Гроші Статті Туризм

Карпати чекають грошовитих. Скільки коштує відпочинок в горах на свята (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До нового року залишається менше місяця. Аби відпочити у Карпатах на свята, часу – обмаль. І хоч Прикарпаття досі у “червоній” зоні, готелі й садиби активно бронюють, квитків на потяг теж небагато.

Розповідаємо, що й за скільки, пише Репортер.

Буковель готує сніг

При бронюванні готелів одразу попереджають: «проживання можливе тільки при наявності зеленого Covid сертифікату, негативного результату ПЛР тесту (зроб­лений не пізніше ніж за 72 години до заїзду) або довідки від лікаря про одужання (електронний варіант з мокрою печаткою, терміном не більше 180 днів). При відсутності необхідних документів готель має право відмовити у поселенні».

Це правило діятиме, навіть якщо Прикарпаття вийде з червоної зони – з 6 січня почнуть діяти зміни до карантинної постанови для регіонів у жовтому рівні епіднебезпеки. Відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим, хто має хоча б одну дозу щеплення проти COVID-19, негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма діятиме і для працівників закладів. Пред’явити сертифікат, тест або довідку треба буде й аби потрапити на підйомник.

Якщо з готелями все зрозуміло, то як перевірятимуть сертифікати на підйомниках, ще не відомо. За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна, можливо, верифікація відбуватиметься у пунктах прокату спорядження. Після верифікації в такому пункті чи готелі турист отримає спеціальну наліпку на одяг з номером, внесеним до окремої бази.

За інформацією відділу туризму ІФ ОДА, у 2020 році Прикарпаття відвідало 3,9 млн туристів із 23 областей України. Цьогоріч лише за півроку область вже отримала з туристів п’ять мільйонів – 90 % минулорічного туристичного збору. Тож на туриста чекають.

До теми:

Гори диктують досвід: як не пропасти в Карпатах взимку

На гірськолижному курорті Буковель снігові гармати вже готують траси до зимового катання. Як повідомили у прес-службі курорту, сезон сподіваються відкрити на наступні вихідні.

Нині тут є 17 витягів і 75 кілометрів трас, які будуть запускати поступово, по мірі заповнення.

З 18 грудня по 1 січня та з 7 січня по 17 березня тут триває так званий високий сезон. Відповідно вартість одного дня катання стартує від 704 грн, але це за умови, якщо придбати абонемент одразу на сім днів поспіль. А от два дні катань обійдеться у 1740 грн – по 870 грн за день.

У святковий сезон з 2 по 6 січня абонемент на гірськолижний спуск коштуватиме від 917 до 1125 грн за день при купівлі абонементу на два дні. До 17 грудня і з 18 березня – від 425 до 530 грн за день.

Дорого і ще дорожче

Готель «Буковель» на грудень заброньований майже на 80 %, на січень – на 90 %. Проживання у двомісному стандарті з VIP-проходом до витягу, сніданком та нічним катанням обійдеться у 2 520 грн за умови попереднього бронювання. Апартаменти в Bukovel VIP Residence – 3 920 грн за ніч. А от з 1 по 4 січня двомісний номер коштує вже 4100 грн за ніч. Апартаменти у VIP резиденції з 2 по 5 січня коштуватимуть по 8600 грн.

До теми:

Мольфари та знахарі. Дмитро Комаров зняв випуск про Карпати (ВІДЕО)

На сайті booking.com на дати з 30 грудня по 2 січня з оцінкою «9» та вище залишилося лише шість варіантів. Ніч у двомісному номері хостелу Dream Hostel Polyanytsya – 4000 грн. Сімейний номер зі сніданком у готелі Whiteberry за ніч коштує 5170 грн. Однак, залишився лиш один такий варіант.

А от ніч із шведським сніданком у двомісному люксі з видом на гори та доступом до спа-центру готелю Ганц & Spa потягне на 14490 грн. Найдешевший двомісний номер у Forrest hotel з оцінкою «8,4» – 3700 грн.

