Військовий з Івано-Франківщини Василь Казимірко, який 5 лютого 2025 року повернувся з російського полону, зняв банер зі своєю фотографію на Алеї зниклих безвісти у Тлумачі. Про це пише Суспільне.
Про це розповіла керівниця відділу у справах ветеранів виконавчого комітету Тлумацької міської ради Леся Грабовецька.
З її слів, Василь Казимірко приїхав у рідну громаду 3 березня. Від урочистих зустрічей він відмовився.
Завітав до нас у відділ. Під час неформальної бесіди розповів деякі історії свого перебування у полоні. Казав, що дуже чекав цього повернення, і приємно вражений тим, що його впізнають у місті й дякують за службу, за захист, за те що витримав це пекло», — каже Леся Грабовецька.
Читайте: Шанс на нормальне життя. 12-річний Максим Цуцман з Рожнятова потребує найдорожчих ліків у світі
Керівниця відділу у справах ветеранів додає, що люди впізнають Василя Казимірка через те, що його фото було розміщене на Алеї зниклих безвісти у Тлумацькій громаді. З її слів, протягом двох років рідні не знали, що боєць живий, допоки не отримали інформацію від Червоного Хреста.
Василь Казимірко — перший житель нашої громади з 44, який повернувся після обміну. Ми в громаді ініціювали відповідну алею з фотографіями військових, які вважаються зниклими безвісти. З метою безпеки фото розміщували без особистих даних, імен, прізвищ. Згоду на це родина давала письмово і вибирала світлину», — каже Леся Грабовецька.
Читайте також: Зв’язок між військовими і суспільством. В Івано-Франківській ОВА працює простір для ветеранів та сімей загиблих
Василь Казимірко забрав банер із собою, аби показати побратимам, як його чекали вдома.
Нагадаємо, Ідея з банерами належить начальниці місцевого управління соцзахисту Лесі Грабовецькій. Її брат Тарас Грабовецький зник безвісти на війні у листопаді 2022 року. Він військовий 10 бригади «Едельвейс». На цих банерах нема імен, нема шевронів. Жодної зайвої інформації, а лише фото й напис: «Чекаємо, віримо, молимось».
Comments are closed.