Люди Статті Фото

Іван Гнатюк став “людиною тижня” за версією “Репортера”

Google+PinterestLinkedInTumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає 27-річного священника з Прикарпаття Івана Гнатюка. Він вирішив доносити духовне за допомогою сучасних технологій і створив сторінку в Instagram.

Там отець Іван розвінчує забобони, розповідає прит­чі та ламає стереотипи про церкву. Всього має 41,5 тис підписників, а його пости збирають від 3 до 12 тис переглядів, пише Репортер.

Іван Гнатюк живе в Івано-Франківську і вже три роки служить на парафії Архистратига Михаїла у селі Козина на Тисмениччині. Інстаблогером став рік тому, коли захворів на Covid-19. За його словами, провести місяць в ізоляції без літургії було важко, тож почав спілкуватися з вірянами онлайн. Каже, спочатку не наважувався записувати розповіді, а тепер вже відчуває себе набагато впевненіше в ролі блогера.

«Кожної п’ятниці я маю рубрику, яка називається «Питайте», – розповідає Іван Гнатюк. – Люди можуть поставити будь-яке питання, яке їх цікавить і я постараюся у «розпові­дях» відповісти протягом вихідних. Бувають тисячі запитань».

Щовечора отець Іван молиться з парафіянами онлайн. Підписників просить у коментарях ділитися фото після Служби Божої і питає думку з важливих питань. Наприклад, про те, чи варто викладати християнську етику в школах. А ще розповідає, як правильно молитися на вервиці, що має бути у великодньому кошику, як правильно читати Біблію, ділиться гаївками і порадами.

Читайте: Юлія Шуляр – людина тижня за версією «Репортера»

«Чи можна слухати музику в піст? В Заповіді церковній сказано: «В заборонені часи (в час посту) гучних забав не справляти», – пише Іван Гнатюк. – Це весілля, дискотеки, хрестини та інші гучні вечірки. Не справляти масові гуляння, а слухати спокійну музику, яка спонукатиме до глибших роздумів над Словом Божим, заспокоюватиме нас і налаш­товуватиме на молитву».

Є пости та розповіді на тему забобонів. Люди цікавляться, чи можна носити червону нитку, вірити в гороскопи… На це відповідь – категоричне «ні».

А от коштів у блог священник не вкладає.

«Я не рекламую за гроші й не маю коштів, щоб вкладати в сторінку, як роблять це блогери, – говорить Іван Гнатюк. – Я розумію, що блог почав рости, бо ця інформація є корисною для людей і вони її потребують. Якщо церква не буде йти у соцмережі, не буде робити посил до молоді, цю молодь забере хтось інший. І вкладе їй в голову те, що буде її нищити».

Крім Instagram, отець Іван Гнатюк має 5000 друзів у Facebook, а його відео збирають по 100 тис переглядів у TikTok. Згодом планує опанувати ще й Youtube. Що ж, бажаємо успіху і побільше підписників!

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.