Спорт

“Бескид” готує чемпіонів: франківський центр єдиноборств іде у Європу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Спортивний Івано-Франківськ живе не лише баскетболом і футзалом. У місті є багато дуже корисних і перспективних секцій. Одна з них — професійний центр єдиноборств «Бескид». Наприклад, кілька днів тому їхній вихованець, 13-річний Іван Рус, виграв два золота на світовій першості з кікбоксингу. Тепер хлопця запрошують на три місяці потренуватись до Таїланду.

2

Наступного року, в лютому, «Бескиду» буде вже десять років. Там тренують дітей від шести років і дорослих. У будні клуб працює з дев’ятої ранку до половини десятої вечора, а в суботу — ранкове спільне тренування.

За словами старшого тренера Олексія Рошака, щороку їхні вихованці беруть участь у 8-9 змаганнях. Скоро він їхатиме до Польщі домовлятися з тамтешньою федерацією кікбоксингу про співпрацю.

img_8242

“Вони стануть нашими старшими братами. У Європі зовсім по-іншому ставляться до спорту, ніж в Україні, — вважає Рошак. — Сказали, будуть допомагати нашим бійцям швидше виходити на професійний рівень”.

Вихованці, додає він, їздитимуть до Польщі на змагання і тренування. А влітку вже поляки приїдуть до Івано-Франківська — для популяризації кікбоксингу в місті. На одній із центральних вулиць, анонсує Олексій Рошак, відбудеться відкритий ринг, матчева зустріч.

«Бескид», що знаходиться на Чорновола, 101, підготував уже не одного чемпіона. Серед них і 13-річний іванофранківець Іван Рус, який кілька днів тому тріумфував на світовій першості з кікбоксингу в Італії. Він переміг одразу в двох категоріях: К-1 та лоу-кік.

img_8240

Загалом на чемпіонат з’їхалися майже три тисячі спортсменів, представники всіх федерацій світу. Іван Рус став наймолодшим чемпіоном у складі збірної України.

“Він заважив 37 кг, а змагався у категорії до 42. У фіналі з К-1 переміг італійця, який був трохи важчий і майже на голову вищий, — говорить Олексій Рошак. — Італійці аж здивувалися, бо не думали, що їхній спортсмен програє”.

Загалом Іван переміг у п’яти боях. Зараз франківцем зацікавилися в Таїланді, запрошують у спортивний табір на тримісячні тренування.

“Спершу тайці погодилися усно та чекали результатів чемпіонату світу. Хотіли, аби Іван довів свою готовність до важких випробувань. І він довів”, — каже наставник хлопця.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.