Авто Світ

Ілон Маск заявив, що хоче створити літаючий електромобіль на базі Tesla

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ілон Маск поділився можливими планами на оновлення Tesla Roadster.

Він хоче, щоб цей електромобіль навчився літати, пише Репортер із посиланням на НВ.

Ілон Маск хоче, щоб нове покоління Tesla Roadster могло злітати (Фото: Tesla)

“Я хочу, щоб він літав. Я намагаюся придумати, як автомобіль зможе злітати, не вбиваючи при цьому людей”, — заявив він під час бесіди з Джо Роганом на подкасті Joe Rogan Experience [подкасти Spotify поки що недоступні в Україні — прим.].

Ніяких деталей поки що немає — відомо лише те, що Маск хоче, щоб машина піднімалася “приблизно на метр над землею”. Тоді, якщо щось піде не так, постраждає лише підвіска автомобіля, а не людина.

Раніше глава Tesla заявляв, що в другому поколінні Roadster також може отримати ракетний двигун, який буде використовувати стиснене повітря для прискорення, уповільнення і поліпшення керованості, пише Tech Radar. Завдяки цьому електромобіль нібито зможе розганятися до 100 км/год за 2 секунди.

Наскільки це реально?

Існуючі технології безумовно не дозволять Маску здійснити настільки амбітні плани як літаючий автомобіль.

Одним з варіантів може бути використання чогось на кшталт магнітної левітації — тим більше, що патент на машину на магнітній підвісці дійсно вже існує. Однак реалізація навіть такого плану знаходиться під величезним сумнівом — звичайно, якщо Маск не планує за свій рахунок повністю змінити і адаптувати інфраструктуру і дороги під автомобілі, які будуть літати над дорогою.

Згідно із заявою Маска, основою для пересування електромобіля все одно повинна стати дорога, а політ — це нібито має стати додатковою опцією. У такому випадку компанії потрібно буде істотно переробити дизайн Roadster, адже ті машини, які закладають в своїй основі пересування по повітрю, використовують зовсім інші матеріали для конструкції.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні