрити навіть міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який, попри всю свою чарівність і монобільшість, не має одноголосної підтримки у міській раді. Втім, зараз не про це.

Очевидно, що перед засіданням фракції між собою домовились, що висувають на голову Сича і всі його підтримують. Але що ж вони мали отримати взамін? Місця заступників? На всіх не вистачить. Втім, після того, як Олександр Сич запропонував депутатам кандидатури на першого заступника та заступника голови, атмосфера в залі засідань помітно зіпсувалась.

На посаду першого заступника Сич запропонував Василя Гладія від «Батьківщини», а на посаду заступника – Миколу Палійчука від партії «За майбутнє». Новообраний голова закликав затвердити ці кандидатури без обговорення. І після того, як Сич оголосив перерву на 30 хвилин для підготовки бюлетенів, фракція «Європейська солідарність» до сесійної зали не повернулась. За словами голови обласної організації ЄС Володимира В’ятровича, фракція розчарована, що в облраді не вдалося сформувати української проєвропейської більшості. Більше того, у понеділок, 23 листопада, ЄС заявила про перехід в опозицію.

Читайте: Мешканці вулиці Уляни Кравченко – люди тижня за версією “Репортера”

«Деякі політичні сили, які позиціонують себе як патріотичні, готові знехтувати вибором прикарпатців і створили більшість з партією «За майбутнє», за якою стоїть одіозний проросійський олігарх Ігор Коломойський, який у травні 2019 року в інтерв’ю Financial Times висловився за дефолт України. У листопаді 2019 він заявив, що відновлення зв’язків з Росією є необхідним для економічного виживання України, вважаючи, що рана заживе: «Дайте їй п’ять, десять років і кров забудеться»», – йдеться у заяві ЄС.

Навряд, перехід «Європейської солідарності» в опозицію може щось глобально змінити. Але, погодьтеся, цікаво, що буде далі.

Олександру Сичу за коментарем ми дзвонили – не бере. За інформацією пресслужби облради, голова зараз у відпустці, усі коментарі та офіційні заяви треба чекати з 1 грудня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.