Соціум

За булінг у школах штрафуватимуть учнів і вчителів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сьогодні Верховна Рада України  прийняла у першому читанні проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”.

Законопроектом пропонується визначити поняття булінгу на законодавчому рівні та встановити адміністративну відповідальність за булінг і приховування випадків булінгу педагогами.

За булінг і приховування випадків булінгу вчителями чи директорами планують ввести штраф від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це буде від 340 до 3 400 гривень.

Змінами до Закону України «Про освіту» вводиться визначення терміну «булінг», як «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення». Також визначають протидію булінгу: відкритий доступ до правил поведінки на веб-сайтах школи, заходи з протидії булінгу, розгляд заяв про булінг.

Також Освітній омбудсмен зможе перевіряти заяви про випадки булінгу, отримувати інформацію від центрального органу виконавчої влади щодо числа випадків булінгу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні