Історія Статті

Легенди Станиславова. Франківськ, якого не буде

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В архітекторів є таке поняття як «малоцінна забудова», тобто така, що не має певного стилю та архітектурної цінності. У Франківську теж є подібні квартали. Зважаючи на будівельний бум, вони майже приречені. Але в першу чергу забудовники взялися за центральні вулиці. легенди

Візьмемо, до прикладу, Бельведерську. Ще на початку двотисячних вона мала багато старовинних особняків, які добре пам’ятали батярів-відчайдухів й тихих мешканців єврейського гетто. З часом старі хатки стали витісняти висотки, пише Репортер.

Будинок № 37 довго пручався будівельному наступу, але у 2017 році настала і його черга. Стару кам’яницю знесли, незабаром тут з’явився котлован, залили фундамент, стрімко пішла вгору багатоповерхівка. Здавалося б, типова для Франківська історія, якою нікого не здивуєш. Втім, цьому разу вона отримала продовження.

До теми: Легенди Станиславова. Кінець тринітарського костелу

Відомий в Івано-Франківську художник Роман Бончук вирішив увіковічнити стару кам’яницю. Буквально за десять метрів від будови стоїть «хрущовка» з глухою торцевою стіною. У художника виник задум віддзеркалити знищений будинок у вигляді великого стінопису.

Читайте: Міські легенди. Нюанси «мідного» будинку у Франківську

Робота над зображенням тривала три тижні. Оскільки кам’яниця на той час вже була знищена, Бончук працював за старими фото. У травні 2017-го мурал був повністю завершений. Його назва – «Івано-Франківськ, якого не буде».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.