Статті

Міста й замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Літо – не час сидіти вдома. Теплі дні можна використати на знайомство з цікавими місцями нашої країни. Тим, хто вже все бачив на Прикарпатті, варто відвідати сусідні області.

Репортер зібрав найцікавіші місця на Тернопільщині.

Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Вишнівецький замок

Вишнівецький палац

Колишня резиденція роду Вишневецьких, місцевий княжий рід. Саме найвідоміший його представник Дмитро Байда Вишневецький заснував на Хортиці укріплення, яке вважають прототипом Запорізької Січі.

Палац у селі Вишнівець завершили у 1730 році. За останнє десятиліття пам’ятку почали відновлювати. Зараз відвідувачів зустрічає висока біла брама. Вхід на територію комплексу – 30 грн, з відвідуванням палацу – 80 грн. Є пільгові й студентські квитки.

Дзеркальна зала – перлина Вишнівецького палацу
Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Вхід у палац – висока брама

Навколо – трохи запущений парк. Сама будівля палацу гарно відреставрована. Всередині можна відвідати кілька кімнат на першому та другому поверсі. У них – колекції старовинних меблів з музеїв Тернополя та Львова. А також – виставки сучасного мистецтва. Перлина палацу – дзеркальна зала, яку не так давно повністю відреставрували за грантові кошти.

Доїхати до Вишнівця можна автобусом з Тернополя або власним транспортом по трасі на Дубно. Селище розташоване за 45 км від обласного центру.

Читайте: Кам’яний син Вишневецького. На Тернопільщині повертають життя родинному палацу легендарного Байди (ФОТО)

Замок у Збаражі

Збараж

Збараж – містечко за 20 км від Тернополя. Його історія сягає ще часів Галицько-Волинського князівства, а найбільш відомі події часів Богдана Хмельницького, коли козацьке військо тримало місто в облозі. Основне визначне місце – Збаразький замок, напевно, найцікавіший на Тернопільщині.

Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Всередині палац гарно відреставрований

Споруду звели ще у ХVІІ столітті, за минулі роки його повністю відреставрували за державною програмою. Можна бродити по багатьох кімнатах першого і другого поверхів, з практично відтвореними інтер’єрами. На відміну від багатьох українських палаців, є відчуття, ніби тут дійсно мешкає шляхта, а ще влаштовують бали. Вхід на територію замку – 80 грн.

Костел бернардинців у Збаражі

Крім того, у Збаражі є багато храмів-пам’яток архітектури. Найбільш показний – костел і монастир бернардинців ХVІІ-XVIII століть, з величним фасадом. Ще тут є Спасо-Преображенська церква ХVI століття та Успенська та Воскресенська церкви XVIII століття.

Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Замок у Скалаті

Скалат

За 29 км від Тернополя розташоване місто Скалат. Назва походить від слова «скеля». Тодішнє місто одержало магдебурзьке право у 1600 році, власниками були польські шляхтичі.

Всередині у Скалатському замку проводять виставки

Селище теж найбільше відоме своїм замком, розташованим одразу в центрі. Зараз це чотири вежі, з’єднані муром. Повний квиток за вхід на територію – 30 грн. Туристи можуть піднятися у дві з чотирьох веж, доторкнутися до старих мурів, оглянути виставки всередині. Також є два підземелля, в одному з них – історія інквізиції й знаряддя тортур. А колись, за переказами, підземні ходи під замком сягали сусіднього Гримайлова.

Костел святої Анни у Скалаті

Також поруч із замком розташований костел святої Анни. Його відбудували на початку двотисячних за зразком колишнього, зруйнованого з нагоди приїду до Скалата Микити Хрущова.

Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Панорама на Заліщики

Заліщики

Містечко розташоване на перетині трьох областей: Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської. Воно розкинулося у межах Дністровського каньйону. Відоме своєю панорамою згори, де гарно видно, як річка огинає берег, де розташоване місто.

Побачити панораму можна з пагорба, який територіально відноситься уже до сусіднього села Хрещатик.

Також Заліщики славляться своїм комфортним кліматом, зокрема, помідорами, які тут справді дешевші й дуже смачні.

До Заліщиків найближче з Чернівців (25 км), трохи далі з Франківська (95 км) й ще далі з Тернополя (125 км). Втім, громадським транспортом найкраще сполучення на Тернопільщині, бо місто належить до Тернопільської області.

Ратуша у Бучачі

Бучач

Старовинне місто Бучач розташоване на пів дороги з Франківська до Тернополя. Воно було засноване ще в кінці XIV століття. Колись було розвинене. У ХІХ столітті тут був телеграф, пошта, а тричі на тиждень ходив диліжанс. У місцевій гімназії навчалося багато відомих потім діячів.

Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Панорама на монастир отців Василіян

За радянських часів містечко втратило колишнє значення і зараз є типовим районним центром. Але залишились пам’ятки архітектури, найвідоміша з них – ратуша у стилі пізнього барокко. Архітектором споруди був Бернард Меретин, а скульптури зробив Йоган Георг Пінзель. Крім того, у Бучачі є ще два пам’ятники авторства Пінзеля у різних частинах міста.

Також вартим уваги є красивий комплекс монастиря отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього, теж у стилі бароко. Також тут є руїни Бучацького замку і старий Успенський костел.

Читайте: Генія видно одразу. Де на Прикарпатті можна побачити роботи Пінзеля та чому вони унікальні (ФОТО)

Печера Оптимістична. Фото: сайт локації

Печери

Крім замків, Тернопільщина славиться печерними комплексами. На території краю їх сотні, найбільше – на півдні області.

Найчастіше туристи відвідують печери Оптимістична, Кришталева, Озерна, Млинки. Найвідоміша – Оптимістична, її площа – аж 2 га, а довжина ходів – 250 км. Озерна – чи не єдина на Поділлі має підземні озера. Млинки та Кришталева – теж цікаві, але менші й легші для проходження печери. В інші ж краще йти лише у супроводі професіоналів.

Усі ці печери розташовані недалеко від Борщова, за 100 км від Тернополя, на межі з Чернівецькою областю. Сам Борщів також цікавий і вартий відвідин. Найвідоміша споруда – краєзнавчий музей, колишній Руський народний дім, який привертає увагу своїми двома вежами з куполами.

Також тут можна відвідати костел Пресвятої Трійці та Борщівський замок.

Головна візитівка Тернополя – великий став

Тернопіль

Сам обласний центр теж не варто оминати. Тут можна позасмагати на одному з пляжів Тернопільського ставу або ж покататися на катері. Тут теж є свій Острів закоханих, де люблять відпочивати місцеві. На березі озера стоїть Тернопільський замок, щоправда, він не дуже виділяється зовні.

У центрі міста є стара архітектура і пішохідна брукована вулиця Валова, де грають вуличні музики й розташовані багато кафе та магазинів. Центр міста – Театральний майдан, перед будівлею театру в класичному стилі з колонами. Неподалік – гарний пам’ятник Соломії Крушельницькій.

Міста і замки. 10 місць, які варто відвідати на Тернопільщині (ФОТО)
Пам’ятник Соломії Крушельницькій у Тернополі
Тернопільська катедра

Головний храм Тернополя – Архікатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, колишній монастир домініканців. Це греко-католицька церква у стилі бароко із зеленими куполами й гарними фресками всередині. Собор є пам’яткою національного значення.

Костел у Чорткові. Фото: Україна Інкогніта

Чортків

За 80 км від Тернополя і за 103 км від Франківська, на узбережжі річки Серет, розташоване місто Чортків. Найбільше відоме своїм домініканським костелом, схожим на будівлю з середньовічної казки. Храм будували у XVII столітті, але через 100 років перебудували – тепер уже в готичному стилі. У костелі зберігається копія Чортківської чудотворної ікони Матері Божої (оригінал – у Польщі).

Крім того, у Чорткові теж є свій замок – хоч це, скоріше, руїни. З ним пов’язані багато легенд, зокрема, про довгі підземелля під спорудою.

Також у Чорткові є стара ратуша з годинником, який теж нагадує казки братів Грімм. А також – Вознесенська церква святого Миколая, збудована з дерева без жодного цвяха.

Панорама на Бережани. Фото: Ukraine Is

Бережани

Неподалік від Рогатина розкинулося містечко Бережани. Перша згадка про них була ще у 1375 році, а статус міста Бережани отримали у 1530 році. Місто гордиться тим, що у місцевій гімназії навчався Богдан Лепкий, тут є йому пам’ятник та музей. Також у місті мешкало багато відомих людей, зокрема, Маркіян Шашкевич, Лев Крип’якевич, гостював Іван Мазепа.

Також у місті є стара ратуша, вірменська церква із дзвіницею, костел Різдва Марії Діви та дерев’яна церква Миколая. А ще – знову замок, сильно зруйнований.

Джуринський водоспад. Фото: IgotoWorld

Джуринський водоспад

Джуринський водоспад входить до Нацпарку «Дністровський каньйон». Його висота – 16 м, ширина – до 20 м. Водоспад має три каскади та виглядає дуже мальовничо.

Читайте: Кораблі, турки, єпископи. П’ять причин, чому варто поїхати на вікенд у Чернівці (ФОТО)

Добиратися до нього не дуже легко. Спочатку треба їхати в Заліщики, звідти – до села Нирків. А там уже йти десь п’ять кілометрів. Дорога лежить повз Червоногородський замок – ще одне цікаве місце Тернопільщини. Зараз це – зруйновані вежі й кімнати, які сумно застигли посеред лісу. Незважаючи на поганий стан, руїни виглядають дуже гарно серед природи.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.