Про історії успіху підприємців під час карантину писати доволі складно, бо ж очевидно, що пандемія неабияк «підкосила» місцевий бізнес.
Втім, не у всіх все погано. І поки одні пікетують Білу хату й перекривають дороги, інші – продовжують розвиватися, пише «Репортер».
Купити машину під час пандемії, здавалося б, не найкраща ідея. Це чималі витрати, а що буде з економікою далі, ніхто передбачити не може. Втім, під час карантину люди почали більш цінувати свободу пересування, і той, хто наважився на таку інвестицію, ні разу не пожалів.
«За останній рік в нас збільшилась кількість клієнтів, – говорить керівник компанії Volt group Тарас Назарук. – По-перше, з початком карантину вартість автомобілів просіла в ціні десь на 20 %. По-друге, люди зрозуміли, що той, хто має власний автомобіль, неважливо який, має свободу. Наприклад, моя сім’я живе у квартирі і ми не маємо власного подвір’я. Під час першого локдауну я щодня о п’ятій вечора саджав усіх в машину і ми їхали в ліс. Там не було людей, ми ні з ким не комунікували, але ми дихали свіжим повітрям».
Читайте також: На дорогах Прикарпаття встановлять 10 камер фотовідеофіксації (Інфографіка)
Компанія Volt group з’явилася у 2016 році з метою – популяризувати електрокари. Тарас Назарук каже, хотілося не просто заробляти, а робити щось справді круте й корисне.
«У 2016 році в моєму житті сталася дуже важлива подія – народилися мої донечки, – розповідає передісторію створення компанії Тарас Назарук. – Вони в мене близнючки і поспішайки. Як показує досвід, такі діти народжуються з певними проблемами зі здоров’ям. Перші два місяці ми з дружиною провели в лікарні, й саме тоді я переосмислив свої життєві цінності».
Власне тоді йому і прийшла ідея займатися продажем електромобілів. Вони були не особливо популярними. Ще й вважалися супердорогими. Наприклад, Nissan Leaf, який зараз коштує 7000-8000 доларів, на той час вартував приблизно 20 тисяч. Втім, Назарук ризикнув і на заході України з’явився перший showroom електро- та гібридних автомобілів. Нині компанія Volt group залишається єдиним офіційний експортером електромобілів у Івано-Франківську.
«Ми відкрилися 8 серпня 2016 року, – розповідає підприємець. – Сам я пересів на електромобіль в кінці 2015-го. На той час я мав тільки базові знання. Знав, як заряджати машину, але я не знав, як її обслуговувати. Вчився разом з командою методом спроб і помилок. Ми привезли із США перший Nissan Leaf і почали його розбирати. У 2018 році привезли першу Tesla Model X, яка потрапила в Україні під пільгове розмитнення, і її теж розібрали до болтика».
Читайте також: Ілон Маск заявив, що хоче створити літаючі електрокари на базі Tesla
У 2018 році в компанії стався переломний момент. Справа в тому, що великого попиту на електрокари у Франківську не було, а заробляти ж якось треба? Тоді Тарас Назарук вирішив, піти, як він каже, на компроміс із совістю.
«До нас почали звертатися за бензиновими та дизельними автомобілями, але ми цьому пручалися, – розповідає підприємець. – Наприклад, приходить людина і каже: «Хочу купити бензиновий Ford Fusion». Як альтернативу ми їй пропонували Chevrolet Volt – гібрид, який коштує ті самі гроші. Але ця людина все одно їде на автобазар і купляє той Ford Fusion, а ми просто втрачаємо клієнта. Тоді ми зрозуміли, що якщо ми хочемо бути соціально відповідальним бізнесом і робити корисні справи для суспільства, то маємо переглянути свою філософію. Тепер, коли клієнт до нас заходить, то ми рекомендуємо купити електро- чи гібридний автомобіль, але від бензинового чи дизельного не відмовляємо».
В такому підході, каже Тарас Назарук, є свої плюси. До прикладу, більшість клієнтів Volt group, купивши BMW X3, Ford Fusion чи Volkswagen Passat, з часом задумуються про купівлю другого автомобіля. І цей другий зазвичай електромобіль. Бо ж для їзди по місту – це ідеальний варіант.
«Люди рідше обирають електрокари, бо бояться, що їм не вистачить запасу ходу на один день, – пояснює підприємець. – І я їх розумію. Як бути, якщо до вечора розрядив автомобіль, а за годину треба бути десь у районі на зустрічі? Як на мене, плагін-гібридні автомобілі для таких випадків ідеальний варіант. Сам я їжджу на такому з 2016 року».
Читайте також: Як відучити п’яних їздити. Чи допоможе новий закон виховати нетверезих водіїв
Зараз здебільшого Volt group працює під замовлення. Тобто людина приходить в компанію і замовляє автівку з чіткими параметрами, а фахівці підшукують їй варіант і то не лише серед «американців». Минулого року компанія почала доставляти автівки з Європи. Зараз з’явився попит на канадські авто. У найближчому майбутньому планують вийти на Корею. Загалом весь процес від замовлення до купівлі машини займає десь до трьох місяців. До речі, всі менеджери по роботі з клієнтами мають щонайменше три роки стажу.
«Більшість клієнтів знає, що їм потрібно, але наше завдання – запропонувати альтернативу. – каже Тарас Назарук. –.Наприклад, дуже часто людина, яка хоче Honda Accord, уявляє собі бензиновий автомобіль і не знає, що в цієї машини є ще два гібриди».
Щодо цінової політики, то автомобіль можуть підібрати на будь-який гаманець. Найдорожча машина, яку продавала компанія, коштувала 300 тис доларів, але найчастіше люди замовляють автівки вартістю 10-20 тис.
«При цьому вартість нашого автомобіля з усіма супроводжуючими послугами – така ж, як в інших компаній, які забезпечують лише розмитнення, – переконує Назарук. – Ми забираємо найбільший біль клієнта – підбір запчастин і ремонт. Бо здебільшого вони всі приїжджають пошкодженими».
Звісно, щоб збільшувався попит на електрокари, потрібно ще й створити відповідну інфраструктуру. Та все ж приємно знати, що ми рухаємося у правильному напрямку.
Comments are closed.