Альтернативу Буковелю можна знайти в Яблуниці. Там працює лише один витяг із штучним напиленням снігу, але й ціни там бувають нижчими. Втім, на тому ж booking.com у новорічну ніч готелів у Яблуниці з оцінкою «9» і вище майже не залишилося. Є номери у Chevalier Panorama за 7900 грн за ніч та готелі «Шато» – за 7600 грн.

Найдешевший двомісний номер – на базі відпочинку «Простоквашино» – 2053 грн, втім, оцінка відвідувачів у нього лише «6,9». Трохи дорожче – 2340 грн – коштує двомісний номер у готелі «Постоялий двір». Тут оцінка вже вища – «8,2».

Для охочих до краєвидів з вікна є котед­жі Skogur в Яблуниці на висоті 980 метрів. У період з 30 грудня до 10 січня тут приймають туристів як мінімум на чотири доби. Це до того ж найдорожчий період.

Вартість проживання в одноповерховому котеджі для двох – від 12 500 грн за добу, для чотирьох – від 16 000 грн. А от двоповерховий котедж з трьома спальнями для шести людей буде коштувати 25 000 грн за добу, для восьми – 29 000 грн. У вартість проживання входить цілий день у SPА і навіть можливість замовити закупку та доставку продуктів на час відпочинку.

Читайте також:

Дітям потрібні Карпати. Коли походи веселі й у дощ (ФОТО)

Перший бабл-готель в селі Яблуниця розселяє у двомісні космічні кулі за 3800 грн за ніч. На території теж пропонують і послуги SPA. Ще одна оригінальна локація – два шале Dereva в Яблуниці вже заброньовані з 29 грудня по 5 січня. З 6 по 8 січня вартість доби в будиночку на чотирьох 8000 грн, далі – по 7400.

Верховина й Ворохта запрошують

Відремонтовані дороги в бік Ворохти та Верховини відкривають два не менш красиві напрями для зимового відпочинку. Крім того, до Ворохти можна дістатися потягом.

Верховина нині активно напрацьовує розваги для туриста, тож тут є і колоритні музеї, і катання на конях, і теплі басейни та чани. А за доброї сніжної погоди працює і витяг на горі Пушкар. Систем для напилення штучного снігу тут немає, тож треба сподіватися лише на ласку неба.

Житло найкраще шукати на локальному сайті verkhovyna.life. Тут є широкий вибір садиб, але наявність вільних місць треба уточнювати у ґаздів по телефону. Ціни стартують від 300 грн з людини в окремих кімнатах.

У котеджах може бути дорожче, зате лише у своїй компанії. Шестимісний котедж у садибі «Полонина» на час новорічних свят обійдеться в 5000 грн, різдвяних – 4000. Двоповерховий котедж «Едем» на 10 гостей взимку – 6000 грн. Котедж «Дзембронія» на 6-8 місць у майже однойменному селищі обійдеться у 4000 грн.

Помешкання у Ворохті найкраще обирати на сайті karpaty.info. Тут теж проживання в садибах з однієї особи стартує від 350 грн.

Гірськолижний витяг працює на навчально-спортивній базі «Авангард». Також двічі на день звідси їде автобус на Буковель, до якого 20 км.

Читайте також:

Карпати “4 в 1”. Що є спільного в карпатських областей та як заманити туристів

Цьогоріч у Ворохті обіцяють запустити два нові туристичні маршрути, які донині були лише влітку. Це підйом на гору Магура та на полонину Борсучина з катаннями на санях та гощеннями. Вартість такої розваги для одного – від 600 до 1100 грн.

Чекають на туристів і в Гуті, Яремчі, Татарові, Косові та менших населених пунктах Прикарпаття. Шукати й бронювати житло в них краще на karpaty.info чи karpaty.ua. І навіть без витягів тут буде чим зайнятися. Бо гори – прекрасні за будь-якої пори та погоди. А місцеві мешканці з кожним роком покращують свої послуги, розширюють спектр розваг і готові бавити гостя як рідного. Аби лиш усі були здорові й мали гроші.

Авторка: Ольга Суровська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.