Соціум Статті

Замість таборів. Як малим франківцям цікаво провести канікули

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Куди подіти дітей влітку – вічне питання. Через карантин воно постало ще більш гостро, бо варіантів стало менше. І добре тим батькам, які можуть відправити дітей в село до бабусі з дідусем.

Решті доведеться спустошити гаманець, щоб малі не нудьгували на асфальті, пише “Репортер“.

Краще менше контактів

Франківчанка Ольга Савчук розповідає, що минулого року її десятирічна донька Софія відпочивала в таборі «Смерічка» у Микуличині.

«Доньці там сподобалося, було дуже цікаво, – каже Ольга Савчук. – Думали, й цього року поїхати, але через карантин табори закриті, тож доведеться їхати до бабусі в село на все літо. Бабуся рада, але їй важко і поратися по господарству, і доглядати за онукою. Скоро в мене відпустка – поїду допомагати».

Семирічна донька Ольги Суровської минуле літо проводила у Франківську більш активно. А цього року через коронавірус батьки вирішили відмовитися від деяких заходів.

Не обніматись буває важко: як живуть нині дитсадки у Франківську (ФОТО)

«Я зараз не працюю, тому можна зекономити, бо табори недешеві. Інша справа, коли ти на роботі, тож змушений віддати дитину, – розповідає Ольга Суровська. – Крім того, напружує ситуація з коронавірусом. Ти не знаєш, до чого дитина торкатиметься протягом дня. У нас був запланований тренувальний збір від спортивного гуртка у серпні, але ми від нього одразу відмовилися, бо вирішили, чим менше контактів, тим краще».

Тож поки пріоритет батьків – пересидіти вдома непевні часи. Але на деяке дозвілля все ж наважилися.

«Один тиждень Саша відвідувала робоклуб на «Промприладі», бо це близько від дому. А ще в серпні, можливо, піде на «Нову енергію», бо там обіцяють невеликі групи й дезінфекцію», – каже Ольга.

Таборів поки не буде

Раніше виходом для батьків були дитячі табори. В Івано-Франківській області найвідоміші: «Сокіл» (Галицький район), «Дружба» (Долинський), «Артек-Карпати-Буковель», «Перлина Придністров’я» (Городенківський район) і «Лімниця» на Калущині. Але всі закриті, попередньо – до 31 липня.

«Раніше на селекторній нараді нам дали доручення об’їхати всі табори та перевірити їх на готовність. Ми це зробили, – говорить Галина Сеник, начальниця управління соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА. – Тим часом вийшла постанова, де було написано, що табори не відкриваються. Більшість наших таборів відповідають вимогам, але відкрити їх ми не маємо права. Тому очікуємо подальших вказівок».

Постанова Кабміну № 500 від 17 червня продовжила адаптивний карантин до 31 липня й серед іншого заборонила діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Чи відкриють їх з серпня – поки що невідомо, хоч головний санлікар Віктор Ляшко вже заявив, що не вважає відкриття доцільним.

Ляльки повертаються. Як франківський театр показує вистави малечі у масках (ФОТО)

«Я зараз дотримуюся думки, що дитячі оздоровчі заклади на цей літній сезон відкривати не можна, оскільки під час оздоровлення у нас відбувається близько 80 спалахів кишкових інфекцій. Дітей забирають з оздоровлення, завозять в інфекційні стаціонари, а там зараз є хворі на коронавірус. Тож замість лікування ми можемо наражати їх на небезпеку інфікування ще й коронавірусом. Тому пропозиція – утриматися до стабілізації епідеміологічної ситуації», – каже Ляшко.

Втім, навіть якщо дитячі табори дозволять, Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області радить батькам вимагати показати «Акт приймання дитячого оздоровчого табору». Цей документ має свідчити, що заклад безпечний для перебування й харчування дитини.

Архітектура і фізика

Якщо дитина залишається у Франківську, її дозвілля таки можна урізноманітнити. У місті є різні табори, курси, звісно, не безкоштовні. І ще треба поспішити, бо охочих багато. Наприклад, на літні студії «Дрібноти» вільних місць уже немає.

«Набір завершений, ми його закрили за кілька годин після оголошення старту реєстрації, – розповідає менеджерка «Дрібноти» Юлія Турій. – Додаткових наборів поки не плануємо, бо обмежені в часі. Щодня з 09:00 до 13:00 у нас дитсадок, а з 14:00 до 18:00 будуть відбуватися творчі студії. Студії стартували 22 червня і триватимуть до 24 серпня, якщо не буде карантинних загострень».

Творчі студії відбуватимуться у п’ять змін по 10 днів. У кожній зміні – 10 дітей. Зареєструватися могли лише пільгові категорії: багатодітні сім’ї, родини учасників АТО, неповні сім’ї. Платити мали лише стартовий внесок – 200 грн. Все тому, що українська родина із США оплатила стипендійні місця.

Діти матимуть творчі заняття з прикладної архітектури, працюватимуть з глиною, фарбою, папером, займатимуться з психологом, спілкуватимуться. Про протиепідемічні умови теж подбали.

«Викладачі та персонал будуть у масках, діти займатимуться у малих групах. Якщо буде хороша погода, зможемо виходити на вулицю, робити творчі пленери», – каже Юлія Турій.

У приватний дитсадок від «Дрібноти» ще можна записатися. Ціна – 2700 грн на місяць.

Наукове містечко «Нова енергія» пропонує цього літа науковий табір – Science Camp 2020 – і літню школу. Записатися у літню школу ще можна, вона триватиме до вересня. А в науковий табір залишилися місця лише на кінець серпня.

«Під час табору діти займаються фізикою, робототехнікою, програмуванням, у них є арт-терапія, робота з психологом, – розповідає співзасновниця наукового містечка Ірина Дарвай. – Також діти багато часу проводять на свіжому повітрі, ми граємо в різні ігри, багато приділяємо розвитку командних навичок, спілкуванню. Кожна дитина є застрахованою, ми підписуємо угоду з батьками, тож вони можуть не хвилюватися. Групи малі: у нас з дітьми працюють дев’ять тім-лідерів, тобто один дорослий на чотири дитини».

Науковий табір приймає дітей з 6 до 13 років, 09:00 до 16:30 у будні. Ціна за день – 440 грн, діти учасників АТО та ті, хто вже навчався в «Новій енергії», матимуть знижку. До табору можна записатися на два або чотири тижні. Кожен – інша тема: школа виживання в умовах пандемії, архітектура та дизайн, космічні пригоди, крута наука. А ще дітям щодня проводитимуть температурний скринінг і їх оглядатиме лікар.

Літня школа – це курси від «Нової енергії», які проходять раз на тиждень, по півтори години.

«Діти займаються в нашій школі впродовж року, але зараз звільнилися місця, бо хтось поїхав до бабусі. Тому ті, хто не мав можливості потрапити до нас протягом року, може зараз. Тут теж діють знижки для наших учнів та дітей атовців, тож вартість – від 98 грн за заняття», – каже Ірина Дарвай.

Тут діти можуть вивчати робототехніку Leduino i Arduino, наукову кухню – здорове харчування, а ще курс прикладних наук – фізики та хімії.

Авторка: Ольга Романська
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.