Соціум

Які підключити розетку: корисні поради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Без такої маленької деталі як розетка не обійтися кожному з нас. Тому періодично ми стикаємося з необхідністю встановлення або заміни такого важливого елемента. На перший погляд, це доволі проста задача. Але насправді вона має кілька важливих нюансів, які потрібно знати. До того ж, варто пам’ятати, що справа стосується електрики, а отже безпеки та здоров’я.

Отже, як швидко та якісно встановити розетку? Розповімо про це детально та зрозуміло далі.

З чого почати?

Звісно, для початку треба вимкнути електрику у всьому приміщенні. Далі варто зайнятися підготовкою місця для встановлення розетки – підрозетника. Важливо, аби проводи залишалися у вільному доступі.

Після того переходимо до розетки. Необхідно розібрати її, від’єднати корпус від внутрішньої частини. За допомогою плоскогубців обрізаємо зайвий провід. Достатньо буде залишити 10 см вільного краю. Цієї довжини буде достатньо для того, аби зручно підключити розетку. З кожного кінця дроту варто на 1 см видалити ізоляцію.

Особливості розміщення розеток

Перед тим, як проводити монтаж розеток, варто визначитися з їх кількістю та місцем. Одна із основних умов розміщення таких елементів: положення побутових приладів. Особливо це стосується тих, що мають велику вагу і не переміщуються: холодильник, пральна машина, телевізор.

В таких випадках зазвичай монтується блок розеток від 2 до 5 штук. Це набагато зручніше аніж використовувати трійники чи подовжувачі. Адже це може стати причиною наднормового навантаження мережі.

Також варто враховувати наявність розеток для тимчасових приладів. До них відносяться ноутбук, пилосос, праска, мультиварка. Спеціалісти радять не встановлювати розетки у санвузлах. Адже в них може потрапити волога, а це звичайно небезпечно. Але якщо без неї у ванній кімнаті не обійтися, то варто обрати розетку з захистом від води не менше IP-44.

Монтаж джерела електрики відбувається на рівні 30-80 см від підлоги. При цьому, відстань до приладів не повинна бути великою, аби дріт від них зміг дотягнутися до розетки.

Різні способи закріплення розеток

Спосіб закріплення розетки пов’язаний з особливостями її конструкції, матеріалом, з якого виготовлена стіна, а також з тим, яким чином прокладений кабель.

Якщо він прокладається у пластикових коробах, то зазвичай використовуються розетки для зовнішнього монтажу. Закріплення таких деталей відбувається з використанням саморізів для гіпсокартонної стіни або цвяхів для стіни з цегли чи бетону. Якщо мова йде про прокладення внутрішнього кабелю, то розетки повинні мати іншу конструкцію. Їх кріплення відбувається на спеціальну коробку. Тут також все залежить від типу матеріалу стіни. В основі з гіпсокартону робиться отвір відповідно до розміру коробки. Останню фіксують на гіпсокартоні використовуючи спеціальні вінти. Потім відбувається підключення дротів до розетки і вже в кінці вона фіксується до коробки.

Монтаж розетки до бетонної чи цегляної стіни відбувається іншим чином. Беремо спеціальну коробку і робимо в стіні кільцевий отвір відповідно до розміру коробки. Потім, використовуючи перфоратор прибираємо середину. В нішу, що утворилася, встановлюється коробка. Таким чином отримуємо готову розетку.

Місця розташування розеток

Для ванної кімнати буде достатньо кількох розеток для ввімкнення пральної машини чи фену. У житлових кімнатах зазвичай встановлюють до 4 розеток. У передпокої буде потрібно кілька джерел енергії.

Розетки варто встановлювати на відкритому просторі. Їх не можна закривати меблями чи іншими речами. Якщо в домі є діти, то розетки повинні мати спеціальні захисні елементи. Важливо, аби лінії мали обладнання УЗО для захисту від аварійних, небезпечних ситуацій.

Особливості підключення розетки відповідно до кольору дротів

Для зручного монтажу розеток використовують кабелі різних кольорів. Різниця відтинків дозволяє не заплутатися у їх призначенні. Синій колір “говорить” про те, що дріт варто підключати до “нуля”. До фази під’єднують кабелі білого кольору. На заземлення вказує жовто-зелений відтінок дротів. Це найпоширеніший варіант палітри, хоча можуть бути також інші варіанти.

Завершальний етап підключення розетки

Коли усі дроти під’єднанні, їх кінці фіксуються у гнізді і затягуються за допомогою гвинта. Розетка встановлюється в коробку, фіксується спеціальними затискачами. Останнє, що потрібного зробити – це встановити зовнішню кришку. І не забувайте, що варто перевірити роботу нової розетки після повного монтажу.

При підготовці матеріалу, ми використовували матеріали – http://e-master.kiev.ua/uslugi/ustanovka-rozetok

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.