Соціум

Вибір коліс для візків: корисні поради та рекомендації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Колісні опори – найбільш вразлива деталь в візках. Вони беруть на себе все навантаження від вантажу, механічні удари від нерівностей підлогового покриття. Навіть при акуратному поводженні з візками колісні опори піддаються зносу. І щоб дані елементи прослужили довше, рекомендується уважно підійти до їх вибору. Як це зробити? Постараємося розібратися в даному питанні.

Різновиди коліс для візків

Залежно від сфери використання існує 5 груп колісних опор. Деталі побутового або особистого застосування встановлюються на меблеві конструкції, ручні і садові візки, тачки.

На підприємствах і в громадських місцях колесами оснащуються візки для покупців, медичного обладнання, готельного та ресторанного обладнання.

Окремо виділяється категорія елементів для вантажопідйомних пристроїв, гідравлічних візків. На промислових об’єктах колесами оснащується лабораторне та будівельне обладнання.

Ролики спеціального призначення характеризуються високим показником вантажопідйомності, витримують максимальні навантаження, дію високих або низьких температур. Такі моделі встановлюються на промислові печі та інші види обладнання.

Крім сфери застосування, колісні опори розрізняються за матеріалом виконання:

  • чорна або сіра гума;
  • поліамід;
  • поліуретан;
  • фенольна смола;
  • дерево;
  • алюміній;
  • чавун.

Даний параметр слід враховувати при виборі виробу для різних підлогових покриттів, щоб виключити ймовірність пошкоджень і виникнення слідів від колісних опор на поверхні.

Конструктивні особливості

За ходові якості колеса відповідає підшипник. Від його якості залежить легкість експлуатації та транспортування обладнання. Популярні види даних елементів:

  • кулькові – характеризуються довговічністю, високою вантажопідйомністю, можуть використовуватися в умовах високих навантажень;
  • роликові – збільшують зносостійкість колеса. Дані види також витримують великі навантаження, відрізняються невибагливістю в обслуговуванні;
  • підшипники ковзання – підходять для обладнання, яке рідко використовується, застосовується для транспортування невеликого вантажу на мінімальній швидкості.

Колеса можуть бути оснащені кронштейном. Такі моделі встановлюються на сміттєві баки, будівельні вишки, обладнання для станцій сервісного обслуговування, складські стелажі і візки.

Існує два види даних виробів. Поворотні – забезпечую відмінну маневреність, можуть оснащуватися гальмом. Вони також сприяють надійній системі безпеки обладнання при транспортуванні. Неповоротні – забезпечують жорстку фіксацію колеса.

Рекомендації по вибору

Щоб купити гумові колеса для візків, скористайтеся послугами компанії «Фрегат». Інтернет-магазин пропонує великий вибір якісних виробів для обладнання різного типу. При виборі моделі керуйтеся такими критеріями:

  • тип підлогового покриття і умови експлуатації. Для переміщення по пересіченій місцевості, асфальту, грунтовки підійдуть пневматичні і поліуретанові моделі. По нерівному бетонному покриттю легше транспортувати обладнання на гумових або поліамідних колесах. Для складів і промислових приміщень краще вибирати вироби з поліуретану;
  • сфера використання. Матеріали виконання повинні бути стійкі до умов навколишнього середовища;
  • максимальна вантажопідйомність. Мінімальне навантаження може становити 40-50 кг. А для вантажної техніки підійдуть моделі, що витримують від 600 кг.

Щоб колеса прослужили довше, забезпечили зручну експлуатацію і транспортування обладнання, дотримуйтесь рекомендацій виробника і не перевищуйте допустиме навантаження.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.