Статті

До Миколая й коляди. Куди поїхати з дітьми на різдвяні свята у 2023

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наближаються різдвяні свята – чарівний період для дітей і дорослих. Цього року, як і попереднього, більшість міст Франківщини не прикрашатимуть вулиці на свята.

Втім, попри сумну реальність, Різдво – це час хоч на трохи втекти у казку. Можна відвезти дітей на зустріч зі Святим Миколаєм або ж зануритись у магію коляди. На щастя, на Прикарпатті вміють відзначати різдвяні свята, пише Репортер.

До Миколая й коляди. Куди поїхати з дітьми на різдвяні свята у 2023

Маєток Миколая у Пістині

Напевно, найвідоміша локація, куди можна поїхати у гості до казки, – «Маєток Святого Миколая» у Пістині на Косівщині. Він створений на території Національного природного парку «Гуцульщина» у 2004 році. Як розповідають у парку, тут облаштовані робочий кабінет та світлиця Святого Миколая, де він разом із своїми помічниками працює без вихідних цілий рік.

У Маєтку Святого Миколая проводять різні майстер-класи, наприклад, зі створення іграшок. А ще є кімната-музей різдвяної іграшки. Крім того, тут працює пошта Святого Миколая, куди надсилають листи діти з різних куточків України.

Цьогоріч 6 грудня на території маєтку проведуть ярмарок. О 12:00 розпочнеться молебень за перемогу України. Далі – концерт «До нас іде Миколай», запалення Миколаївської ватри та пригощання карпатським чаєм. Але приїжджати на зустріч зі Святим Миколаєм можна й після свята.

«Маєток Святого Миколая» відкритий для відвідувачів щодня з 09:00 до 16:00, але краще заздалегідь замовити екскурсію. Вхід – 30 грн, ціна за групу (до 25 людей) – 96 грн.

Також з Івано-Франківського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді 3 та 6 грудня організовують поїздку до Маєтку. Обіцяють екскурсію, майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки, зустріч з Миколаєм та солодкий подарунок. Ціна – 500 грн. У вартість входить трансфер до локації. Записатися можна за телефоном +380930465265.

Читайте: Скоро прийде Миколай. Найкращі подарунки близьким від прикарпатських брендів, які підтримують ЗСУ

Резиденція Миколая біля Коломиї

Ще одна резиденція Святого Миколая розташована у селі Грушів, неподалік Коломиї. Її започаткувало управління культури та туризму Коломийської міської ради три роки тому та вже з кінця листопада резиденція приймає відвідувачів.

Крім зустрічі зі Святим Миколаєм та розважальної програми з казковими персонажами, тут є контактний зоопарк, де діти можуть погладити овечок та віслючка. На території резиденції також розташовані фотозони, каруселі та ярмарок.

Працюватиме резиденція до 8 грудня включно. Для відвідин обов’язкова реєстрація за номером – 098 94 123 94. Втім, як повідомляють організатори, зараз місць уже немає, але охочих записують у резерв – на випадок, якщо звільниться місце. Гроші за вхід беруть лише з дітей, у будні 150 грн, у вихідні – 200 грн.

Як і минулого року, частину коштів, зароблену на резиденції, передадуть на ЗСУ. На які саме потреби, ще будуть вирішувати, але, скоріш за все, їх направлять 10 гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» або 77 батальйону сил ТрО, де воюють переважно коломияни.

Хатинка Миколая у Крилосі

Уже другий рік поспіль Святий Миколай чекатиме на дітей і у Крилосі, біля Галича. Там, у музеї етнографії, працюватиме хатинка Чудотворця. Крім зустрічі зі святим, обіцяють оглядову екскурсію музеєм і святкові фотозони.

Музей етнографії у Крилосі – скансен з хатами, традиційними для різних регіонів Прикарпаття. Всередині збережений інтер’єр і предмети побуту, характерні для традиційних хатів певного села. Тож прогулянка тут буде ще й пізнавальною.

Миколай у Крилосі мешкає в автентичній гуцульській хаті, яку перевезли сюди з Ворохти. Всередині – традиційний інтер’єр з килимами й капами. Варто приїжджати зі своїм подарунком для дитини, який батьки передадуть працівникам парку по приїзду. Тоді Миколай витягне його зі своєї скрині й подарує малюку.

Відвідати хатинку можна з 1 по 24 грудня, з 10:00 до 16:00. Попередній запис за телефоном: 067 153 58 53. Вхідний квиток – 60 грн з дітей та дорослих.

А перед тим, 3 грудня, на території музею етнографії проведуть ще й Андріївські вечорниці. У програмі – ігри та ворожіння, театралізована частина і пригощення. Початок о 14:00.

«Коляда на Майзлях» в Івано-Франківську

У грудні цього року в Івано-Франківську відбудеться ювілейний XV Міжнародний Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Він традиційно проходить у франківському храмі Христа Царя на Майзлях. У 2018 році фестивалю надали статус міжнародного, а у 2022 – внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

У минулі роки фестиваль розпочинався 8 січня, але тепер, у зв’язку з переходом церкви на новоюліанський календар, він пройде з 25 по 28 грудня. Тема цьогорічного фестивалю – «Слава во вишніх Богу і на землі мир». Програму ще не оголосили, але обіцяють обов’язково виконати колядки з Почаївського богогласника. Також обов’язковим є внесення у програму колядок чи щедрівок, де відображається історичне минуле та сучасність українського народу.

Як і щороку, фестиваль транслюватимуть у прямому ефірі та телеканалі «Галичина». А всі охочі можуть послухати виступи наживо у храмі. Виступатимуть як колективи з Прикарпаття та інших областей України, так і з-за кордону, які долучаться онлайн.

Читайте: Казка мусить бути. Як правильно сказати дитині, що дарунки приносить не Миколай

Гуцульське Різдво у Криворівні

Щороку у селі Криворівня на Верховинщині відзначають Різдво та інші свята зимового циклу в традиційному гуцульському стилі. Минулоріч тут одними з перших святкували Різдво 25 грудня, а розколяду провели 6 січня. Цього року, зрозуміло, буде так само.

У Криворівні відвідувачі можуть почути традиційні гуцульські коляди. За традицією, виконавці збираються у гурти, а керує всім «Береза». Розпочинають коляду трембітанням та грою на сурмі. Після виконання колядок перед храмом гурти вирушають колядувати по селу. Всі одягнені у традиційний різдвяний одяг. Приваблює туристів і харизматичний священник церкви у Криворівні – отець Іван Рибарук, емоційні проповіді якого відомі серед широкого загалу.

Минулого року Різдво у Криворівні зібрало рекордну кількість людей. Тому тим, хто вирішить їхати цього року, треба готуватися до натовпу і заторів з автівок перед храмом.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.